Март 2008

  • 13 753
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 789
Къдричка, на моменти и аз имам като твоите терзания, но в един момент се успокоявам, че не е задължително на всички ни да сме с еднакви бременни симптоми Peace
Дори има моменти, в които ако не си усещам гърдите и започвам да се опипвам тайничко в офиса или тичам до тоалетната да се опипам на спокойствие. На мен в първите дни гърдите ми бяха адски чувствителни, а зърната- много болезнени; сега това леко полека поотшумява, зърната са ми още чувствителни, но гърдите- поносимо.
Танче, чакаме днес от теб новини как е минал прегледа, какво ти е казал док. Peace
Момичета, не знам при вас как е, но единственото нещо, с което момента не мога да се справя е умората и сънливостта, които ме обземат следобяд....има моменти, в които направо ще заспя пред монитора... И другото нещо, което ми причинява доста дискомфорт е запека Sick. Аз и преди не съм била с редовен стомах, но с пиене на доста течности - ситуацията се оправя, ама сега и това не помага. Единственото, което при по-тежки случаи решава проблема е Дуфалак- едно пакетче сутрин на гладно.  При вас как е?
Хубад ден, муцунки, ви желая!

# 91
  • Мнения: 57
добро утро на вси4ки! да се от4ета и аз днес. като по иzклю4ение се събудих гладна и не ми беше лошо и побързах да закуся, преди нещата да се променят  Grinning
Що се отнася до запека- преди имах супер редовен стомах, ходех до тоалетната поне по веднъж на ден, понякога по два пъти, ако прекаля с хапването  Party . сега имам чувството, 4е Ще вдигна направо диоптрите от великото напъване да стане работата поне веднъж на ден, но приве4ер, и то ако въобще стане. леко по4вам да се ядосвам на безсилието си срещу някои промени в тялото ми  Embarassed 4ета навсякъде, 4е хормоните на бременността при4инявали това или онова и си мисля, ами то като си е химия в организма ми, аз и да спортувам, и да ям правилно, не променям кой знае колко нещата. големият ми ужас е от хемороидите, 4етох, 4е също се появявали към седмия месец. аз досега такова 4удо не съм имала, знам само от познати, 4е са доста болезнени и неприятни  Confused. от настоящите мами има ли някоя, която да се е разминала с този проблем?
та така съм аз: хем се радвам и ве4е ми е супер любопитно да видя какво 4ове4е расте в мен, хем се ШаШкам леко от неприятните аспекти на бременността, които предстоят.
и последно до Къдри4ка: радвай се, докато се чувстваш толкова добре и ти пожелавам до края да остане така!!

усмихнат ден на вси4ки  Laughing

# 92
  • София
  • Мнения: 3 789
Миран, ти с диоптри ли си, бе, мила? И аз съм така! Rolling Eyes   Ама недей да се напъваш, много те моля, изобщо не е хубаво! Това на много места го четох, а и док ми го каза. Ако не става от само себе си- спокойно, след известно време пробвай пак...... На мен както вече казах- Дуфалака ми е "пръв приятел", с него свършвам работата!

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 14:05 от Вили_

# 93
  • Мнения: 57
да, Вили, с диоптри съм, иz4аквам да напредна малко с бременността, за да питам лекарката ми дали мога да раждам нормално. ина4е аз ве4е сама стигнах до извода да не се мъ4а и така горе-долу по4ти всеки ден, понякога през ден, успявам.
хм, секса... ние с приятеля ми в момента не живеем в един и същи град, аз Ще се местя 4ак през септември при него, но се виждаме поне 2 пъти в месеца за по 4-5 дни. и въпреки това нямам особено желание... преди винаги аз поемах инициативата, сега е той наред  Blush. някак си по-бавно подгрявам от преди, но затова пък оргазмите са ми по-продължителни. ама аз съм малко като мъж в това отношение, бързо паля и бързо гасна, така 4е сега може би съм станала по-женствена и затова имам нужда от пове4е време. но странното е, 4е сега секс въобще не ми липсва. така 4е и в този аспект 4акам 4-тия месец  Laughing Laughing. но не си усещам корема странно, слава Богу не кървя и въобще, както казва баща ми, аз съм си ку4е марка  Grinning
абе добре се отворихме на теми4ки тук  Grinning.

# 94
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
вече почвам да се притеснявам дали всичко е наред, като на мен нито ми е лошо, нито нищо  Confused

Къдричка и аз съм като теб. Нямам никакви признаци и се притеснява постоянно.

# 95
  • Мнения: 296
Мамчета здравейте Laughing
Ето и малко клюки от нас Laughing, "госпожицата" е 16.5мм Heart Eyes, отговаря на 7г.с и 5 дни, а от зачеването на 5 г.с и 5 дни Laughing Чухме сърчицето и всичко е много добре. Казаха ми, че могат да ми кажат пола в 12 г.с, за съжаление няма да сме тук, а на ваканция в БГ, а като знам в София как ти го казват толкова рано Tired, все не го виждат, все срамежливо и ако може да си поне  в 6 месец...както и да е. Преди да дойдем в Москва живяхме в Букурещ, та и там ми бяха казали съвсем в началото, че бебо ще е мъжага Heart Eyes Който е нетърпелив като мен ще си скубе косицата Stop
Сега на вашите въпроси Laughing, със секса съм супер (то аз и миналия път имах повишен апетит), но тогава за разлика от сега започнахме след 4 месец ,понеже бях със спонтанен аборт три месеца преди да забременея с Йони и дофтора ни беше забранил. Сега си действаме активно и нямам никакъв дискомфорт Heart Eyes
Запек Слава Богу никакъв, с невероятно редовен стомах съм и преди и сега, ако не отида поне веднъж сигурно ще откача. Искрено ви съчувствам момичета, хранете с повече полодове и избягвайте запичащите храни, м/удругото лимоновия сок също запича...Хемороиди никога не съм имала (и надявам се никога да нямам), знам че се получават вследствие на запека по време на бременността и от напъване по време на раждане, но разбира се не са задължителна част от бременността Mr. Green
Аз пък имам друг проблем, ужасно ме опъва епизиотомията и днес говорих с дофторката и тя каза,че колкото повече бебето нараства, толкова повече щяло да ме опъва, защото разрязаната тъкан не се възстановявала, а се получавали фиброаденомчета на мястото на шевовете, страшен кеф, а ooooh!
Да мацките без признаци Laughing-радвайте се ей, не се тюхкайте и не си създавайте излишно ядове, бебото си расте и се развива без да досажда, а не като нашите Laughing
Хайде цунки, че Йони нещо се разцъка активно с бибата,сигурно се е нананал Hug

# 96
  • Мнения: 57
хайде, tanitaia, 4естито! както винаги твоите новини ме обнадеждават, 4е не е zадължително вси4ко да е 4ак толкова zле, колкото го описват по книжките  Laughing

# 97
  • Мнения: 82
Привет,моми4ета!Да се похваля и аз-в4ера 4ух малкото сър4ице как тупти-няма такова удоволствие!!!Порастнали сме на 21мм.,но според ехографа съм в 6г.с.,което е с 1седмица по-малко от моите из4исления.Просто имам 4увството,4е винаги се намира нещо за което да се притесняваш.
  tanitaia ти как се справяше по време на бременността със стреса от предишния спонтанен аборт?Аз просто отка4ам-постоянно ходя до тоалетната да проверявам да не би да съм прокървила,а в 5 месец,когато беше моя аборт,не знам как ще преодоляват притесненията.А относно пола и тук могат да ти го кажат,в 13 седмица,в Св.София-др.Мазнейкова на триизмерен,цената е 80лв.(поне януари беше толкова)

# 98
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Здравейте, бъдещи мартенски мамчета. Живот и здраве и аз се записвам във вашата групичка. Все още много ме е страх, когато мине прегледа другата седмица ще се включа по-активно. Успех на всички!

# 99
  • Мнения: 69
Добре дошла в нашия мартенски отбор, wiwi  Hug

Благодаря ви на всички, че ме успокоихте да не се притеснявам от липсата на гадене и пр.
Днес бях на доктор, видяхме точицата, вече съм по-спокойна. Каза ми, че съм в 5г.с. и че всичко е наред и т.н. Каза още да се видим отново чак на 29 август, което е мнооого далече Rolling EyesАз като гледам във вашите постове, сърчицето можем да чуем още в 7г.с., или бъркам?! Това значи след две седмици, а той ми казва да отида след цели 6?!? newsm78 Искам да го чуя, предполагам, че всеки това иска, колкото може по-скоро, как да чакам толкова дълго  Sad

# 100
  • Мнения: 575
Здравейте мацки Hug Аз днес цял ден лежа и пуфтя, толкова ми е лошо.... Sick
Къдричке сърцето може да се чуе и в шеста седмица с вагинален ехограв. Но за всеки случай иди в 7-ма, след 2 седмици и после пак след месец. Иначе 6 седмици в неведение...само ще го мислиш.
Абе мацки как така моето е CRL 6.6 мм в 6 г.с.+4 дни. А вашите са по 20 мм. Thinking
tanitaia 16,5мм
Janett 21мм в 6 г.с.
Дали всичко при мен е наред Confused Не знам какви са нормалните параметри за тези седмици ? Sad Имате ли някакво инфо по въпроса? Че започнах да се притеснявам нещо....

# 101
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте на целият мартенски отбор и от мен  Blush!
Съвсем скоро и аз разбрах, че съм бъдеща мама  Simple Smile. Терминът ми е 09.03.Първа бременност ми е и съм страшно щастлива, че има такъв форум  Hug. Прочетох всичките ви съобщения - много полезна и успокояваща информация за което мн  smile3525
Искам да попитам някой от мамите дали има леки болки /спазми/ понякога в корема и дали е нормално?При мен се очертава не много лека бременност- гаденето и повръщането започнаха още преди да разбера, че ще ставам мама... Tired Да не споменавам и всички други неща...
Още веднъж  many thanks! Grinning

# 102
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Aneto, и аз това се чудех... при мен в 6 гс+2 д CRL e 5,3 мм.

# 103
  • Мнения: 575
Добро утро на всички Simple Smile
lorisita аз питах за това лекарката ми и тя каза, че в този етап на бременността болките са съвсем нормални, така че не се притеснявай Wink

# 104
  • Мнения: 4 406
записвам се при вас с новата си лентичка! надявам се този път на дъщеричка, че с трима мъже у дома ще полудея.
според лекарката аз съм в 6 гс и ми измери 4 мм ембрионче. като чета размерите, които вие сте посочили и се замислям къде е грешката. нямам никакви спомени как е било в първата ми бременност.
ужасно ми се спи през целия ден, едвам издържам до края на работното време. нямам апетит и закусвам насила. преди да забременея пиех по 5 кафета поне на ден, а сега се отвращавам от аромата. драмата ми е голяма

Общи условия

Активация на акаунт