Колко мляко консумирате?

  • 11 103
  • 174
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 406
не достатъчно , като чета темата- прясно мляко само в капучиното и вечер кисело мляко във вид на таратор- обикновено е марка Елена

# 61
  • Мнения: 354
И ние консумираме много мляко, във всякакъв вид.Детенце задължително сутрин си иска млякото - прясно, и след това закусва.Не сяда на масата без айран, отделно таратор, кисело мляко от кофичката направо, като седнем двете една не ни стига, плодовото понякога за десерт или следобедна закуска.А и аз не му прощавам, литър прясно може да си замине ей така, с нес кафе-студено и с лед.Купувам кисело на Домлян-Каприз или Русалка, прясно мляко каквото дойде.Но най-добре е когато имаме домашно, естествено е проверено и изпитано като вкус, а от него става и вкусно кисело, ако има кой да го направи.Сиренето и кашкавала също са на почит.

# 62
  • Мнения: 3 388
Кисело- доста, лично аз!
Прясно гледам да ограничавам колкото се може повече. Тук мъжо е по-запаления консуматор, главно сутрин.

# 63
  • Мнения: 534
Много,ама много  Grinning
Обожавам мляко-прясно,кисело-всякакво-козе,овче,краве,биволско,ако трябва и кобилешко ще пия,
само да е мляко и да е пълномаслено  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 178
Не много - максимум кофичка кисело на ден и 1-2 чаши прясно, и то - не всеки ден. Забелязала съм, че когато изпия по-голямо количество прясно мляко, започва да ме боли черният дроб... Thinking По-често го включвам в някакви манджи.  Wink

# 65
  • Мнения: 5 140
От каккто съм на млечно кисела диета консумирам повече.

# 66
  • Мнения: 169
Много обичам прясно мляко, но в последно време съм на кисело -минимум 1 кофичка на ден PeaceМарката - най-често :Роса

# 67
  • Мнения: 3 478
Не консумирам никакво, просто не обичам мляко от какъвто и да е сорт. Рядко купувам кисело за мъжа ми, той го хапва, но една кофичка я влачи няколко дни.

# 68
  • Мнения: 2 199
Всеки ден, и прясно, и кисело, и сирена.... обичам си млякото и това е  Blush

В нашия край най ми харесват Ханско и Добруджанче, иначе тук Родопея  Blush

# 69
  • Мнения: 3 537
Всеки ден ядем кисело мляко.Прясно почти не купувам, много рядко.

# 70
  • Мнения: 1 269
Всеки ден минимум по три кофички отиват на трапезата. Предпочитаме Бор Чвор, като най-често купуваме кисело мляко "Култура" с 0,1%. То пак е на Бор Чвор. Много е вкусно и не се пълнее от него толкова. Прясно мляко не купувам, ако има възможност да си купим домашно тогава пием прясно мляко. Това в кутиите  е доста измислено и много скъпо.

# 71
  • Мнения: 2 609
Винаги има кисело мляко и в нашия хладилник- Ханско или Елена.
Понякога ядем повечко-2 кофички дневно, понякога /в момента/ не толкова.
Прясно аз пия във фрапето всеки ден,   food010 но скъпия и малката рядко. Rolling Eyes 
Сирене- всеки ден- в салатата. Laughing

# 72
  • Мнения: 292
Кисело мляко комсумираме само на таратор,прясно само на мляко с ориз.
Ама сирене и извара си хапваме.

# 73
  • Мнения: 187
У нас много върви млякото. По 10 л. на седмица. Правя 7-8  компотени буркана кисело.

# 74
  • Мнения: 4 546
прясно мляко - сутрин в кафето. една кутия я свършвам за около 1 седмица. също от време на време слагам прясно мляко и в някои яденета.
киселото - зимата - с мусаката, лятото - на таратор или чеснов сос. не ядем кисело мляко от кофичката

Общи условия

Активация на акаунт