Не иска да яде без да държи в ръце нещо интересно...

  • 1 782
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 111
Всичко това ние си го правим, в старанието си да не заслабнат децата. А има деца, които обичат да похапват и други, на които това не им е приоритет

Да, така е. С това съм съгласна!

А що се отнася до това, дали предлагам друга храна, когато първата се откаже - ами да, ако имам в наличност друго - предлагам го и той понякога го приема, ако нямам, давам кисело мляко - него не го отказва никога. Ако обаче и него откаже - остава гладен до следващото ядене.
Ама нали и те милите имат право да не харесват определена храна, както сме и ние? Аз понякога предпочитам да остана гладна, отколкото да ям нещо, което не обичам. И въпреки това, към себе си мога да го приложа, но към малкия ми е трудно...

# 31
  • Мнения: 137
Cat11, и аз бих действала като теб - ще смесвам месните и зеленчуковите пюрета със зеленчукови пюрета с тиква, а кашите и йогуртите - с плодови пюрета с тиква или банан. Успех!

# 32
Моето дете и досега е така, или гледа ТВ, или играе с нещо, иначе изобщо няма да яде, не й е приоритет Mr. Green

# 33
  • Мнения: 7 821
Може ли 1 допълнителен въпрос?
Когато откаже да се храни, защото храната не му харесва /предположение/, предлагате ли друга храна или оставяте детето гладно до следващото хранене?
Не. Аз знам какво обичат, какво не толкова и какво изобщо не близват. Не мога да давам само каквото обичат, защото тогава ще ядат само пици и спагети, но каквото категорично не ядат изобщо не предлагам. Така че, ако откажат нещо директно си стоят гладни до следващото хранене.

Мисля си, дали начинът на храненето при децата ни не е свързан и с техния темперамент? Може би по-живите, будни и любопитни деца са си такива и в храненето и на всякъде...???  newsm12

Не съм съгласна с това, има презадоволени деца без всякакъв режим, които често ядат и пият какво ли не между храненията и те не се хранят добре, има и деца които насила са направени злояди от родителите си (предимно майки и баби). Има разбира се по-ящни и лакоми, но това не значи че другите са злояди. В домовете за изоставени деца няма нито едно злоядо, дали всички са с еднакъв темперамент  newsm78 ... едва ли, просто там никой никога не ги гони с лъжицата и знаят какво е глад.

# 34
  • Мнения: 789
Ох, и ние сме от гледащите реклами по време на ядене, че и да си играе с нещо иска. Но смятам да не се впрягам чак толкова. Както иска, така да яде. Като тръгне някой ден на градина, тогава ще видим как ще е.

# 35
  • Мнения: 4 629
И синът ми от време на време си взима по някоя играчка на масата. Обикновено става, ако се е заиграл с нещо и аз го извикам да се храни. Като седне на масата е началото предимно на играчката отделя внимание, но в последствие храната му става приоритет и  сам оставя играчката настрани докато се нахрани.  Не ме притеснява, че понякога си държи играчка в ръка по време на ядене.

Ако не иска да яде каквото съм му определила му предлагам още 1 вариант. Ако и него не иска остава гладен до следващото ядене

Общи условия

Активация на акаунт