Защо детето не наддава на тегло?

  • 9 360
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Ако наистина сте толкова близки, не виждам какво те притеснява да говориш с майката дали детето има някаква анемия, изследвания правени ли са му за паразити, има ли някакъв здравословен проблем или просто не е особено ящно. На близки хора, наистина загрижени, бих обяснила без да се дразня. Твоят постинг, обаче, не ми рисува подобна картина. По-скоро нездрав и не особено добронамерен интерес.

Подкрепям това мнение! Изобщо не мога да разбера какво си очаквала да получиш като мнения в тази тема - диагнози ли някакви, какво?  Whistling

И аз подкрепям.

Не ми стана ясна връзката между интелигентността на родителите и физическото развитие на детето, нито защо определяш дали детето се развива нормално или не, без да си запозната с хранителните му навици или здравословното му състояние.

Всъщност, моята кръщелница винаги е била висока и кльощава (а тя се храни повече от добре, пък и баща й е професор по право  Mr. Green) - пред нея Кейт Мос може да мине за слонче. Е, момичето си се разви съвсем правилно - изследванията показаха, че става дума за по-силен метаболизъм и ген (баща й е същия - висок и слаб). Сега мацката е на 25 г., юрист е, работи в друга държава, предстои й сватба и си е съвсем нормална (само дето продължава да е слаба).
А и щом човек е здрав, да е слаб е къде-къде по-добре от това да е с излишни килограми и всички съпътстващи проблеми.
Нашата педиатърка казва, че "дебело дете много често е синоним на болно дете".

# 16
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Дъщеря ми е на 6г и е 15кг. Расте на ръст, видимо е изключително слаба. Но пък и не се храни много, такава си  от малка. И аз и баща и сме били така. Но не се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт