Нормално или не на 15 месеца не ходи?

  • 19 811
  • 162
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 029
мда, ако е станало сега е съвсем нормално детенцето да е травмирано и да не иска да ходи.


Людмиле, не те разбирам... жена ти ражда вкъщи... ЕБХ... всичко се опитваш да направиш естествено... и накрая детето ти се пребива със скъпа проходилка....

# 91
  • Мнения: 1 161
Днес ходихме при педиатъра, тя не намира нищо нередно, каза, че 12 кг. е нормата за 2 годишно дете а той е 11.5 кг, така че е нормално по-бавно да проходи.


Около 11.300 кг. е за вашата възраст  Peace
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/548/51/
значи толкова и разбира педиатърката, защото каза той е 11.4 и тя каза че било 20% над нормата.

# 92
  • Мнения: 1 161
Това сега ли е станало?
Преди месец май стана.

# 93
  • Мнения: 1 161
мда, ако е станало сега е съвсем нормално детенцето да е травмирано и да не иска да ходи.


Людмиле, не те разбирам... жена ти ражда вкъщи... ЕБХ... всичко се опитваш да направиш естествено... и накрая детето ти се пребива със скъпа проходилка....
Ами че веднъж да послушаме педиатърката, щото тя освен ваксините горещо препоръчва и проходилка. Пък и ни я подариха викаме да не седи зян...

# 94
  • Мнения: 4 150
Кьрми ли се малкия?Какво друго яде?
И какво стана с ваксините?

# 95
  • Мнения: 1 161
Кьрми ли се малкия?Какво друго яде?
И какво стана с ваксините?
Ами главно на кърма е и хапва от нашето ядене -- овесени ядки, домати, диня. Ваксините твърдо сме ги отказали.

# 96
  • Мнения: 539
съседско дете от рано беше слагано в проходилка, в резултат на което не можеше да си сгъва краката - и съответно не можеше да сяда и изправя сам. когато ортопедите направиха луди родителите - как може дете на 6м. да се слага в проходилка - те се опитаха да го оставят на земята да лази - което беше някакво мъчение - той буквално се "влачеше" с изпънати крака. По късно, когато проходи (само на пръсти естествено), падаше като пирон - постоянно на нос и чело. което също се оказа р-т от проходилката - той не си е създал инстинкт за пазене при падане и придържане на главата. мисля че случая е доста показателен, всеки може сам да си направи извода!

# 97
  • Мнения: 539
мда, ако е станало сега е съвсем нормално детенцето да е травмирано и да не иска да ходи.


Людмиле, не те разбирам... жена ти ражда вкъщи... ЕБХ... всичко се опитваш да направиш естествено... и накрая детето ти се пребива със скъпа проходилка....

 newsm78И аз така!

# 98
  • Мнения: 4 150
"Кьрмено дете" и "наднормено дете" са две противоположни неЩа и са иzмислици на "педиатри" сьс сьмнителни zнания...
Поzдравления zа ваксините  bouquet

# 99
  • Мнения: 1 080
мда, ако е станало сега е съвсем нормално детенцето да е травмирано и да не иска да ходи.


Людмиле, не те разбирам... жена ти ражда вкъщи... ЕБХ... всичко се опитваш да направиш естествено... и накрая детето ти се пребива със скъпа проходилка....

 newsm78И аз така!
И аз се чудех,пък и сте закарали детето в болница ... за задължителни ваксини ...

# 100
  • Мнения: 1 161
"Кьрмено дете" и "наднормено дете" са две противоположни неЩа и са иzмислици на "педиатри" сьс сьмнителни zнания...
Поzдравления zа ваксините  bouquet
знаете ли най-интересното: глобиха ни, за това че отказахме ваксинация.  Shocked Т.е. ако откажеш насилствено да вкарат в тялото на детето ти чуждо ДНК те наказват.

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 14:53 от Ludmil

# 101
  • Мнения: 5 183
Моят син проходи на 16 месеца и 5 дни, но за сметка на това напълно стабилно и уверено.
Беше си едри4ко пухкаво бебе.
Стимулирайте го с игри, приканвайте го с разперени ръце ...

# 102
  • Мнения: 8 585
съседско дете от рано беше слагано в проходилка, в резултат на което не можеше да си сгъва краката - и съответно не можеше да сяда и изправя сам. когато ортопедите направиха луди родителите - как може дете на 6м. да се слага в проходилка - те се опитаха да го оставят на земята да лази - което беше някакво мъчение - той буквално се "влачеше" с изпънати крака. По късно, когато проходи (само на пръсти естествено), падаше като пирон - постоянно на нос и чело. което също се оказа р-т от проходилката - той не си е създал инстинкт за пазене при падане и придържане на главата. мисля че случая е доста показателен, всеки може сам да си направи извода!
Причина за това не е проходилката, а вероятно повишен мускулен  тонус на долни крайници. На което се дължи отчасти и ходенето на пръсти. Сами виждате че направените "коментари" са некомпетентни и проходилката няма нищо общо.

На какво се дължи този хипертонус на долни крайници е съвсем друг въпрос.

# 103
  • Мнения: 588
Моят син проходи на 15 месеца, отведнъж, преди това не се изправяше сам, проходи както го държахме за ръце с татко му една вечер
Но пък лазеше неудържимо навсякъде

Драганов ме поздрави че е проходил толкова късно, аз бях полудяла, след като направи година, от притеснение

# 104
  • Мнения: 8 585
Не виждам какво има да се "поздравява". 15 месеца е горната граница за нормалното, физиологично прохождане.
Освен ако някой не знае това... Wink

Общи условия

Активация на акаунт