Събуват ли си обувките гостите у Вас?

  • 34 907
  • 693
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 427
Събуват се без да ги карам. Но аз така и предпочитам-нямам домашна помощница! Confused

# 256
  • Мнения: 1 317
Събуват се, разбира се. А и никой от гостите ни не смее да не се събуе при наличието на бебе  Peace И аз се събувам. Домът е мястото, в което прекарваме дните си, в което детето ми си играе, спи и расте, няма да допусна някой да ми се намъкне вкъщи с кучешки изпражнения или с кал по подметките. Naughty


Май доста се американизира и европеизира народа напоследък! Преди 5-10 години карахте ли гостите си да се събуват или го правите от едно известно време? Такава е модата явно  Rolling Eyes

# 257
  • София
  • Мнения: 1 244
Нито аз някога, нито родителите ми откакто се помня, са карали гостите да се събуват. Мога да ги питам и за тяхното детство, ако искаш, но отсега знам отговора. Баба ми и дядо ми също мога да ги питам, но и техния отговор го знам - същия.

# 258
  • Мнения: 1 317
Е, незнам, там по Софийско може и така да е било  Mr. Green Peace

# 259
  • София
  • Мнения: 1 840
Не смятам, че е мода. И баба ми не се събува...

# 260
  • Мнения: 2 401
Но според мен да отидеш на гости и да ти пробутват чехли, които ги е обул кои ли не си е някак гадно и нечистоплътно.

 #Crazy Въпрос № 1: Ти къде ходиш на гости?
Въпрос №2: Като влезеш в магазин за обувки не мериш ли преди да купиш?

# 261
  • Мнения: 1 317
За бабите на село ли говорим или за градските баби?
Щото моята не си я представям да е била в градината или при животните и да не се събуе като си влиза в къщата. Това би било проява на лош вкус дори за нея, жена на 80 години.
Градската ми баба и тя се събува.
Предава се от поколение на поколение явно  Wink

# 262
   Темата е наистина доста  "гореща". #2gunfire С риск да засегна ходещите боси мами, тези които си събуват обувките или карат гостите си да правят това ще кажа, че страшно жалко изглежда :                                                                                                                                           добре облечена жена или мъж на гости, обути в стари или гумени чехлички,  rotfImbo                                                                                                                            срамът от появила се дупка на чорапа/на всеки може да се случи/ Embarassed,                                                                                                                             неудобството от неприятната миризма на краката/при някои е заболяване/ smile3555
погнусата при поднесени употребявани пантофи Joy
и не на последно място издокарана домакиня с пантофки на краката. rotfImbo
    И това ако не е проява на лош вкус newsm78

# 263
  • Мнения: 1 426
Аз вече отговорих веднъж, но сега се сещам да попитам нещо:

Значи, аз у нас не се събувам веднага, първо си джапам из къщи с обувките докато си разхвърлям торбите по шкафове и хладилник... А после се събувам и си ходя боса... А гостите ми изобщо не се събуват. Та представете си ситуация: звънка ми приятелка и ме кани на гости, аз си обувам патъците, отивам у тях - и тя ме кара да се събуя.
Как мислите: дали е редно да я предупредя, че аз, така и така, вкъщи първо съм била с обувки, после съм ходила боса по същите места, после съм се обула и съм дошла у тях...
 newsm78  newsm78  newsm78

# 264
  • Мнения: 46 547
Но според мен да отидеш на гости и да ти пробутват чехли, които ги е обул кои ли не си е някак гадно и нечистоплътно.

Аз даже чехли не давам Mr. Green Ние също ходим боси  Grinning

# 265
  • Мнения: 46 547
... Как мислите: дали е редно да я предупредя, че аз, така и така, вкъщи първо съм била с обувки, после съм ходила боса по същите места, после съм се обула и съм дошла у тях...
 newsm78  newsm78  newsm78

Ами то все едно да не си си измила ръцете след тоалетна и да я уведомиш, докато правиш "здрасти" с детето й  Crazy

# 266
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Въпрос №2: Като влезеш в магазин за обувки не мериш ли преди да купиш?
Сигурно мерим само тестери - еднократни Joy

# 267
  • Мнения: 3 591
Ами то все едно да не си си измила ръцете след тоалетна и да я уведомиш, докато правиш "здрасти" с детето й  Crazy

А вие карате ли гостите си да си мият ръцете преди да ви пипат нещата в къщата?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Представяте ли си гостенката по пантофки, която не си е измила ръцете след тоалетната как ви пипа дивана, а после детето ви сяда там... Даже и да се е мила след тоалетна-извадила е лефчето да купи на детето ви нещо сладко и му го подава с тея ръце, с които е пипала парите...в сравнение с  тях и подметките са по-чисти.


Не е въпрос на хигиена - всичко е въпрос на навик.

Аз се събувах у дома в БГ. Майка ми никога не си събуваше гостите, както и ние като ходехме на гости. Тук никой никъде не се събува. Ако кажа на някой да се събуе предполагам ще ме помислят за луда  Shocked
Децата ми ходят и навън и вътре боси, лягат си по леглата когато искат, бият се с възглавници и ги слагат по пода по който ходя с обувки.
Не си бродирам чаршафите Mr. Green

# 268
  • Мнения: 1 426
Ти пък, Никол... Аз, ако ще я уведомявам, ще трябва да я уведомя преди здрасти-то... Иначе ще има 3 дена да не спи...  Sad

# 269
  • София
  • Мнения: 900
Божкееееееееее,
имам дежа вю  #Crazy #Crazy #Crazy

Тва ми е любимия въпрос

Не съм видяла главните действащи лица,
нито репликите,
но съм в див възторг, от поредната тема по въпроса

Край - чавето изгорЕ - ша има бой за компа в къщи  Wink

Отивам да ви чета  Peace

А за протокола
В къщи се влиза с патъчки!!!
Купувам си бродирани чаршавье!
И не си минавам кухненския плот с хлорин!

Общи условия

Активация на акаунт