мнения за ЕСКАПЕЛЕ

  • 282 528
  • 943
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 435
Карамел, аз по-добре да замълча, ти достатъчно се излагаш сама. Mr. Green
Информативно да ти кажа само, че не се пазя с противозачатъчни. Wink Не си прави друг път такива изводи сама.
А пък ако някой стигне до там, че да пие Ескапел повече от 2-3 пъти годишно, точно трябва да откаже секса. Това е спешна контрацепция, което значи, че този някой е направо малоумен, и се подиграва със собственото си тяло и здраве, щом му се е наложило да го пие безброй пъти.

И не разбирай мненията ми погрешно, аз не защитавам Ескапел, нито ги фаворизирам, нито предлагам. Включих се когато ти обясни, че няма как да няма друг начин, освен Ескапел. Е, няма! Това исках да ти кажа. А не че аз се пазя така, или че трябва да се пие Ескапел.
Моето мнение е, че ако стане гаф, а бремеността е нежелана, да се пие, защото аборта е нещо много по-страшно.

# 736
Мили дами, реших и аз да се включа най-сетне в темата за хапчето Ескапел. Sunglasses
Преди около година ми се наложи да ползвам въпросното хапче.Както и да е........сещате се ,че стана гаф...... Rolling Eyes
Та отидох аз до аптеката , нямаше Пустинор, и ми предложиха Ескапел.Още същата вечер го изпих.Не знам дали бяха минали и 2 часа от гафа, но още в момента от купуването на Ескапел го изпих.......развръзката.........След 4 седмици разбрах ,че съм бременна.......обхвана ме паника и не знаех какво да правя.......Наложи се да махна детето.......но това е тема, за която не ми се говори.
Искам просто да кажа на всички дами, който са решили да си купуват въпросното хапче- да понякога стават и непредвидими неща, понякога стават и объркващи ситиуции......., но моля Ви не си купувайте това хапче.Успеваемостта на въпросния медикамент е едва от 5 до 10%, е ако има и толкова........потърсете друг алтернативен изход..........
А на производителите на ЕСКАПЕЛ ще отправя сериозна критика -ЗАЩО ПРОИЗВЕЖДАТЕ НЕЩО, ОТ КОЕТО НЯМА НИКАКЪВ ЕФЕКТ, И САМО УСЛОЖНЯВАТЕ ТАКА СЛОЖНИЯ ЖИВОТ????????????????????????????????????????

# 737
To hubavo da se tursi alternativen variant samo 4e za momenta tva e edinstveniq (pone na men izvesten burz metod za kontracepciq).....a za hap4eto i az ne sum dovolna...predi 2 godini mi se naloji da piq ....efekta be6e ujasen parvo 24 4asa bqh kato nadrusana bukvalno ne mojeh da stana ot legloto a sled tova okolo 6meseca cikala mi ne moja da si vleze v normite....tu zakusnqva tu podranqva s mn dni(koeto e nenormalno za men).....ta tova hap4e nz mn trqbva da se vnimava s nego i da ne se pie kak da e i kogato ti skimne....pak i qvno ne e i mn sigurno....ta nai dobre si e predpazni merki da se vzimat

# 738
Здравейте,имам един въпрос към вас,възможно ли е ескапела да е причина теста за бременност да ми е положителен,закъснява ми с 5 дена,лекаря каза да изчакам още една седмица,но аз съм мноого притеснена какво мислите вие?  Cry

# 739
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Здравейте,имам един въпрос към вас,възможно ли е ескапела да е причина теста за бременност да ми е положителен,закъснява ми с 5 дена,лекаря каза да изчакам още една седмица,но аз съм мноого притеснена какво мислите вие?  Cry

Не съм чувала Ескапеле да влияе на теста за бременност...пък и при закъснение и положителен тест, най-вероятно си бременна...

# 740
  • Мнения: 4 435
Ако теста ти е положителен, то е заради наличие на плод.
Нищо общо с Ескапел. На теста влияят съвсем други неща от организма.
Съжалявам за лошата новина, в случая.

# 741
И аз така мисля,но днес бях на преглед в Токуда и ми каза че и това е възможно,всъщност бихте ли ми препоръчали някакъв наистина добър лекар тъй като съм студентка в София и просто незнам към кого да се обърна,може би клиника Щерев  или Токуда,незнам...?

# 742
здравейте, и аз снощи сгафих и се чуда да си зимам ли ескапеле или първо да си направа тест и после да зимам хапче. Даите някво мнение, че вече почвам да се шашкам...

# 743
  • Мнения: 4 435
Извинявай, но ти на 10 гоодини ли си ? ooooh!

# 744
  • Мнения: 2 478
Извинявай, но ти на 10 гоодини ли си ? ooooh!

Кой, мило? хахаха

# 745
  • Мнения: 4 435
Смей се ти, смей се. Laughing Hug
Аз вече съм потресена. Все си мисля, че няма какво повече да ме изненада, но тази тема, всеки ден ме опровергава.

здравейте, и аз снощи сгафих и се чуда да си зимам ли ескапеле или първо да си направа тест и после да зимам хапче. Даите някво мнение, че вече почвам да се шашкам...

# 746
  • Мнения: 2 478
Хм, мило...прояви разбиране, въпросът е екзистенциален...да зимам или да не зимам?

# 747
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
здравейте, и аз снощи сгафих и се чуда да си зимам ли ескапеле или първо да си направа тест и после да зимам хапче. Даите някво мнение, че вече почвам да се шашкам...

Миличка, бягай бързичко до аптеката и си вземи хапчето, че да не се превърне паниката ти в голям ужас  Peace
За тестове още е мнооого рано.

 ooooh! Що така не четете, бе деца...

# 748
честито и на мене..миналия вторник се скъса перзерватива и приятеля ми беше свършил...но май не вътре, ами почти навън, защото, когато отидох да се мия от мене течеше сперма, следоватекно ако е свършил вътре, не би трябвало да е така..както и да е...беше на 5тия ден от цикъла ми...на 10тата минута пих ескапел...сгеа е 6ти ден от гафа и ми дойде /за 2ри път този месец/...първо с тъмно кафчво течение, после с по-бистра кръв. Иначе първите дни адски много ми се гадеше, виеше ми се свят, нямах никакви сили, имах болки в мускулите на краката, кръста и десния яйчник ме боляха много...  #Crazy

нека ми свърши и ще направя тест..стискайте палци...а може ли поред вас да съм бременна, при все, че гафът стана на 5ти ден на цикъла /не бях в овулация/ и сега имам цикъл??   newsm78

# 749
  • София
  • Мнения: 1 178
Да поясня малко за ваша помощ,всяка жена е различно в овулация.Аз например забременях на 3 тия ден след МЦ.Пила съм Постинор и Ескапеле,само по веднъж и от двата вида.При всяка жена протича различно,на някой действа на някой не.При някой има гадене,повръщане и т н,при мен всичко си бе нормално.По важнотое че няма нищо 100 % сигурно,изпозлвайте презервативи най добре и всичко навън,за да няма гафове

Общи условия

Активация на акаунт