HILD

  • 4 025
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 620
За мен това си е чиста полуофициална пирамида. Sunglasses
И понеже всички знаем възрастните хора с какво наивно доверие са "оборудвани" се разчита именно на това ConfusedНе ме кефи идеята изобщо. Naughty
Наивно доверие, но понякога пък са прекалено мнителни. На мен ми се е случвало да не искат да си дадат личната карта в банка, защото ги е страх че ще ги измамят. А свекър ми не иска да си я покаже в офиса на кабелната телевизия, за да преподпише договора си. Така че според мен няма да са много пенсионерите, които ще откликнат на рекламата на Хилд.
А иначе честно казано не смятам че ще има някакво престъпление ( в смисъл да убият някого заради апартамент). Тя идеята си работи перфектно от години, но в обратната посока- когато си правиш спестовна застраховка колкото си по млад, толкова ти е по висока премията. Не и е по различно от прехвърлянето на апартамент срещу "гледне", даже е по читаво май. А да накараш пенсионер, живял 35 години в едно жилище да го напусне и да се премести в по малко, пък дори и  + солидна сума в брой, си е кауза пердута.

Нормално е да са и мнителни след като вече са "гризнали" някое дръвце в следствие на собствената си наивност и вяра в добрите намерения на околните.Останала съм с впечатление,че възрастните хора са и много по-лакоми и алчни от нас (младите Wink).Чуят ли,че ще получат някаква сума,понякога пренебрегват съвети,прескачат обсъждането на ситуацията и се хвърлят с главата напред....после се тюфкат и реват.Принципът е същия като с онези прословути ваучери. Confused

# 76
  • Мнения: 6 993
Погнусявам се и от рекламата и от идеята.
И аз. Бях го и казвала някъде преди, отвратително ми се струва, че някой те чака да умреш...и печели от това.

# 77
  • Мнения: 326
Аз от известно време се чудя какъв точно ще бъде договорът м/у HILD и пенсионера? Трябва да бъде нещо от рода на покупко-продажба на недв.имот със запазено право на ползване за възрастния човек.
Ами цената, цената на имота как ще се фиксира в договора?
И к`во е това правно абсурдче да ти дават покупната цена на месечни вноски, т`ва да не им е договор за лизинг?
А как пенсионера ще получава тази вноска /месечната/? Нали веднага ще го "обложат" и "наложат" с данъче?
Договор без фиксирана цена е недействителен. Ами инфлацията? Днес апартаментът може да струва 100 000 евро, но след 2 години цената да бъде двойна.
А, и да попитат... Стоянчето Мутафова и др.сладури от рекламата що не станат клиенти на тази просперираща фирма. Да, ама не.... Naughty

# 78
  • Мнения: 4 300
А как пенсионера ще получава тази вноска /месечната/? Нали веднага ще го "обложат" и "наложат" с данъче?
Договор без фиксирана цена е недействителен.
По принцип доходи от продажба на недвижим имот не се облагат, освен в някои случаи - например когато имотът е продаден до две години ако не се лъжа от придобиването му. А това за недействителния договор няма да го коментирам- според теб прехвърлянето на апартамент срещу гледане има ли цена и действително ли е?
Не ги мисли Хилд, със сигурност са наели мастита адвокатска фирма и юридически са се подковали отвсякъде.

# 79
  • Мнения: 326
Разбира се, че договорът за издръжка и гледане има цена и това са престираните грижи, които надявам се знаеш, че се описват в ДИГ. Знам, че доход от продажба не се облагат, но тази привилегия е еднократна. Т.е, не можеш да получаваш вноски като покупно-продажна цена регулярно и да искаш да попадат в графа "доходи от продажба на недв.имот".

И напротив, хич не ми харесва политиката на "Хилд", защото досега не са показали никакъв вариант на евентуален /примерен/ нот.акт, а това говори само за съмнителна дейност.

# 80
  • Мнения: 1 002
системата работи в чужбина , и то се включват хора с деца , не само без преки наследници

точно в домове за такива хора работят мед. сестри от Бг в Англия - фирмата взима жилището и поема ангажимент да се грижат до края на живота - и мед. помощ поемат , и в дом за стари хора настаняват , лекарства купуват ..всичко ...
говорила съм с мои познати англичани - няма лъжа , няма измама в системата - както се казва ...Simple Smile
иначе съм била свидетел как възрастни хора го подмятат тук и там с явната мисъл - '' пречиш ни ''

# 81
  • Мнения: 524
системата работи в чужбина , и то се включват хора с деца , не само без преки наследници

точно в домове за такива хора работят мед. сестри от Бг в Англия - фирмата взима жилището и поема ангажимент да се грижат до края на живота - и мед. помощ поемат , и в дом за стари хора настаняват , лекарства купуват ..всичко ...
говорила съм с мои познати англичани - няма лъжа , няма измама в системата - както се казва ...Simple Smile
иначе съм била свидетел как възрастни хора го подмятат тук и там с явната мисъл - '' пречиш ни ''
Добре, но за същата фирма ли става въпрос? Защото това, което се случва тук, в Англия едва ли ще се случи, чуждите бизнесмени (не всички) идват да правят бизнес именно с нагласата, че тук могат да си правят, каквото пожелаят.

# 82
  • Мнения: 1 002
ще питам и ще пиша ,
за мен това са големи западни фирми и не шмекерят на дребно , дори в началото ще работят на загуба , докато се разработят ..но това в България трудно ще намери почва , просто манталитетът е различен

добре е човек да има алтернатива , каквото и да си говорим

# 83
  • Мнения: 843
ще питам и ще пиша ,
за мен това са големи западни фирми и не шмекерят на дребно , дори в началото ще работят на загуба , докато се разработят ..но това в България трудно ще намери почва , просто манталитетът е различен

добре е човек да има алтернатива , каквото и да си говорим

                   Това казах и аз,  по-нагоре....  с други думи.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
... за мен това са големи западни фирми и не шмекерят на дребно , дори в началото ще работят на загуба , докато се разработят алтернатива , каквото и да си говорим

Звучи шеговито.
Наистина големите не шмекерят на дребно - те си имат стратегии и тактики за на едро.
За съжаление не се изненадвам, че са тук и са толкова агресивни. Те са си написали домашното и го правят, защото знаят, че няма кой да ги удари през ръцете.
Лошото е, че ще има хора да им се вържат - вече има такива случаи в най-новата ни история.

Много ми харесва обосновката на Anette - логично и достоверно е. Няма безплатен обяд.

# 85
  • Мнения: 620
ще питам и ще пиша ,
за мен това са големи западни фирми и не шмекерят на дребно , дори в началото ще работят на загуба , докато се разработят ..но това в България трудно ще намери почва , просто манталитетът е различен

добре е човек да има алтернатива , каквото и да си говорим

Естествено...все пак не става въпрос за гардероба или нощното шкафче,а за цял апартамент.
И таз невероятна опция що не ми я предложат на мен....щото знаят,че едва ли имам собствен апартамент,с който да разполагам както си искам на тези години,а ако го имам ще трябва да ме чакат цял живот да го изплатя...за да могат с чиста съвест да ми го вземат срещу обещания Naughty

# 86
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Видяхте ли сега какво стана? Дадоха ги на прокурор и се обсъжда варианта да им спрат дейността защото нямат лиценз за това и не отговарят на изискванията за такава дейност. Какво ли ще стане с имотите на тези, които са им се доверили... http://news.ibox.bg/news/id_192180481

# 87
  • Мнения: 6 323
Пусната е нова тема по въпроса.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237190.0

Общи условия

Активация на акаунт