За чаршафите, ама малко по-различен въпрос

  • 15 997
  • 266
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 426

това общо взето ми е навик от първото раждане. докато бях в болницата една акушерка мина и направи на нищо една майка, дето си беше оставила кърмачето в долния край на леглото, дето преди това си е слагала краката. обрисува й една апокалиптична картина, завършвайки със стафилококова инфекция. и аз, като първескиня, тъй се впечатлих, че мисълта за това още ме преследва.
Ами тя тази акушерка е била от множеството, обявяващо краката за нечисти...
Ето какво току-що извадих от Гугъла (аз го знаех, де, ама ама на мене няма да ми повярвате):
Цитат
Стафилококите са Грам положителни бактерии с перфектна сферична форма, които при наблюдение с микроскоп се виждат подредени на групи, наподобяващи грозде. Стафилококите са група от над 20 вида бактерии, които нормално се срещат върху кожната повърхност, под мишниците или носа на здрави хора.
http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=v … =86&Itemid=39  --> ето тука го пише

Интересно, какво би казала тази акушерка на това, как според нея стафилококите влизат в носа... най-вероятно като си обърнеш чаршафа, възглавницата ти изпадне докато спиш - и ти го заровиш (носа имам предвид) в това място, дето снощи са ти били краката...

# 196
  • София
  • Мнения: 4 868
Или ако си бъркаш в носа с пръстите на краката... ама тук никакво бродиране няма да те спаси rotfImao

# 197
  • Мнения: 4 406
Или ако си бъркаш в носа с пръстите на краката... ама тук никакво бродиране няма да те спаси rotfImao
вие ще ме уморите... даже не мога да си го представя това  Joy Joy

# 198
  • Мнения: 189
Някой беше попитал по-горе с какво един крак е по-мръсен от една ръка?

# 199
  • София
  • Мнения: 900
Някой беше попитал по-горе с какво един крак е по-мръсен от една ръка?

Лято е,
ходя с чехли,
и ходилата, а не ръцете ми, са обути в чехлите,
а и за жалост, стъпвам по улиците,
а не по червен килим, с разпиляни рози  Wink

Ръцете си ги мия десетки пъти на ден,
краченцата, НЕухаещи на грейпфрут  Embarassed
само сутрин и вечер  Wink

# 200
  • София
  • Мнения: 18 679
Или ако си бъркаш в носа с пръстите на краката... ама тук никакво бродиране няма да те спаси rotfImao
еее, нееее, не е истина просто Joy
това е най-най-забавната тема, на която съм попадала в този форум, просто изби рибата Joy

# 201
  • Мнения: 4 392
Някой беше попитал по-горе с какво един крак е по-мръсен от една ръка?
А с какво една кухня е по- мръсна от тоалетната? Thinking (Пак някой беше писал горе...) Особено пък ако не си държиш коша вътре..
В друга тема преди време четох, че устата на човек била по- мръсно място от средно поддържана тоалетна! #Crazy Пак бактериите вътре визираха..Горките бактерии, на пух и прах ги направихме!! doh
То още малко ще излезе, че трябва да маркираме чаршафа от страната на главата, т. е. устата hahaha Joy

Въпроси, въпроси... Няма да намерите покой в тази тема.. Crazy

# 202
  • Мнения: X
Или ако си бъркаш в носа с пръстите на краката... ама тук никакво бродиране няма да те спаси rotfImao

Това направо ме разби!
Идея си нямам как може да стане... rotfImbo

# 203
  • Мнения: 4 371
За пръв път чувам подобно нещо. Никой от близките ми не си обозначава чаршафа - кое е за крака и кое за глава.
Единствената ми странност е, че не давам да се сяда на спалнята с дрехи, с които се е излизало навън и се е сядало по мърляви столове и пейки да речем.

# 204
  • София
  • Мнения: 4 868
А, Дуци, ние като се приберем най-напред си мием ръцете (през лятото и краката) и се преобличаме, пък чак тогава си сядаме по мебелите. Единствено за гостите има частично изключение, но те пък нямат работа в спалните ни.
Дори не го броя за странност.

# 205
  • Мнения: 4 371
У нас като дойдат децата от родата(много са Crazy) започват да обикалят по стаите и като им кажа да излизат от стаята и да се махат от леглото ме гледат лошо Joy

# 206
  • София
  • Мнения: 4 397
Единствената ми странност е, че не давам да се сяда на спалнята с дрехи, с които се е излизало навън и се е сядало по мърляви столове и пейки да речем.

И аз така не давам да се въргаля с мръсние дрехи по спалняа

# 207
  • Мнения: 4 371
.........и се преобличаме, пък чак тогава си сядаме по мебелите..........
М/у другото има много хора, дето си седят у дома с това, с което ходят навън.

# 208
  • Мнения: 2 922
Горките бактерии, на пух и прах ги направихме!![/size] doh

Или "бъгтерии", както някой беше писал  hahaha

# 209
  • Мнения: 46 600
Като имам предвид тази тема, ясно защо трябва да си отбелязваме  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт