Мила моя мамо, понякога за мен си зло голямо!

  • 83 135
  • 586
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 619
Днес му фраснах главата на Дейвид във вратата на кухнята пренасяйки го от кухнята в стаята  ooooh!

# 256
  • Мнения: 1 701
Спах при нея този следобед /в стаята де, не в леглото/, обаче диването решило, че 1 час му стига и започва да се лендзи в 15 ч. и да иска да идва да спи при мене.  Crazy На мен ми е ясно, че това е номер, но я взех.
След 3 мин. започва да иска да слиза от леглото, да ходи боса по земята, да ми обува чехлите и т.н., а аз - сънена, поизнервена - я хващам, за да я сваля от леглото, обаче я пуснах малко по-рязко и хлапето се изтъркули на пода - все едно я хвърлих!  doh Горкото... не се удари, но бая се изплаши... както и аз...  #Crazy

# 257
  • Мнения: 560
Бавачка съм на племенничките ми. Аз излегната по корем на спалнята и си играя с голямата (малко над две години), която щъка около мен и ми носи разни играчки. Малката (около година) стои изправена в леглото си, хваната за решетката и ни гледа с интерес. В един момент една муха й кацна на челото и не мърда, а мен ме мързи да стана и казвам на голямата: изгони мухата от бебето ! Голямата прие много присърце задачата и като се засили и извъртя такъв шамар на сестра си , че на мен ми стана лошо. А то горкото само се заклати, но беше толкова изненадано, че даже не заплака. Обаче мухата - тъпа и упорита, не се маха и докато аз скокна, голямата, нали не си е свършила работата, пак се засили и й извъртя още един шамар. Малката падна вече по дупе и се разрева, а аз се чудех да плача или да се смея. Laughing
Втората история е с големия ми син. Бяхме на гости у родителите ми, детето на година и половина и исках да го изкъпем. Обаче те нямат ваничка, зима е и в банята им- зверски студ. Майка ми, която работеше в Дом "Майка и дете" като мед. сестра, а те там къпеха бебетата в едни големи корита като мивки, намери решение. Лъсна с дезинфектант кухненската мивка и изкъпа детето там - на топло в кухнята. На другия ден малкия щъка напред -назад, но в един момент нещо се кротна и тръгнахме да го търсим. А той си придърпал един стол , покатерил се и ни чакаше вътре в мивката- явно беше решил , че му е време за къпане.  Joy

Ей, много смях тази вечер.  Joy Joy Joy   Преди малко мъжо дойде да види какво ме е прихванало.   hahaha

И аз имам гафове, ама дали ще мога толкова интересно да ги разкажа, не знам.
Преди години голямата щерка, още беше мъничко бебче,  ревна през нощта, аз ставам, подавам й шишето... и цялото му съдържание се изсипа отгоре й. Вместо да сваля само капачката съм отвинтила и биберона. Горкото бебе мига-мига. Да казвам ли колко скоростно се разсъних.

Друга случка имам с малката дъщеря преди месец. Беше се наакала, измих й дупето в банята, смених й памперса и я пуснах да играе. Тръгнах да изхвърля памперса и пътьом затворих вратата на банята и изгасих лампата. Изхвърлих памперса в коша на балкона, прибрах се. Светна ми, че не видях бебата. Тука бебе, там бебе, няма го. Изведнъж чувам приглушен плач. Отварям банята, тя вътре. Без да я видя се намушила, а аз съм я затворила. Embarassed  Ама и доста време си е траяла на тъмно.  Какво ли си е помислила?  ooooh!

# 258
  • Мнения: 6 443

Ей, много смях тази вечер.  Joy Joy Joy   Преди малко мъжо дойде да види какво ме е прихванало.   hahaha

И аз имам гафове, ама дали ще мога толкова интересно да ги разкажа, не знам.
Преди години голямата щерка, още беше мъничко бебче,  ревна през нощта, аз ставам, подавам й шишето... и цялото му съдържание се изсипа отгоре й. Вместо да сваля само капачката съм отвинтила и биберона. Горкото бебе мига-мига. Да казвам ли колко скоростно се разсъних.

Друга случка имам с малката дъщеря преди месец. Беше се наакала, измих й дупето в банята, смених й памперса и я пуснах да играе. Тръгнах да изхвърля памперса и пътьом затворих вратата на банята и изгасих лампата. Изхвърлих памперса в коша на балкона, прибрах се. Светна ми, че не видях бебата. Тука бебе, там бебе, няма го. Изведнъж чувам приглушен плач. Отварям банята, тя вътре. Без да я видя се намушила, а аз съм я затворила. Embarassed  Ама и доста време си е траяла на тъмно.  Какво ли си е помислила?  ooooh!


Ох,вярваш ли ми,че преди да стигна до края на историята си помислих,че си хвърлила бебето в боклука  Joy

# 259
  • Мнения: 1 817

[/quote]
Ох,вярваш ли ми,че преди да стигна до края на историята си помислих,че си хвърлила бебето в боклука  Joy
[/quote]


и аз така...ама умрях от смях. Човек какво ли не прави от преумора newsm78Щура работа Joy

# 260
  • Мнения: 560

Ей, много смях тази вечер.  Joy Joy Joy   Преди малко мъжо дойде да види какво ме е прихванало.   hahaha

И аз имам гафове, ама дали ще мога толкова интересно да ги разкажа, не знам.
Преди години голямата щерка, още беше мъничко бебче,  ревна през нощта, аз ставам, подавам й шишето... и цялото му съдържание се изсипа отгоре й. Вместо да сваля само капачката съм отвинтила и биберона. Горкото бебе мига-мига. Да казвам ли колко скоростно се разсъних.

Друга случка имам с малката дъщеря преди месец. Беше се наакала, измих й дупето в банята, смених й памперса и я пуснах да играе. Тръгнах да изхвърля памперса и пътьом затворих вратата на банята и изгасих лампата. Изхвърлих памперса в коша на балкона, прибрах се. Светна ми, че не видях бебата. Тука бебе, там бебе, няма го. Изведнъж чувам приглушен плач. Отварям банята, тя вътре. Без да я видя се намушила, а аз съм я затворила. Embarassed  Ама и доста време си е траяла на тъмно.  Какво ли си е помислила?  ooooh!


Ох,вярваш ли ми,че преди да стигна до края на историята си помислих,че си хвърлила бебето в боклука  Joy

Ееее, чак пък такъв гаф не.     Crazy     Ама и ни е много малък коша за боклук.   Joy

# 261
  • Мнения: 353
Детето ми е болно и се налага да пие АБ Зинат, много гъст и сладък. Първия път му дадох с лъжичка и му се сгади. На другата сутрин реших, че ще го разтворя в млякото и понеже сина ми е лаком ще си го пийне без да усети. Давам му аз шишето, той изпи около 50 мл. на екс, намръщи се и почна да го разглежда изненадано, отпи още веднъж, пак се намръщи и започна да ми го бута в устата. Аз го залъгах с играчка и пак му бутнах шишето, отпи и пак се опита да ми го набута в устата. Така след няколко опита да го излъжа го опитах да му покажа, че не е толкова лошо. Толкова горчиво нещо през живота си не съм опитвала Sick Sick Sick! Явно АБ е бил толкова сладък, за да се маскират горчивите гранули, а в млякото са се разтворили добре. Честно ви казвам от тази горчилка не бих изпила и 10 мл., а той милия изпи половин шише  Shocked и майка му му се накара добре!

# 262
  • Мнения: 674
Детето ми е болно и се налага да пие АБ Зинат, много гъст и сладък. Първия път му дадох с лъжичка и му се сгади. На другата сутрин реших, че ще го разтворя в млякото и понеже сина ми е лаком ще си го пийне без да усети. Давам му аз шишето, той изпи около 50 мл. на екс, намръщи се и почна да го разглежда изненадано, отпи още веднъж, пак се намръщи и започна да ми го бута в устата. Аз го залъгах с играчка и пак му бутнах шишето, отпи и пак се опита да ми го набута в устата. Така след няколко опита да го излъжа го опитах да му покажа, че не е толкова лошо. Толкова горчиво нещо през живота си не съм опитвала Sick Sick Sick! Явно АБ е бил толкова сладък, за да се маскират горчивите гранули, а в млякото са се разтворили добре. Честно ви казвам от тази горчилка не бих изпила и 10 мл., а той милия изпи половин шише  Shocked и майка му му се накара добре!

И аз съм правила абсолютно същото! ooooh! Само антибиотика беше друг! Rolling Eyes

# 263
  • Мнения: 1 144
Ох, умрях от смях. Биляна, евала за тази тема!!! Истината е, че всички мами правим такива глупости и често после ревем повече от децата. Simple Smile))

Деси, и на мен майка ми като дете ми е вадила ръката от ключицата, защото съм седнала в една локва и тя ме дръпнала с все сила. Не се безпокой, случва се. Simple Smile)) Всички знаем, че не е нарочно. Аз дори не си спомням.

А иначе - моите глупости са всевъзможни. Simple Smile)) Веднъж на най-големия му сложих сол в млякото вместо захар. Simple Smile)) (този номер съм го правила и с на мъжа ми кафето.) Бебето пък веднъж (нямаше още 20 дни), докато го обличах, се изака на хавлията, и аз, в бързината, не знам как извих хавлията, за да я измъкна под него, но всичкото ако му се изсипа на главичката. И аз ревах тогава, защото съм такава маниачка за хигиена, а накрая залях детето с ако! А пък Косето (това ми е петгодишният син) вчера се катереше по дивана и скачаше, а аз се опитах да го сваля, той се дръпна и го бутнах върху масата. Слава богу удари си само крачето, не главичката.

# 264
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Цитат на: Биляна
Когато беше  новороден, станах през нощта да му направя мляко.Стоплих уж вода, тръгнах да слагам АМ и изумена видях какъв странен цвят се получи в шишето.Аз не съм сипала вода в шишето, ами кафе и бях приготвила едно бебешко капучино

Хахахаха, милата! Аз също съм малко разсеяничка, та все едно прочетох нещо направено от мен! Тази ти случка ми напомни за това как майката на един приятел на съпруга ми решила да ги почерпи кафе - поднася им го - иначе на вид докарано както си трябва, НО като го вкусват и се оказва, че има нещо странно в т.нар. "кафе", като поглежда - жената установява, че е сипала в кафеварката вместо вода от шишето с вода, ракия която на цвят е същата като водата, от съседното шише....Добре е щяла да ги почерпи още от обяд.... Laughing Laughing Laughing
...И аз съм имала щури преживявания със сина ми, ама в момента не ми идва нищо на ум...., като се сетя ще напиша по темата.... Peace

# 265
  • Мнения: 686
Две истории и от мен от преди доста години. Бавачка съм на племенничките ми. Аз излегната по корем на спалнята и си играя с голямата (малко над две години), която щъка около мен и ми носи разни играчки. Малката (около година) стои изправена в леглото си, хваната за решетката и ни гледа с интерес. В един момент една муха й кацна на челото и не мърда, а мен ме мързи да стана и казвам на голямата: изгони мухата от бебето ! Голямата прие много присърце задачата и като се засили и извъртя такъв шамар на сестра си , че на мен ми стана лошо. А то горкото само се заклати, но беше толкова изненадано, че даже не заплака. Обаче мухата - тъпа и упорита, не се маха и докато аз скокна, голямата, нали не си е свършила работата, пак се засили и й извъртя още един шамар. Малката падна вече по дупе и се разрева, а аз се чудех да плача или да се смея. Laughing
Втората история е с големия ми син. Бяхме на гости у родителите ми, детето на година и половина и исках да го изкъпем. Обаче те нямат ваничка, зима е и в банята им- зверски студ. Майка ми, която работеше в Дом "Майка и дете" като мед. сестра, а те там къпеха бебетата в едни големи корита като мивки, намери решение. Лъсна с дезинфектант кухненската мивка и изкъпа детето там - на топло в кухнята. На другия ден малкия щъка напред -назад, но в един момент нещо се кротна и тръгнахме да го търсим. А той си придърпал един стол , покатерил се и ни чакаше вътре в мивката- явно беше решил , че му е време за къпане.  Joy
Е не,стомаха ме заболя от смях Joy Joy Joy Joy Joy

# 266
  • Мнения: 561

Другият случай пак със него,но той на три месеца, аз решавам да му отрежа ноктите, че много се дере, ама на единия показалец закачих и малко от кожата  Embarassed Embarassed Embarassed потече му кръв на горкото, то не реве ама леля му  newsm45, докато майка му си дойде от магазина направих река  Crazy
  Embarassed  Embarassed Същата работа, бебо на  около 2 месеца, аз решавам нокти да изрязвам. Мъжа ми преди това ме убеждава как с нокторезачка никога не можело да има проблеми. Аз такъв уред никога не бях използвала до онзи злополучен ден. Хващам нокторезачката и се развихрям, резултат : на първата ръка малко отрязано, но на втората  Rolling Eyes като шурна тая кръв!!! Аз на първата изобщо не бях забелязала, че съм го порязала, а той милия заплака мъничко и спря!!! Кошмар... изхвърлих всички "бебешки нокторезачки".

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 hahaha еее страхотна тема, браво  Mr. Green

Аз май за сега нямам особено сериозни провинения, но забелязвам, че белите обикновено стават когато и двамата с баща и сме покрай нея Simple Smile Сигурно и двамата разчитаме, че другия гледа Rolling Eyes

Като четох за нощните кърмения се сетих...
Така ми се бяха омотали връзките в главата в началото... кърмене, кърмене, кърмене...
Дори в паузите за сън през нощта, сънувах как ставам да кърмя. Много често в просъница чувам, че се мрънка и уж ставам... ама или много бавно или спейки... и редовно ми се получваше сливане между съм и реалност. Съвпадаха полулегналата ми позиция на лягане след кърмене (което всъщност сънувам) и същата позиция на ставане за да кърмя (в действителност). Така много често оставах в чуденка - аз накърмих ли я вече и да си заспивам илитрябва да ставам тепърва  newsm78 Добре, че винаги за посигурно си давах цица, да не остане гладно детето  Mr. Green
Сега като се замисля... и сега положението е същото с кърменето, та даже и по-зле - на час, на два, но явно вече съм старо куче и не ми се случват такива работи  Whistling

Друга случка. Беше горещо лято. Моята мома на 3-4 месеца. Оправяме се да излизаме на разходка. Таткото всеки ден в обедната почивка минава да ни вземе и да ни кара към центъра. Та като дойде трябва да сме бързи. Еее да ама то не става така. Всеки ден като дойде, аз като виелица минавам из къщи да събирам багаж в последната секунда... Винаги забравях от сутринта да си преваря вода за шишето... Не че ми е потрябвала някога (и до сега не пие вода), ама за всеки случай.
И така... в този ден слагам водата да заври в последния момент. Таткото идва, а аз започвам да събирам багаж. Слагам Рая в количката - по ролкичка, без чорапки. Сипвам водата в шишето и го мятам в количката докато я изкарам на стълбището. Мощен рев се чува, но не е веднага като съм хвърлила шишето и изобщо не правя връзката. А то като съм наклонила количката, то се търкулнало и се опряло в крачето. Чудих се аз защо пищи това дете, рядко съм чувала да плаче така - не е от лиготия... Като видях каква е причината вече имаше две мехурчета на пръстчета Embarassed
Толкова ми беше съвестно....

# 268
  • Мнения: 339
Дааа преумората  е много коварен другар, аз каква глупост направих тая нощ ...  ooooh!
Синът ми е настинал и аз покрай него от два дни не съм много в час, но тая нощ реших да спим  сами  в другата стая, за да не будим баща му постоянно и уж много добре тръгна - заспа си детето и се буди само два пъти за цялата нощ(поне аз така си мислех де). 
Само дето аз съм спала като пън и съм правила глупости на сън за които ама никакъв спомен - като сомнамбул. Като се събудих в шест сутринта какво да видя (детето ме събуди с рев всъщност) той гол до кръста и отвит Thinking. Първо си помислих че сам си е свалил пижамата, но да си разкопчае бодито и да му закопчае двата края на рамото не ми се вярва сам да се е справи , пък и много добре си спомням че си събу чорапите докато се кърмихме, а сега беше с чорапи  #Crazy Та явно съм се събудила и незнайно защо съм решила да му сменям памперса, (това не го правя през нощта от както стана на 6 месеца) и съм заспала по средата doh

# 269
  • Мнения: 474
Та явно съм се събудила и незнайно защо съм решила да му сменям памперса, (това не го правя през нощта от както стана на 6 месеца) и съм заспала по средата doh
Как така, бе душа???  Shocked  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт