За чаршафите, ама малко по-различен въпрос

  • 15 924
  • 266
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 426
Карамфило моме, извинявай, предното го писах от работата, ама ми свърши работното време и трябваше да се прибера... Никол те е препратила вече към оная темичка за чехличките...
А знаеш ли, от дете не съм спала на бродирани чаршафи... Ама у нас се бродираха калъфките на възглавниците, де, имаше на "Пиротска" едно... не знам как му се вика, ателие, да речем, там си носиш хасето, те ти го скрояват като за възглавница, избираш си някакво десенче на цветя или там на орнаменти някакви, те ти го копират с индиго на хасето - и ти вкъщи (тогава все още се пишеше в къщи разделно) си го бродираш с бели конци...
Ех, какви времена бяха... Тогава софийските уличи през ден-два ги миеха с вода с едни маркучи... Да, ще трябва май да ги обединим двете теми, щото това, дето току-що го написах, пасва и за другата...

# 241
  • София
  • Мнения: 900

Знаех си аз, че си приятелче  Hug Hug Hug
Толкова се въодушевих, че хукнах за там  afwitch afwitch afwitch  animal037  animal037  animal037

Как да ти се отблагодаря  newsm78
Комплект бродирани чаршафи  Wink Wink Wink

п.с.
Невадоуууууууу, изкара почерпка за "Карамфило моме"  Hug Hug Hug

# 242
  • Мнения: 531
голям майтап, сега попаднах на темата и с глас се смея.Дъщеря ми се учи да бродира, ей така, за кеф,ще взема да я накарам да избродира чаршафите, че да му създам навици на детето.Имам един бродиран такъв, но слагам бродерията към лицето си само за да ми е приятно.За първи път чувам такова нещо.Каква майка имам, да не ми създаде елементарни навици!Ивъв връзка с темата за събуването, това с чаршафите може би идва от там, че някога хората не са разполагали с бани и течаща вода и са ходели боси навън.Не искам да обиждам когото и да било, всеки живее според както намери за добре.

# 243
  • Мнения: 4 392
Ауу, soft , как може бе, кака?!  Rolling Eyes
Аз си мислех, че имаш елементарни хигиенни навици, а пък тя- даже чаршафа си не бродирала, тц, тц... Naughty
ПОне детето научи, че да не кажат някога нещо за майка му.. Joy Joy

# 244
  • Мнения: 2 724
Карамфилке, благодаря ти, че ми каза за темата  Hug.
Ми да се отчета и аз- не бродирам ,не ми иде отвътре ,пък и щерката мързелива си пада Laughing. Купувам щампирани чаршафи с животинчета разни- слонове ,жирафи, пИпИруди ... и си повтарям- с главите нагоре, защото всяка сутрин си ги изтупвам,ще взема да объркам посоката и после... doh.
Освен разделно хранене ,друго разделно не практикувам, не ме е гнус от децата, нито от мъжа ..
Е, към мърлячките ли спадам ? Mr. Green
Бегам към другата гореща тема за обувките, миризливите, крака и ...  animal037

# 245
  • Мнения: 1 311
Карамфило моме, извинявай, предното го писах от работата, ама ми свърши работното време и трябваше да се прибера... Никол те е препратила вече към оная темичка за чехличките...
А знаеш ли, от дете не съм спала на бродирани чаршафи... Ама у нас се бродираха калъфките на възглавниците, де, имаше на "Пиротска" едно... не знам как му се вика, ателие, да речем, там си носиш хасето, те ти го скрояват като за възглавница, избираш си някакво десенче на цветя или там на орнаменти някакви, те ти го копират с индиго на хасето - и ти вкъщи (тогава все още се пишеше в къщи разделно) си го бродираш с бели конци...
Ех, какви времена бяха... Тогава софийските уличи през ден-два ги миеха с вода с едни маркучи... Да, ще трябва май да ги обединим двете теми, щото това, дето току-що го написах, пасва и за другата...

Мдаам, и тогава таз същата уличка се наричаше Жданов

# 246
  • Мнения: 569
Ей това ме изненада! А си мислех, че вече съм прочела всички възможни странности!

Не се притеснявам да легна върху краката си или върху тези на мъж ми, или на децата. Не ги бродирам. Mr. Green

 Подписвам се под тези изказвания.


И аз

# 247
  • Мнения: 2 724
Значи- не бродирам чаршафи ,къпя се преди секс и в къщи ходим босички .
Май и аз съм по средата   newsm78...
Дали пък да не се науча да бродирам? Thinking

# 248
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Е не... Все си мислех, че щуротията ( да не казвам друга дума) по хората ходи, но сега вече съм убедена в това  Tired

# 249
  • София
  • Мнения: 6 743
 Joy Joy Joy Как съм пропуснала тази тема  hahaha
Не, не си отбелязваме у нас  Laughing

# 250
  • Мнения: 4 406
от рамкиране няма време...
по темата- ако не си измиеш кракатапреди лягане, и без да бродираш сутринта ще си личи кое на къде е...  Mr. Green

# 251
  • Мнения: 113
не си отбелязваме с нищо чаршафите ,само през зимата на олекотената завивка ръба отскоро гледам да се падне винаги от към краката ,а лятото спим одвити,то в тая жега.

# 252
  • Мнения: 1 495
Аз не си отбелязвам, ама майката на моя приятел си рисува човечета от едната страна, очички и усмивка. На мен ми се стори много забавно, даже ходих да показвам на майка ми Wink.

# 253
  • Мнения: 11 607
Наистина по-различен въпрос..За първи път го чувам.....Лелеее, какво ли не научих от форума!!!!!!!

# 254
  • Мнения: 1 558
Мдам, каква тема само!
Ясно е, че всички имаме различни "мании".
В интерес на истината не съм се замисляла за чаршафите, но от години чаршафите, които купувам за дома си са с дупка не по средата, а отдолу и логично дупката я слагам в краката.  Съгласна съм, че не е мнгоо хигиенично да се "размества"  посоката на чаршафа, ама не е и такава чак трагедия според мен.             

Общи условия

Активация на акаунт