Потребителска такса за деца

  • 9 362
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 537
Мен най-много ме хваща яд  #Cussing out на разни такива лаборатории, където отивам и ги питам:"Такива и такива секрети изследвате ли?" - "Да!!!"/уверено ми отговарят те/ вземат секрета и ми казват: - "2 лв транспортни разходи"  newsm78. Е, нали изследвате!?! Какви "транспортни разходи"!?! Редно е да кажат, че не извършват такива анализи и да си отиде човек в др. лаборатория!!! Днес пр. ходихме да вземат на малката би трябвало венозна кръв личната и лекарка уж провери какви изследвания и е пускала предишните пъти и ми дава направление за същите и съответно го помъквам детето на др. край на града, понеже само в тази лаб. са успявали да и вземат такава кръв без да я дупчат 8 пъти, на регистратурата уверено ми заявяват, че таксата за деца е 1 лв, плащам си понеже си мисля:"Е, те са доста изследвания /би трябвало да бъдат, поне/, сигурно за някои от консумативите /препаратите/ се плаща." и се оказва, че тъпата лична е пуснала направление само за кръв от пръста, която не е задължително при децата да е на гладно и мога това изследване да си го направя и тук в комплекса - безплатно!!! Което вече ме накара да се зачудя: "Ад-жаба, мен до кога ще ме набутват /нарушават правата ми/!?!  #Cussing out " И явно отговора се крие някъде в съдебната ни система, но нали става все дума за измами в малки размери, хич и не започват повечето хора да се занимават с правосъдие, както и аз!!! Close

# 31
  • Мнения: 2 657
за първи път чувам,4е вече се плащало Shockedявно се плаща само при някой #Crazy

# 32
  • Мнения: 24 467
До съдебна система едва ли някой от тук пишещите е стигнал по такива въпроси.
Хората все още рядко се обръщат към ЗК, ка- моли към съда.

# 33
Децата до 18г. и други са освободени от потребителска такса, но никой не компенсира лекарите за това, както и за много други неща. Оказва се накрая, че заради това детските лекари и тези, работещи с деца са доста по- ниско платени от другите, а често са с доста допълнителни квалификации и работата им е по- отговорна.

# 34
  • Мнения: 24 467
Децата до 18г. и други са освободени от потребителска такса, но никой не компенсира лекарите за това, както и за много други неща. Оказва се накрая, че заради това детските лекари и тези, работещи с деца са доста по- ниско платени от другите, а често са с доста допълнителни квалификации и работата им е по- отговорна.

Това не е причина да се извиват ръцете на родителите и последните да бъдат заставяни да плащат нещо, което не дължат.
Ако педиатрите не желаят да работят по договори със ЗК да си отворят частни кабинети тогава!

# 35
Съгласна съм, че законът си е закон. Просто стана дума за някакво забогатяване. Няма такава опасност. А другота е меко казано малко излишна злоба, доста грозно. (А, и не съм педиатър между другото)

# 36
  • Мнения: 3 116
Децата до 18г. и други са освободени от потребителска такса, но никой не компенсира лекарите за това, както и за много други неща. Оказва се накрая, че заради това детските лекари и тези, работещи с деца са доста по- ниско платени от другите, а често са с доста допълнителни квалификации и работата им е по- отговорна.

Това не е причина да се извиват ръцете на родителите и последните да бъдат заставяни да плащат нещо, което не дължат.
Ако педиатрите не желаят да работят по договори със ЗК да си отворят частни кабинети тогава!

Мда, много съм съгласна с Джуди  Hug

Освен това като се има впредвид какви данъци плащам, избягвам да си гледам фиша за да не получа инфаркт, не виждам причина да плащам потребителска такса, след като по закон детето е освободена от нея. Хайде друг въпрос, плащат ли лекарите данъци върху тези пари, май не  newsm78

# 37
При лекарите е като при всички остали. Тази, които познавам плащат доста дебело. Знам, че не всички. От тяхната камбанария не е справедливо децата ви да са освободени на техен гръб. Това е безспорен факт. Но пак казвам, че съм съгласна факт е и, че все пак децата до 18 г. са освободени. Държавата ги е освободила и както обикновено е забравила да посочи кой ще плати вместо тях.

# 38
  • Мнения: 3 116
От тяхната камбанария не е справедливо децата ви да са освободени на техен гръб.

Марге, тогава да спрат да практикуват педиатрия, вместо да мамят. Пазара за работна ръка вече е освободен  Hug

# 39
Може да се погледне и така: възстановява се една справедливост и вместо лекарите да плащат за чуждите деца всеки да плаща да своето. Държава си прави социалната политика на чужд гръб. Тя е тази, която изнудва.

# 40
A,  и не разбирам защо да не практикуват педиатрия, защото име писнало и тях да мамят ли? Те също се чувстват изнудвани и мамени. Издават ти заповед: ще работиш без пари , защото искаме да изглежда, че се грижим за децата.  Това не е решение. Държавата да си поеме функциите за детското здравеопазване, защото там, където не става само със заповеди като средства за скринингови и профилактични програми нищо не е наред.

# 41
  • Мнения: 1 230
Но пак казвам, че съм съгласна факт е и, че все пак децата до 18 г. са освободени. Държавата ги е освободила и както обикновено е забравила да посочи кой ще плати вместо тях.
Тук говорим за потребителска такса от 2 лв, а не за цената на прегледа (която е доста по-висока). За тези, които не знаят, потребителската такса е вид ограничение, с което се намалява пациентския поток до тези, които наистина имат нужда от мед. обслужване.
Това, че не се плаща потребителска такса, не означава, че ЗК не заплаща на педиатъра извършения преглед  Naughty

# 42
  • Мнения: 524
Искам да допълня, че за децата здравните осигуровки са гарантирани от държавата, което означава, че заплатата на детските лекари е сигурна. Това обаче не важи за GPто. Като са толкова недоволни да си отворят частен кабинет, пък да видим колко добри специалисти са. Децата ни не са длъжни да се съобразяват с техните заплати, както се казва, който се е хванал на хорото, да си го играе.

# 43
Изобщо не вярно, че заплатата на детските лекари е сигурна. Те получават пари за преглед, като за всеки преглед взимат с 1.80 лв. по- малко от останалите специалисти, на месец това означава приход (!не заплата-наем, режийни, заплата на сестрата и др.) с няколкостотин лева по- малко от останалите специалисти, които държавата трябва да компенсира, но е "пропуснала" законодателно да уреди. Знам специалисти, които се оттеглиха от работата си с деца и се насочиха към възрастни (става въпрос не само за педиатри, а детски невролози, офталмолози и др.) Във Варна за някои специалности остана само по един специалист, работещ с касата така, че внимавайте със съветите къде да се махат. А решение има.

# 44
  • Мнения: 524
Моля, ви, спокойно, уж не сте лекар, пък как палите само. Влезте в сайта на здравна каса и вижте колко неосигурени има, мислите ли, че здравната каса ще плати за тях на личните им лекари и колко често се разболяват децата, и колко възрастните, защото аз на лекар не съм ходила от 2005 година, а преди това ходих, защото бях бременна, а не болна. И моля ви регистрирайте се, пък тогава спорете толкова пламенно.

Общи условия

Активация на акаунт