Средно наддаване на тегло при кърмените бебета - коментари

  • 19 921
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Maminka
На 5-6 месеца бебето би трябва да е удвоило теглото си от раждането, а на годинка - да го е утроило.
Това е "нормата"  Wink и важи за всички бебета  Wink

Всъщност звиси колко голямо се е родило - едно родено 5 кг. бебе според теб трябва ли да тежи 10 кг. на 5 месеца #Shocked
Колкото по голямо се роди бебето, токлова по-бавно качва и обратно, това го знам от личен опит...и двете ми деца са родени по 4 кг.(3950гр. ако трябва да бъда точна) и качват по-бавно от племеницата ми, която се роди 2,700 кг и на 3 месеца си беше удвоила килограмите от раждането

# 16
  • София
  • Мнения: 3 688
леле ние досега сме качили едва 300гр ,а другата седмица сме на контролен преглед,а как неискам да минаваме на смесено хранене.Дано нормализираме теглото в следващите няколко дена! Rolling Eyes

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: slan4ogled
леле ние досега сме качили едва 300гр

От кое тегло го смяташ - при раждане или при изписване?

# 18
  • София
  • Мнения: 10 309
Боо, това снаддаването май е доста идивидуално. Али до 5-6 месеца не се вписваше в никакви норми  Embarassed
Цитат на: mameto04
А моето слонче беше на кърма почти до шестия и въпреки това наддаваше с повече от килограм на месец - в момента сме над 9 кг.Според лекарките всичко е О.К.,но като чета тук започвам да се чудя дали не е множко,въпреки че изобщо не изглежда дебел - съвсем добре си се развива детето Thinking

И Али на 6 месеца само на кърма беше 9кг. добре че намали темпа на растеж и сега почти на 9 е 9,850... че както беше тръгнала.. роди се 3,600, на 3 месеца беше почти 8кг.  #Shocked

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
nad_tab, това са средни норми за растеж... ясно е, че е индивидуално за всяко бебе, има както лакоми бузанчовци, така и злояди манекени Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Е сега вече съм сериозно притеснена....Защо Ники наддава толкова много? Embarassed Почти само на кърма е, два пъти дневно изяжда по стотина грама пюре или каша, всичко друго е само кърма.Никога не е ял захар, кашите са епизодични...не разбирам.Този месец няма да могат да го премерят на консултацията, защото кантарът е само до 10 кг. Sad  Оптвам се да го претегля вкъщи, но всеки път излиза различно - от 10 до 11 300 Shocked Добре поне, че и на височина е над нормата, иначе щях да се гръмна #2gunfire Ужас, не седем месеца вече си е утроил теглото/3 350/

# 21
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Jade
Колкото по голямо се роди бебето, токлова по-бавно качва и обратно, това го знам от личен опит...и двете ми деца са родени по 4 кг.(3950гр. ако трябва да бъда точна) и качват по-бавно от племеницата ми, която се роди 2,700 кг и на 3 месеца си беше удвоила килограмите от раждането

Точно така, имам деца и от двата чешита.
Малките, които излязоха от болницата по 2 и 400 удвоиха теглото си преди да навършат 4 месеца. Дебелото ни бате се удвои доста по-късно.

Годзила, не се тровкай, по-слабите деца обикновено са много жилави, подвижни, енергични, рано започват екшъните и са... със слаби, стройни и мускулести майки, добили това в тренировките да тичат след тях... Laughing  Laughing  Laughing

# 22
  • Мнения: 155
Нормално ли е за месец бебока да порасне с 4см, като тук е посочено 2,5см? Бебо се роди със средностатистическите 50см.!! Първият месец порасна с 5см, а през следващите някъде с 3-4см на месец. Така, че в момента е 66см.  #Shocked Смешното е, че дори и това бързо развитие буди притеснения у мен.  Thinking Каква е тази скорост? #Milti Не пише ли нещо за горната граница?

# 23
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Марча
Нормално ли е за месец бебока да порасне с 4см, като тук е посочено 2,5см? Бебо се роди със средностатистическите 50см.!! Първият месец порасна с 5см, а през следващите някъде с 3-4см на месец. Така, че в момента е 66см.  #Shocked Смешното е, че дори и това бързо развитие буди притеснения у мен.  Thinking Каква е тази скорост? #Milti Не пише ли нещо за горната граница?

Това явно е харакетрно за Георги -евците! Големият ми син порасна  с 6 см през първия си месец, но нали знаеш как ги мерят, според мен това са +- 2см!!!

# 24
  • Мнения: 155
Цитат на: Godzilla

Това явно е харакетрно за Георги -евците!

Много сладко обяснение Simple SmileSimple Smile Мерси  Laughing
Да, наистина има отклонения + и -. Затова около деня за консултация правя и мои замервания Simple Smile, които после се потвърждават.

# 25
  • Мнения: 3 777
Това за см и мен ме притеснява, моя малък мъж за първите два месеца е пораснал с 12 см Shocked дори докторката беше учудена и го мери 3 пъти, но това е положението. Вярно че баща му е мнооого висок, но ние сме извън всякакви норми с тия 6 см на месец. Не можем и да пием повече капки Вигантойл, защото фонтанелката му е почти затворена.

# 26
  • Мнения: 713
Момичета, не се притеснявайте толкова за грамчета и см. Като гледам източника на статията, у мен се възбуждат такива мисли Grinning - различен генофонд, различен климат, различни храни от нашите. Сигурно има и още различия, но не ме святкат в момента. На мойта маймунка като казаха, че главата и е продълговата, когато я гледаха на ултрасаунд в големия ми корем, адски ме притесниха.  Макар, че казаха, че не било признак за аномалия Shocked . Главата и беше и 1см под нормата като се роди, хем не наддаваше кой знае колко на кг, хем главата и малка, а пък расте на см! Я, я вижте сега каква и е главата Grinning .
Важното е детето да е здраво, да НЕ отслабва, да не е обезводнено, да е жизнено и като цяло да се развива добре.

# 27
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Jade
Цитат на: Maminka
На 5-6 месеца бебето би трябва да е удвоило теглото си от раждането, а на годинка - да го е утроило.
Това е "нормата"  Wink и важи за всички бебета  Wink

Всъщност звиси колко голямо се е родило - едно родено 5 кг. бебе според теб трябва ли да тежи 10 кг. на 5 месеца #Shocked
Колкото по голямо се роди бебето, токлова по-бавно качва и обратно, това го знам от личен опит...и двете ми деца са родени по 4 кг.(3950гр. ако трябва да бъда точна) и качват по-бавно от племеницата ми, която се роди 2,700 кг и на 3 месеца си беше удвоила килограмите от раждането

Именно и аз за това се шашнах #Shocked . Ива ми се роди 4 кг, два месеца качваше по 1.200кг, третия едва 200гр(много под минимума според таблицата). Сега след седмица сме на консултация и ще видим, дано е качила поне 400-500гр (толкова се старах). Ама ми се вижда много на 6 месеца да стигне 8 кила Shocked  а на годинката. 12 #Shocked

# 28
  • София
  • Мнения: 625
Дааа и ние май сме от лакомниците! Вики се роди 3.660, а в момента на 4 месеца и 1 седмица тежи 7.400 кг. Значи сме си удвоили теглото! Но т.к е само на кърма хич не и се притеснявам. Колкото толкова!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
Цитат на: boo
Цитат на: slan4ogled
леле ние досега сме качили едва 300гр

От кое тегло го смяташ - при раждане или при изписване?

от изписването
На височина видимо е пораснал,но на кг явно не е:(
Ама щом си папка и не ре буди често че е гладен има ли смисъл да давам добавка?

Общи условия

Активация на акаунт