До кога кърмите децата си нощем?

  • 3 296
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 043
и аз давам още нощем , въпреки упреците и убежденията че трябвало да почива стомахчето и да не съм давала - но тя си има и режим и почти винаги си прави пауза през ноща, честно казано ако я видя нощем да се върти неспокойно и без да си се сабужда и да търси да суче аз сама и предлагам за да я успокоя , към 5 и 30  се поразмърдва редовно защото тогава се изпишква и си и давам да посуче за да заспи пак / понякога не се получава и ставаме 6 часа и сме на разходка половин час по късно  Crazy за да може да поспи останалата част от домочадието  Rolling Eyes

# 31
Синът ми е на 2 години и още се го кърмя нощем. Какво ли не съм пробвала, но нищо не помогна. Трябва сам да го израсте. До 1г. и 10 месеца се будеше по много пъти-носила съм го, вода съм давала-никакъв резултат- заспива само с цица. От скоро се буди само по веднъж и може и до вечерта на другия ден да не цока. Всичко е строго индивидуално, но съм чела, че по-темпераментните деца по-трудно се научават да заспиват сами и да не се будят през нощта. При нас това е случаят, а също така и зъбите са фактор. Преди го отричах, но Зари спря да се буди след като му израснаха  до край 16 зъба. Другите 4 засега не дават признаци да се показват и въобще не знам като почнат и те да растат какво ще правим.

# 32
  • София
  • Мнения: 191
И аз "давам" нощем, а кърмачето ми наближава година и половина. Честно казано, не съм пробвала нищо, за да го спра. Не е всяка нощ, и не е повече от 1-2 пъти.
Все някога ще се откаже и ще си спя спокойно, I hope. Praynig

# 33
  • Мнения: 13 829
Записвам се да следя темата. Ние ставаме след седмица на 6 месеца, мислех си, че ще се откаже от нощните храненията като започнем захранването (някъде планирам в началото на август ), но като чета тук какво пишете и като знам апетита на сина си ( няма такова нещо като почивка между храненията повече от 3 часа ) си мисля че ще се храним нощем още няколко години ... Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 618
Постепенно сама си отказа нощните кърмениия. От около две седмици последно яде към 22-22.30 и сутрин към 7-8.00.Още не съм захранвала и е само на кърма.

# 35
  • Мнения: 809
Първите 20 дена го кърмех последно в 12 ч. С таткото си навивахме часовника, за да го нахраня. И това така, докато една вечер не успяхме да го събудим. Опитахме какво ли не - без успех. Оставихме го и очаквахме да се събуди в 3 през нощта с писък, че е гладен.
Нищо подобно. Най-кротко се събуди в 6 сутринта и си хапна прилично. И оттогава го хранехме последно в 9 вечерта. Будеше се чак към 6.

# 36
moeto beb4e e na 2 m. i polowina oshte sled parviq mesec zapo4nah otbivaneto prodalji 10 dena s voda no trqbva da si oporit vodata i q davam bez da q gushvam napravo v legloto i sega se karmi v 21 i stava v 6:00 ot mesec i polovina spq spokoino

# 37
  • Мнения: 78
И Аз пробвах 2 пъти да го откажа но единственото което постигнах е бодърстване по 2-3 часа по никоето време от 02 до 04 часа докато всички спят и сега вече се отказвам, трябва да спя нощем иначе съм като парцал. На тези които могат да издържат успех с отказването от нощното кърмене  Peace

# 38
  • Мнения: 4 242
moeto beb4e e na 2 m. i polowina oshte sled parviq mesec zapo4nah otbivaneto prodalji 10 dena s voda no trqbva da si oporit vodata i q davam bez da q gushvam napravo v legloto i sega se karmi v 21 i stava v 6:00 ot mesec i polovina spq spokoino

Важното е на теб да ти е добре!  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 1 056
Вчера направихме година и половина и все още суче по около 2 пъти на нощ. Допреди 2 седмици сучеше през 2 часа нощем /не съм броила колко пъти са/.
Никога не съм правила опит да спирам нощните кърмения защото няма нито смисъл, нито нужда.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 506
Хм, аз ли съм единствената "късметлийка"?

И аз, и аз Peace Откакто стана на два месеца моята щерка заспива между 10.30 и 11.30 и спи до 6.30 - 8.00.  Малко се притеснявам да не ми намалее кърмата!?? Когато се успи до 8 - 8.30 и двете ми гърди текат....

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Петър е на 7 месеца и все още го кърмя нощем /тая нощ три пъти/.

# 42
  • Мнения: 532
Нощна почивка ?!?!?  newsm78

Даването на вода, биберон, чай, задейства същите механизми на храносмилателната система - стомахчето не почива и в тези случаи.

Незрялата нервна система на детето не може да издържи предълъг сън, а като се прибави и зъбоникненето и това, че детето расте интензивно и това, че кърмата съдържа успокоителни вещества и се усвоява изключително и това, че детето знае най-добре какво иска - по-добре да не се върви срещу природата.

Пък и нощните кърмения са важни за лактацията.

Разбира се, за да не тежи на майката и да има ползотворен сън, нещата трябва да се организират добре - спане в едно легло, измисляне на удобни пози, долепяне на детската кошара до спалнята. Имаше мама, която разказваше как нейният момък допълзявал сам от долепената кошара, обслужвал се и заспивал и понякога тя усещала, чак като е заспал до нея  Mr. Green Hug

Децата сами се отказват, обикновено след изникването на всички зъби или естественото отбиване.

Друг е въпросът, ако става въпрос за много голямо кърмаче с изникнали всички зъби, без здравословни проблеми, будещо се просто за навика, без дори да суче ефективно - за това си има литература как да се справи човек  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 096
Ние сме малки още но отговарям по скоро за да се разпиша да следя темата.. не ни никнат зъби и след Голямото ядене от двете гърди в 22ч. се будим в 3 , в 6 и после в 9.. за мен това е едно нощно будене, макар че на това в  6 и двамата спим.. става в 7,30.. понякога обаче яде и в 1ч.. денем ядем 8-9 пъти.. което ще рече около 12 кърмения в денонощие... наши връстници които са само на кърма ядът 5 пъти.. и не се будят нощем...
аз опитах един ден ей тъй за проба дали просто не е жаден.. изпи 50 вода и продължи да търси гърдата.. после ме беше яд за тези 50мл.. и реших като се буди има нужда от мен.. сам ще се откаже някой ден.. имам само няколко години за тази близост защо да се отказвам зорлем..

# 44
  • Мнения: 182
Ние също като болшинството тук се кърмим по 2-3-4 пъти през ноща. Но тъй като тя спи при мен, общо взето това не ми пречи на съня - спя добре и си ходя на работа отспала.
Но... малката започна все повече да се върти и заема половината легло, а ние с татко й трябва да се задоволим с другата половина. Е този проблем ако ме светне някой как да реша - май ще трябва да купувам легло, което да сложа до нашето, ама дали ще я излъжа да спи там  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт