деца с малка разлика и секцио

  • 4 185
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 817
При всеки различно - принципно ако имаш желание да родиш 2-рото бебче нормално препоръчителния период е 3 години. За 2-ро секцио - 2 години. Но има мами които са забременели на 6-тия месец след първото секцио и са си износили плода без проблем.


!И вярно ли е че не може трето секцио или и това са митове и легенди newsm78

Имаме си съфорумка която има 3 раждания със секцио, знам че до 3 може. После не било желателно, да не кажа забранено

# 31
  • Мнения: 3 478
ThinkingМинимум 6 месеца, хубаво е да минат 2 години  Simple Smile

И аз така знам, имам и познати, с малка разлика и 2-3 секцио подред. Явно може, друг е въпроса колко е безопасно.

# 32
  • Мнения: 1 100
Моят лекар ми каза, че независимо от вида на раждане трябва да се изчака минимум 9 месеца, а дали ще бъде секцио ще се реши като му дойде времето. Laughing

# 33
  • Мнения: 137
Честно да ви кажа мами,ви се възхищавам на желанието и куража толкова скоро да си родите второ дете.
Аз не искам второ дете,поне така съм решила.
Доктора ми каза за второ след минимум 2 години.
Някъде бях чела,че мъжкото бебе много изтощава маминия организъм /докато го износва/ и трябва да минат 5 години докато жената се възтанови.

Е, пет години възстановяване от бременност и раждане. Това е нелепо. Чувствах се напълно възстановена след второто секцио, когато спрях да кърмя и като отслабнах е се върнах на предишните килограми. Което значи няколко месеца.

Ето сега съм с трета бременност и не мога да кажа, че се чувствам натоварена по никакъв начин, или че организъмът ми страда

Общи условия

Активация на акаунт