HILD

  • 4 038
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Те са го измислили да е над 65 години, щото все пак след тая възраст няма да живееш кой знае колко дълго и няма да им се наложи дълго да плащат.

Със сигурност са си направили сметката, иначе няма да предлагат нищо newsm78

# 61
Легализиране на жилищната мафия.Чудя се на Мутафова и другите дали са се продали за 13 СРЕБЪРНИКА? Ако някой близък ми каже че е сключил договор с ТЯХ никога няма да го погледна,ще го оставя на техните грижи дори и да умира!

# 62
  • Мнения: 14 502
мен ме смущава фактът, че тази фирма няма интерес хората да живеят дълго и има ли нещо, което да ги спре да посегнат на живота на хората, чиито апартаменти са купили?! newsm78

# 63
  • Мнения: 7 122
Колко от старците имат роднини, които с трепет чакат гътването им, за да да се изпокарат след това за наследството?
Колко старци живеят в мавзолеи, а са умрели от глад и мизерия?
Колко деца не могат да се ангажират с издръжката на родителите си?

В "Хилд" има потенциал и добри идеи. Сигурно след 20-30 години може и да проработи на нашите ширини и дължини.

# 64
  • Мнения: 377
мен ме смущава фактът, че тази фирма няма интерес хората да живеят дълго и има ли нещо, което да ги спре да посегнат на живота на хората, чиито апартаменти са купили?! newsm78

То подобно нещо се получава и със застраховките. Малко ли са случаите, в които се убиват роднини заради застраховка. "Нещото" и в двата случая трябва да е законът.
А иначе мнението по темата вече си го казах, но това ми се стори прекалено. Не мога да твърдя дали фирмата има за цел да мами възрастни хора или не, но чак пък да си мисли някой, че ще имат специален таен екип, които ще "трепе" клиентите им.  ooooh!

# 65
  • Мнения: 524
Колко от старците имат роднини, които с трепет чакат гътването им, за да да се изпокарат след това за наследството?
Колко старци живеят в мавзолеи, а са умрели от глад и мизерия?
Колко деца не могат да се ангажират с издръжката на родителите си?

В "Хилд" има потенциал и добри идеи. Сигурно след 20-30 години може и да проработи на нашите ширини и дължини.
Точно Хилд се надявам никога да не проработи в България, в началото на темата имаше статии в които пишеше, че са заведени дела срещу тях в други държави, според мен не им е чиста работата.

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Колко от старците имат роднини, които с трепет чакат гътването им, за да да се изпокарат след това за наследството?
Колко старци живеят в мавзолеи, а са умрели от глад и мизерия?
Колко деца не могат да се ангажират с издръжката на родителите си?

В "Хилд" има потенциал и добри идеи. Сигурно след 20-30 години може и да проработи на нашите ширини и дължини.
Точно Хилд се надявам никога да не проработи в България, в началото на темата имаше статии в които пишеше, че са заведени дела срещу тях в други държави, според мен не им е чиста работата.
Преди не толкова далечно време, то и в ЛАЙФ ЧОЙС имаше потенциал и добри идеи, а пък прибра парите на хората, които после издухаха супата. Хилд са мошеници. Ама пак ще го кажа - докато има балъци, ще има и тарикати...

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Не съм чела мненията по темата, моето е, че става въпрос за измама грубо казано.
А факта, че основен акционер в компанията е инвестиционната банка "Мерил Линч", Лондон, дали ви говори нещо ?

# 68
  • Мнения: 7 122
По-горе написах, че има добър замисъл.
Но явно съм пропуснала да напиша, че сделка за недвижим имот над 100000 не се прави без читав адвокат.
Никъде не съм обяснявала, че като пръв наивник трябва да се почука на вратата на фирмата, да им се каже "аз съм вашта леля и един апартамент ме бие през ръцете да ви го оставя, защото много харесвам артистите от рекламата".
В появата на тази фирма виждам единствено как наследниците ще се поразмърдат и ще се замислят дали не е по-добре те да се погрижат поне малко за старците, които ще наследят. И не да им снасят всеки месец по 420 лв., а да им обръщат по малко внимание.
 Peace

# 69
  • Мнения: 843
Мнението ми се доближава до това на мерзавец   и  няколко дами.
     с уточнението - ако е читава и коректна тази схема.
     Особено за хора без роднини. Наскоро почина приятел на родителите ми на 79 години,  уважаван и страхотен човек, коато почина в мизерия, ерген с купчина алчни племенници, които го побъркваха приживе.  Е, сега си получиха апартамента..
     Или другия гнусен и често срещан вариант : Тотално опиандурчен синковец, който тормози майка си за пари и и крещи в лицето "  Кога ще пукнеш дърта краво!" че и я побийва. А " Дъртата крава"  на 70 години  доработва нощем като чистачка в кръчма за 50 лв. 
      А ако майка ми  реши такова нещо - честно ли?  Ми ще хлъцна ужасено,после ще   ще си стегна гъзеца  и ще   си изплатя мое жилище.
     
   
   

# 70
  • Мнения: 391
Не са длъжни възрастните хора да оставят жилището на децата си .Такова  предложение ,ако бе проверено във времето ,би било  решение не  само за самотни хора.За съжаление , рекламата  и съществуването на фирмата са съмнителни ,поради всевъзможните истории с пирамиди ,пък дори и с банковата ни система непосредствено след 1989г.
Зависи много какво пише в договора. Ако възрастния човек остава в жилището си  до края на живота си  и  Хилд придобиват собствеността едва след смъртта му - тогава не би имало пробелми ,защото Хилд не могат да продадат жилището.Но зависи какви уловки има в договора.За съжаление, пенсионерите нямат пари да платят на някой добър адвокат да провери договора .А фирмата е нова на пазара и  не е ясно каво ще излезе на края.

# 71
  • Мнения: 621
За мен това си е чиста полуофициална пирамида. Sunglasses
И понеже всички знаем възрастните хора с какво наивно доверие са "оборудвани" се разчита именно на това ConfusedНе ме кефи идеята изобщо. Naughty

# 72
  • Мнения: 97
Изглежда ми абсолютна измама  #Cussing out Дори съм още по-черногледа и мнителна: дали тези пенсионери, който са се вързали вече, няма да починат по-рано, уж от естествена смърт  Thinking така разходите на Хилд ще са по-малко.
Дано не съм права!

# 73
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Изглежда ми абсолютна измама  #Cussing out Дори съм още по-черногледа и мнителна: дали тези пенсионери, който са се вързали вече, няма да починат по-рано, уж от естествена смърт  Thinking така разходите на Хилд ще са по-малко.
Дано не съм права!

Всеки път, като гледам рекламата и аз си мисля това ... какви ли неща им се случват на горките хорица  Cry И според мен не си/сме черногледи и мнителни, ами сме си живи реалисти ...  Stop

# 74
  • Мнения: 4 300
За мен това си е чиста полуофициална пирамида. Sunglasses
И понеже всички знаем възрастните хора с какво наивно доверие са "оборудвани" се разчита именно на това ConfusedНе ме кефи идеята изобщо. Naughty
Наивно доверие, но понякога пък са прекалено мнителни. На мен ми се е случвало да не искат да си дадат личната карта в банка, защото ги е страх че ще ги измамят. А свекър ми не иска да си я покаже в офиса на кабелната телевизия, за да преподпише договора си. Така че според мен няма да са много пенсионерите, които ще откликнат на рекламата на Хилд.
А иначе честно казано не смятам че ще има някакво престъпление ( в смисъл да убият някого заради апартамент). Тя идеята си работи перфектно от години, но в обратната посока- когато си правиш спестовна застраховка колкото си по млад, толкова ти е по висока премията. Не и е по различно от прехвърлянето на апартамент срещу "гледне", даже е по читаво май. А да накараш пенсионер, живял 35 години в едно жилище да го напусне и да се премести в по малко, пък дори и  + солидна сума в брой, си е кауза пердута.

Общи условия

Активация на акаунт