Нормално или не на 15 месеца не ходи?

  • 19 770
  • 162
  •   1
Отговори
# 105
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Ако моето дете на 15 месеца прави ( или не прави) всички описани неща от Людмил, аз определено ще направя консултация с поне двама лекари. Няма да умувам по форуми и прочее. Това бих направила аз, защото лично аз виждам проблем във всичко описано . Не съм лекар, само така възприемам нещата.

# 106
  • Мнения: 1 161
Ако моето дете на 15 месеца прави ( или не прави) всички описани неща от Людмил, аз определено ще направя консултация с поне двама лекари. Няма да умувам по форуми и прочее. Това бих направила аз, защото лично аз виждам проблем във всичко описано . Не съм лекар, само така възприемам нещата.
Ще изчакаме някой-друг месец и ще видим, ако до есента не тръгне, тогава ще търсим консултации.

# 107
  • Мнения: 5 183
15 месеца е горната граница за нормалното, физиологично прохождане.

ТАКА ЛИ?
Аз знаех 4е до 18 месеца ... май  newsm78
или така са ми казвали местните лекари, за да ме успокоят  newsm78
Добре де, а моят син, като проходи на 16 месеца и 5 дни, НЕнормално проходило бебе ли е това. Здрав, жизнен, енерги4ен, много весел и комуникативен.
Ве4е е на 4,5 години и физи4ески се развива МНОГО добре + най-високия е в детската градина. Даже и отдавна не е пух4о, а е строен малък мъж.

# 108
  • Мнения: 8 585
18 е горно-горна граница.
В спектъра 15-18 нещата са тревожни, в сива зона, и не се спи много. Отговорността е голяма Wink
Затова и 15 месеца се приема по принцип за горна граница. Много деца са проходили вече до 15 месеца, просто родителите мислят че не са, защото очакват да тичат и напред и назад, а това не е определение за "прохождане".

# 109
  • Мнения: 588
Не виждам какво има да се "поздравява". 15 месеца е горната граница за нормалното, физиологично прохождане.
Освен ако някой не знае това... Wink

Каза ми че е много по - добре да проходи по - късно отколкото по - рано. Било вредно ранното прохождане, и не знаел защо всички искат децата им да прохождат рано.
Освен това 15 месеца е нормална възраст за прохождане, както и ти казваш по - горе.

Късното прохождане било показател за добър тонус в последствие на костите и мускулите на краката. Нямало да има изкривявания и още не си спомням какво че беше отдавна

Ето за това ме поздрави човечеца

# 110
  • Мнения: 539
Това ти го е казал д-р Драганов, който според мен е много добър специалист. Все пак като специалист има ясно мнение кога на децата са достатъчно готови краката за да тръгнат да ходят!

# 111
  • Мнения: 8 585
Цитат
Каза ми че е много по - добре да проходи по - късно отколкото по - рано. Било вредно ранното прохождане, и не знаел защо всички искат децата им да прохождат рано.
Освен това 15 месеца е нормална възраст за прохождане, както и ти казваш по - горе.

Късното прохождане било показател за добър тонус в последствие на костите и мускулите на краката. Нямало да има изкривявания и още не си спомням какво че беше отдавна


Нищо от написаното не отговаря на истината. Това са "свободни съчинения", крайно некомпетентни междувпрочем. Който и да ги е казал...

# 112
  • Мнения: 8 585
Това ти го е казал д-р Драганов, който според мен е много добър специалист. Все пак като специалист има ясно мнение кога на децата са достатъчно готови краката за да тръгнат да ходят!
А педиатъра и мнението му? Педиатъра лукова глава ли е?
Освен че всеки се автохарактеризира с глупостите, които говори.

# 113
  • Мнения: 1 044
По късно, когато проходи (само на пръсти естествено), падаше като пирон.......
Причина за това не е проходилката, а вероятно повишен мускулен  тонус на долни крайници. На което се дължи отчасти и ходенето на пръсти. Сами виждате че направените "коментари" са некомпетентни и проходилката няма нищо общо.

На какво се дължи този хипертонус на долни крайници е съвсем друг въпрос.
Да проходи детето на пръсти притеснителен факт ли е?

# 114
# 115
  • София
  • Мнения: 2 356
Слушай какво ще ти кажа, Людмил,
вие може да откажете ваксините, обаче дори да не дадете детето на ясла и градина /щото са задължителни/ няма да може и на училище да тръгне без ваксините. Вие избирате как да гледате детето, но живеете в България все пак, помислете.

# 116
  • Мнения: 1 161
Слушай какво ще ти кажа, Людмил,
вие може да откажете ваксините, обаче дори да не дадете детето на ясла и градина /щото са задължителни/ няма да може и на училище да тръгне без ваксините. Вие избирате как да гледате детето, но живеете в България все пак, помислете.
Може, може, всичко може за този, който иска. Наша позната, която не беше ваксинирала детето си плати под масата и й нанесоха всички ваксини. А за училище, ще видим като му дойде времето.

# 117
  • Мнения: 4 150
Людмиле,
Има zакон zа zадьлжително обраzование и нито едно дете не може да бьде лиШено от това си право zаради някакьв вид дискриминация (най малкото zаЩото не било ваксинирано).В zабодената тема сме дискутирали и zаконите.Така,че споко.Няма кой да го спре да ходи и беz да плаЩаШ. Wink
Ако става с плаЩане по лесно и не са много пари,аz сьЩо обаче го бих иzбрал zа начин.

# 118
  • Мнения: 1 161
Людмиле,
Има zакон zа zадьлжително обраzование и нито едно дете не може да бьде лиШено от това си право zаради някакьв вид дискриминация (най малкото zаЩото не било ваксинирано).В zабодената тема сме дискутирали и zаконите.Така,че споко.Няма кой да го спре да ходи и беz да плаЩаШ. Wink
Ако става с плаЩане по лесно и не са много пари,аz сьЩо обаче го бих иzбрал zа начин.
... и все пак законите са създадени заради хората а не хората заради законите, нали?  Whistling
Можем много да говорим за новият тип образование, за децата-индиго в друга тема. А тази се изчерпа вече.

# 119
  • Мнения: 4 150
Знам,че са сьzдадени zа хората,но си има вратички.Това имах предвид...

Валдорф педагогиката е много старо неЩо,ниЩо,че си го сложил като "нов тип обраzование".Кьде в форума се дискутира zа нея?
Има ли иzобЩо в БГ да се учи по нея.. Thinking
За децата Индиго,zнам го тоzи линк...И много други.
Благодаря Peace

Общи условия

Активация на акаунт