О, сега разбирам!

  • 6 145
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 36 027
ето и малко друг опит:

Естествен порядък на нещата при раждането на децата

Дрехите:
1во дете - Започваш да носиш дрехи за бременни веднага след като докторът ти подтвърди, че си бременна.
2ро дете - Носиш си обикновените дрехи колкото може по-дълго.
3то дете - Дрехите за бременни са обикновените ти дрехи.

Подготовка за раждането:
1во дете - Упражняваш дишането си до вманиачаване.
2ро дете - Въобще не си правиш труда да се упражняваш, защото си спомняш, че миналия път дишането не помогна с нищо.
3то дете - Искаш да ти поставят епидурална още в осмия месец.

Дрешки на новороденото:
1во дете - Изпираш предварително дрешките на бебето, като ги комбинирате по цветове и старателно ги подреждаш в гардеробчето на бебето.
2ро дете - Проверяваш дали дрешките са чисти и изхвърляш само тези с най-тъмните петна.
3то дете - Момчетата могат да носят розово,нали?

Притеснения:
1во дете - Още при първия знак за неразположение - леко хленчене, намръщване - взимаш бебето.
2ро дете - Взимаш бебето само тогава, когато виенето му заплашва да събуди първородното дете.
3то дете - Научаваш тригодишното си дете как да пренавива механичната люлка.

Биберон:
1во дете - Ако биберонът падне на земята, не го използваш докато не се прибереш в къщи и не го измиеш и превариш.
2ро дете - Когато биберонът падне на земята, го поизмиваш с малко сок от бутилката на бебето.
3то дете - Избърсваш го с ризата си и го мушкаш обратно.

Памперси:
1во дете - Сменяш памперса на бебето на всеки час независимо дали има нужда от това или не.
2ро дете - Сменяш памперса на всеки два или три часа, ако има нужда.
3то дете - Опитваш се да сменяш памперса преди другите да започнат да се оплакват от миризмата или когато забелешиш, че е провиснал до коленете на бебето

Занимания:
1во дете - Водиш бебето на гимнастика за бебета, танци за бебета, час за приказки за бебета.
2ро дете - Водиш бебето на гимнастика за бебета.
3то дете - Водиш бебето до супермаркета и химическото чистене.

Излизане:
1во дете - Първия път, когато оставяш бебето с детегледачка, се обаждаш поне пет пъти в къщи.
2ро дете - Точно преди да излезеш от къщи се сещаш да оставиш номер, на който можеш да бъдеш открита.
3то дете - Инструктираш детегледачката да се обажда само ако види кръв.

Вкъщи:
1во дете - Прекарваш значителна част от деня в това просто да гледаш бебето.
2ро дете - Прекарваш малка част от всеки ден, за да провериш дали по-голямото дете не стиска, ръга или удря бебето.
3то дете - Прекарваш малка част от всеки ден да се криеш от децата.

Поглъщане на монети (любимо изпълнение):
1во дете - Когато първото дете погълне монета, веднага отиваш в болницата и искаш да му направят ренгенови изследвания.
2ро дете - Когато второто дете погълне монета, търпеливо изчакваш да мине през организма.
3то дете - Когато третото дете погълне монета, ти му я отдържаш от джобните пари!!
ВНУЦИТЕ: Наградата на Господ, за това че е позволил децата ти да оживеят.

Опит за допълване

4-то дете
Дрехите: Дрехите за бременни са и официалните ти дрехи
Подготовка за раждане: Не правиш такава, защото и без това всичко е ясно, пък и третото го роди на път за болницата. За това и да не дойде линейка не е страшно. Имаш вече достатъчно опит
Дрешки на новороденото: Всичко, което се задържа на бебето е подходящо вкл и старите хавлии
Притеснения: Всъщност по-големите ти деца са вече специалисти в отглеждането и няма такива
Биберон: направо го мушкаш в устата
Памперси: сменяш ги когато всички започват погнусени да бягат от него вкл и мухите
Занимания:занимава се само с по-големите деца
Вкъщи: заключваш се в спалнята и само ако дойдат органите на реда отиваш при детето
Излизане: инструктираш детегледачката да не ти се обажда по НИКАКЪВ повод
Пъглъщане на монета: на практика е невъзможно, защото вече и монетите са се свършили вкъщи


# 91
  • София
  • Мнения: 6 011
Бу,Бубанка  bouquet Посмях се от сърце! Joy

# 92
  • Мнения: 674
 Бубанка, направо жестоко! Умрях от смях! smile3532

# 93
  • Мнения: 6 164
Хем ми е смешно, хем ми се плаче. Laughing

# 94
  • Мнения: 110
Супер Laughing Laughing
Вървейко по улицата и вглеждайки се в другите деца , постоянно си мисля , че по-мръсно от моето няма! Прочитайки тази статия, за което искренно благодаря на Мис Бу, се успокоих, че това е практиката, а не изключението!!!
Трябва да станеш майка за да го проумееш!!!
  bouquet за Мис Бу

# 95
  • Мнения: 40
Ха ха, наистина много готино.
Аз пък си казвах един ден ако имам дете, никога не бих го вързала с тези каишки за прохождане, все едно водя кучето си на разходка. Чудех се какви са тези майки, кръста ги болял... А сега вече знам защо го правят. И за мръсните колички също.. Laughing

# 96
  • Мнения: 4 406
ох, Бубанка, цвиля така, че ме чуват и в съседния офис  Joy Joy Joy

# 97
  • Мнения: 583
Някой изчете ли това? Имате ли да допълните, или се опълчите срещу всичко писано, и ще кажете, че това не е възможно. Сигурно, но това е истината и действителността, колкото и да се стараете да си затваряте очите и да се правите на идеални майки.

# 98
  • Мнения: 2 292
Някой изчете ли това? Имате ли да допълните, или се опълчите срещу всичко писано, и ще кажете, че това не е възможно. Сигурно, но това е истината и действителността, колкото и да се стараете да си затваряте очите и да се правите на идеални майки.

Прочетох, нямам намерение да се пълча, но ще ти напиша. Да, моето дреби ходи намърляно , след като му поzволя само да иzсмуче порzя спагети, да се маже 1 час докато си иzяде сладоледа и подобни, но после бива zанесено в тоалетната, умито и преоблечено, докато се иzмърля пак. И моята количка е мръсна, но в багажника има няколко чифта дрешки zа смяна, бутилка вода zа миене на ръчичките и хартиени салфетки. И да , дрехите са лекьосани, перем по пералня на ден и сменяме по няколко чифта дрехи на ден. Ако си zагуби обувката в колата си имам още един чифт. В същност като се zамисля имам около 5 чифта обувки само номер 21  newsm78
По повод органичните храни съм удържала положението така, както съм си го представяла, zащото откакто малкия zапожна да се храни, аz храня цялото семейство с такива. Като не му се дават непрестанно вафли и огладннее хубаво ела да видиш как омита паница супа топчета с био кайма, био ориz, био картофи ,био  моркови, био домати и пр.  и иzощо не се куми да врънка zа картофки или бургер . Просто е гладен и се храни.
Това мога да ти кажа. А детето не е щастливо само , когато е супяло да се наложи да си прави каквото си иска , когато си иска, zа да не се тормоzи майка си.
Но ако майката на себе си не може да наложи да не пуши на детската площадка или пред детето си, не виждам как на него ще съzдаде каквато и да е дисциплина и полеzни навици и как иzобщо ще му покаже, zе между щастие и налагане има голяма раzлика.

# 99
  • Мнения: 183
Много мразех малки деца в заведение.Сега също мразя, затова се правя, че детето не е с мен.Тя така или иначе си обикаля масите и си хапва пържени картофи от всеки който си е поръчал, а това че лока бира от моята чаша, не е неопровержимо доказателство, че детето е мое!

# 100
  • Мнения: 497
 Joy Joy Joy
и мен ме чака същото  hahaha

# 101
  • Мнения: 2 491
Някой изчете ли това? Имате ли да допълните, или се опълчите срещу всичко писано, и ще кажете, че това не е възможно. Сигурно, но това е истината и действителността, колкото и да се стараете да си затваряте очите и да се правите на идеални майки.

Поредната американска боза от рода на "Пилешка супа за душата" или "Как да забогатеем за два месеца" или.....да не изброявам. Изповед на майка с чуство за вина, задето не може да се оправи с детето си. Учудих се, че не го е оставила наакано до уши и така да излезят на разходка, защото детето се чуства щастливо или пък да му даде да прави запетайки в магазина с изпражненията си, защото така му харесва. Аре моля ви се, американски бълвоч и лигоч, смаяха се как да спечелят пари тези хора.

# 102
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Браво Бу, страхотна статия която напълно отговаря на истината! Peace Hug

# 103
  • Мнения: 520
Много готино ! Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 1 877
Е това е малко хард кор, ама сигурно с 4 деца ще ми се струва нормално...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт