Защо "добрите" са толкова досадни...

  • 4 206
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 737
Това не са добрите, а "настойчиво убеждаващите"  Mr. Green , боли те и пушачи.
В смисъл, че хем ги боли, хем пушат ли?! Laughing

# 31
  • Мнения: 2 891
Това не са добрите, а "настойчиво убеждаващите"  Mr. Green , били те и пушачи.
В смисъл, че хем ги боли, хем пушат ли?! Laughing

Какво имаш предвид  Whistling

# 32
  • София
  • Мнения: 2 958
Мдааа,както е казала jj okocha , много подходящо, "настойчиво убеждаващите" са адски досадните. Независимо дали са вегетарианци , ядящи месо, пушачи или непушачи, или не-знам- си-какви-си.
Имам една приятелка, която едно време броеше чашите на хората в компанията : кой - колко е пил , кой -колко цигари е изпушил , раздаваше морал и правосъдие наляво и надясно и се възмущаваше. Всичко това , по времето, в което беше спряла пушенето. От няколко години пак пуши , пийва си някоя и друга чашка и се е кротнала. Казва "Веднъж се живее ..." Wink

Това е само пример.
Иначе става въпрос за хора с различни убеждения , не само на споменатите.

А!  И друго се сетих . Когато съм на диета ,винаги ще се намери накой да ми каже - "Е ,хайде де ,един бонбон , какво толкова. Прекален светец и Богу не е драг! " ...пак "настойчиво убеждаващ" тип... Wink

# 33
  • Мнения: 4 737
Ти си една лоша О'Коча, защото редактираш нецелесъобразно Crossing Arms.
Тази тема е странна. На добрите или по-точно казано на демонстративно добрите хора, нещо им намирисва работата.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 958
.....
.... На добрите или по-точно казано на демонстративно добрите хора, нещо им намирисва работата.

Аха. Grinning И аз така си мисля.

# 35
  • Мнения: 15 619
Досадно е когато навират разбиранията си в лицето ти и ги налагат, независимо "добри" ли са или "лоши".
Хич не ми дреме кой какъв е, стига да не ми се изтъква досадно и да не ми пречи!!!

# 36
  • Мнения: 799
Пак ще ви пратя в темата за пушачите - там само добри, възпитани и аз пишем  Mr. Green
цък

# 37
  • Мнения: 2 070
Аз се разпалвам и защитавам каузи само тук.
В живота и в реална ситуация само ако ме подстрекават и ми искат обосновка защо живея така или онака се обяснявам, понякога се и разпалвам.
Познавам много вегетарианци, които изобщо не го натрапват на околлните, напротив - отегчени са от въпросите и желанието на останалите да им обяснят защо пък не ядеш месо.
Смятам, че съм досадна на приятелите си с натякването, че пушенето им вреди, доста отдавна съм спряла да им споменавам каквото и да е. Но пък те такава си ме обичат. Не го правя, за да се правя на добра.
Никога никой не ме е приемал за досадна или маниачка.

Иначе си права за много неща. И аз не понасям маниаци, особено затворени групички, които сочат осъдително с пръст всички, които не са като тях, имат определено поведение и жаргон и така нататък. Но това са хора, които се палят по идеи, но и влизат във въпросните групички, защото имат нужда да са част от общност, малко тийнейджърско общо взето.

# 38
  • Мнения: 69
Проблема определено е в твоя телевизор /визирам авторката на темата/. Хваща само една - две програми.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 553
Аз пък познавам некои хора, дето не пушат и не пият, ама как наблягат на третото.... независимо обвързани или не.

От друга страна, от здравословния живот няма никаква полза, защото само софийския въздух съдържа такива отрови, че не можеш да ги изчистиш 100 години. Да не говорим за химикалите в боите, строителните материали и пластмасата. Който иска - да ходи да пасе овце и да пие изворна водица. Който иска - да пуши. Само да не е под моя нос... Mr. Green

# 40
  • Мнения: 227
Пушачите при пушачи,вегетарианците при същите такива-аз това прочетох дотук! newsm78
Защо непушачите се оплакват от пушачите,че им се навират в лицата-ами бягайте бреее! Crazy

# 41
  • Мнения: 3 447
Май най-яростните "добри" са бившите "лоши", а  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 806
Дона, обикновено е така. Бивш пушач става неистов непушач. На това поне съм свидетел. Много неприятно.

заобикалях темата и после разбрах, че е неправилно формулирана. Да, за "отличниците" да си поговорим, а?
Щото те, истински добрите, не са чак толкова много, та да ги корим.
Но "отличниците" са пълна досада.
И все ти навират своята истина.
И ако не си като тях, значи си ... (тук следва изреждане на разни кофти квалификации)
Кофти ми е тяхната компания.
Едномерна
Черно-бяла
и досадна

# 43
  • Мнения: 690
Не ям месо и не пуша цигари! И не ми пука, кой как се храни и дали пуши. Стига на мен да не ми пречи Joy

# 44
  • Мнения: 1 547
През уикенда ми се наложи ............... Така ли е и с вас, или проблемът е в "моя телевизор"?

Отдавна не бях чела нещо толкова жизнерадостно в този форум!  Mr. Green Проблемът не е само твой - споделям го. Противно ми е натрапването на каквато и да било житейска идеология. Действително намирам изброените от теб добродетели за безценни, но понякога, неясно защо, превръщат хората в непоносима досада. В интерес на истината, познавам отдадени на разни каузи люде, които съумяват да не изливат на талази своята възвишеност, но пък другите, ах, те.... не знам дали са "добри", дали са "вманиачени" или каквото там, но ги гоня с чесън и кръст. Могат да си цитират книжките и да си изнасят лекциите където щат, само да не е у нас  Laughing


P.S. И да, Дона, най-яростните антипушачи са бившите пушачи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт