Ще върнете ли намерени пари?

  • 6 314
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 537
Ако знам на кого са - да, ако не знам, не, не бих ги занесла в Полицията и там да потънат кой знае в чий джоб  Rolling Eyes
Това е и моят отговор...

# 31
  • Мнения: 1 312
Преди няколко месеца баща ми си
загубва портмонето, пълно с документи,
карти, доста пари. След седмица един
човек се обажда, уреждат си среща и
баща ми си получи всичко, както си е било.
Има хора с добър морал все още.

На моят се случи същото преди около две години.
Откраднаха му чантичката от колата докато сменял предварително продупчената задна дясна гума в тъмна уличка.Класически номер.
Беше подлудял!
Имаше доста пари вътре,телефон,но най-важното-много важни документи,нотариален акт за имот,който щеше да продава идната седмица,разрешително за оръжие плюс ключове от гаража и сейфа,в който се намира въпросното.Ако нещо се случи никой няма да пита кой е гръмнал.Вината носи собственика.
След два дни му се обадиха и му ги върнаха.Човекът си разхождал кучето около строеж,по едно време онова изскочило от някъде захапало чантата.Липсваха телефона и парите.Важните неща бяха вътре.Познайте сега дали баща ми носи целият си живот в чантата?!
А пари съм намирала като малка-6-7 годишна.Портмоне на една финландка с много карти,пари,самолетни билети.Нашите я издириха доста бързо и си спомням,че го занесохме в Гранд Хотел Варна-там беше отседнала жената,полета и беше за следващия ден.Много ме целува,много ме мачка.
И ме заведе в корекома Party
Цял картон шоколадови яйца ми купи Laughing
Колко бях важна Flutter

Мисля,че и сега бих върнала.Ако знам на кого,ако има документи.
В полицията категорично не бих ги занесла.

# 32
  • Мнения: 4 555
Ще ги върна.
Няма нещо, което толкова силно да искам да си купя, а да не мога, че да прибягна до чужди пари.
Да не говорим, че каквото и да си купя с такива пари, няма да ми донесе същото удоволствие, както ако си го купя със свои.

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ако знам на кого са - да, ако не знам, не, не бих ги занесла в Полицията и там да потънат кой знае в чий джоб  Rolling Eyes
Това е и моят отговор...

Моят също.

# 34
  • Мнения: 3 423
Ако знам на кого са - да, ако не знам, не, не бих ги занесла в Полицията и там да потънат кой знае в чий джоб  Rolling Eyes
Това е и моят отговор...
Моят също.
Вие не вярвате в изпълнителната власт?!
И що така?! Не се чувствате защитени и
сигурни. Лошо. Много лошо. А сте у дома.

# 35
  • Мнения: 1 312
Ако знам на кого са - да, ако не знам, не, не бих ги занесла в Полицията и там да потънат кой знае в чий джоб  Rolling Eyes
Това е и моят отговор...
Моят също.
Вие не вярвате в изпълнителната власт?!
И що така?! Не се чувствате защитени и
сигурни.
Лошо. Много лошо. А сте у дома.

Умните хора се учели от грешките на другите.
Глупавите-от своите собствени.
Имало и една специална категория глупаци,които не си взимали поука от ничия грешка.

Парили са се другите,но се опарих и аз.Не ща да минавам към специалната категория!
Дори и да повярвам в изпълнителната,не вярвам в правораздавателната.Силата не е в звената,а във връзката между звената.

# 36
  • UK
  • Мнения: 3 959
Току що намерих два лева, ако някой си ги познава - лилави са.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
За мен  правилната постъпка е  да ги върна.Ако имам да печеля нещо от някъде то ще дойде при мен по друг начин и няма да имам съмнения ,че е за мен.Ами ако тези пари са служебни на някой   Rolling Eyes представям си какви притеснения ще има.

# 38
  • София
  • Мнения: 100
аз съм намирала портфейл с документи и около 300 лева. имаше визитки на момичето и се обадих, срещнахме се и върнах парите. представям си на мен да ми се случи да загубя пари, като знам как все не стигат.....бих се надявала да ми ги върнат...за 20, 30, 40 000 не знам, ак има документи пак ще се обадя.

# 39
  • Мнения: 233
Да, правила съм го два пъти....

# 40
  • София
  • Мнения: 3 421
Колкото пъти съм намирала пари(за късмет винаги с координати на загубилият ги) съм ги връщала. Обаче ако не знам на кой са няма да ги занеса в полицията.

Скоро гледах предаване по телевизията как направиха разследване с поставени лица  - занесоха в няколко полицейски участъка пари, уж загубени - резултат: в едните участъци си бяха направили групов купон, а в другите парите май бяха влезли в един или два джоба.

# 41
  • Мнения: 4 406
такава сума не съм намирала, но най- вероятно щях да я занеса в полицията... впрочем, преди години, когато още беше лукс да имаш мобилен, намерих един. много се колебах, но го занесох в полицията и оттам звъняха по номерата в него. оказа се на бивш техен колега, вече пенсионер. той обеща да се отблагодари... е, пих една студена вода... за какво му трябва да казва, че ще почерпи, като няма да го прави?
дребни суми съм намирала около масите, когато бях сервитьорка, и обикновено ми ги оставяха бакшиш за честността. едни 100 долара така и не разбрах на кого бяха, но съм му благодарна

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 10:21 от boomerang

# 42
  • Мнения: 599
Ако са придружени с документи ще ги върна на собственика,но ако са само пари ще ги задържа седмица-две и ако никой не си ги потърси- ще си ги оползотворя.

# 43
  • Мнения: 5 622
Аз съм намирала. Само че не пачка, ами в портмоне. Връщала съм ги. Но в случая бях видяла от кого паднаха  Wink

# 44
  • Мнения: 589
Намерих портмоне с документи в един ботуш в магазин за обувки...Обърнах се към продавачките-вижте,казвам,в тоя тук ботуш какво намерих...Викнахме полиция(тогава май още беше милиция),дойдоха двама,взеха документите,записаха ми данните...След няколко дни получих призовка да се явя в управлението.Отивам аз и някакъв инспектор започва да ме разпитва какво съм направила с парите?!?! Shocked) Бая зор видях докато ги накарам да ми повярват,че съм намерила портмонето без никакви пари вътре...

Общи условия

Активация на акаунт