До кога кърмите децата си нощем?

  • 3 295
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20
Аз мойто бебче го кърмих до два месеца през нощта после взе да спи до 6 часа сутринта, а сега вече си ляга в 11 и спи до 9,00 сутринта  Simple Smile Само понякога мрънка към 6,7 и аз и давам биберона, защото не се е наспала. Като се наспи не плаче, а гука и по това разбирам кога да я храня. А иначе психологически на 2,3 месеца децата са съвсем способни на 10 часа непрекъснат сън, освен това е и много по полезно да спят непрекъснато.

# 61
  • Мнения: 631
и ние още се кърмим през ноща поне по 5-6 пъти понякога се събужда и по 10 пъти
предпочитам да го кърмя и да заспивам отколкото да се разправям със залъгване с това онова, казват че ако не му дадеш за една две нощи се отказва но не знам
между другото имам роднина която не кърми дъщеря си но пък тя пак се събужда за да яде и също е достатъчно голяма за да не го прави но си го търси детето и си яде кисело мляко с бисквити нощем
така че сигурна съм че има елемент на дресировка за отказване от нощното хранене но повечето в това число и аз на първо място сме отстъпчиви  и малко или много не ни се разправя да отказваме и така
иначе аз знам как става просто не му даваш ще вика нощ две три и като не му дадеш ама твърдо къде ще иде ще спи ....
големият ми син преди мнооого години като млада и изпълнителна майка на втория месец не му давах нощем нито вода нито кърма нито нищо и си спеше детето не се будеше вечер от 8-9 сутрин до 6-7  е първите нощи пореваваше но аз бях непреклонна и се отучи за нула време

# 62
  • Мнения: 1 117
Според мен събуждането нощем си е до детето. Големият ми син беше на два месеца , когато вечер не се будеше изобщо. Боби се буди често понякога, но докато цокне и се успокоява и си спи. Предпочитам да го кърмя вечер , макар и на сутринта да съм като цапната, ако се е будил 10 пъти Simple Smile

# 63
  • Мнения: 229
Все още и още и още и не знам докога ... Laughing Наистина е много по-лесно, отколкото да го дундуркам и залъгвам, не че мога да го залъжа с нещо, де.

# 64
  • Мнения: 664
И аз кърмя още нощем и ми е писнало ужасно много, а остават цели три кътника до 20-я зъб. Не съм сигурна, че и след това ще спре, явно ще суче нощем до отбиването.

# 65
  • Мнения: 982
И аз кърмя още нощем и ми е писнало ужасно много, а остават цели три кътника до 20-я зъб. Не съм сигурна, че и след това ще спре, явно ще суче нощем до отбиването.

Писах вече, моето дете не спря.А така се надявах... Simple Smile

# 66
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 942
След като се преместихме да спим отделно от него на 1 г. и 7 м., синът ми почна да спи непробудно по 10-11 часа. Та от тогава не го кърмя нощем.

# 67
  • Мнения: 324
И ние още се кърмим през нощта, но не ми пречи, защото Калоян спи при нас и като се размрънка,  бутам цица и пак заспивам.  WinkКогато изкарва поредния зъб се буди честичко, иначе 2-3 пъти.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт