Цялата рода (на мъжа ми) в една къща?! :?

  • 3 868
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 356
  Евана, не разбрах преживяла ли си такова нещо?
  А това:
  "Защото, ако има на втория етаж,такива неща няма да и правят впечатление."
  не го разбрах.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Под "втория етаж" аз разбирам "умствения багаж", поне доколкото знам значението на този израз.

# 47
  • Мнения: 2 356
  Благодаря за превода.

# 48
  • Мнения: 1 942
Не Хапка, не може да са зле финансово. Според някой хора тук тя не трябва да мисли за такива неща, а да целува ръце, крака и всичко останало на свекърва си. Да си мълчи, да пере, готви, чисти. Да не излиза на балкона, пък какво остава да пуши и пие кафе. Приятелките са забранени.
Ай стига толкова, че ми писна от всички дето само приказват без дори малко да са преживяли такъв кошмар.

Не видях да пише някой забележка да и е направил  Crossing Arms "Гледали" я били! Че айде сега и да не гледат в нейната посока. Смешно е от дето и да го погледнеш!  Mr. Green Все едно ако живее в жилище на другия край на града те няма да съществуват и няма да идват през ден и пак акъл ще дават, ама тогава тя ще им се моли да дойдат да гледат детето, че трябва да работи - заем да изплащат. Ами тия хора що не си продадат етажчето и да си гледат старините, ами цял живот блъскали за да им е на децата им лесно, а сега не стига че не оценява това ами и им пречат че са наблизо. Според мен свеки някъде тайничко се жалва /може и само наум де  Laughing/ как само тя мете стълбите, как само тя плаща водата дето се поливат градинките, как покрива като прокапе е все тяхна грижа, ами мазето, ами данъците, ами ..., ами... а снахата я гледа лошо  що не метяла по-добре /примерно/. Защото ако и бяха съседи чужди хора щеше 100 пъти повече компромиси да прави и макар пак да я одумваха и следяха къде и кога ходи и пие кафе нямаше да се връзва толкова. Защото когато е сред "свои" не си дава сметка, че никой не и чука в 2 през нощта понеже бебето плаче, все едно може да го изключи. Защото ако се наложи да отскочи до магазина за 5 мин. има кого да помоли да следи дали бебето се е събудило, а не се надбягва със вятъра. Защото ако и протече тавана и каже на тия отгоре няма да и тръшнат вратата оставяйки я да се оправя сама. Защото могат да се разберат кога и къде да се тупа, а не върху току що изпраното пране. А като и стане детенцето ученик ще разбере колко ценно е да знаеш, че има кой да го посрещне и да си сигурна че е яло, че е нагледано и така... и не дай Боже ако нещо ти се случи внезапно НЯКОЙ ще забележи, на някой ще му пука.
Та то е ясно, че малко или много се чувства чужда в това море от некръвни роднини и винаги ще има за какво да се дразни човек. 

# 49
  • Мнения: 524
Вие, направо го изядохте момичето. Аз тази супа съм я яла, не е приятно никак, пред баба и дядо не можех да мръдна никъде, не можех да си свърша работата, но най-много ми тежеше за моят респект пред детето, аз забранявам да се дават разни неща на детето, тайно моите забрани се нарушават. Вече сме на квартира и нямам проблем (освен финансов, но той е по други причини), и не рева някой да ми гледа децата, искам да си стоят при мен. Който не е живял с "родата" не знае какво е, да не забравяме, че родата може да бъде и от женска страна, и пак ще бъде същата история.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Та то е ясно, че малко или много се чувства чужда в това море от некръвни роднини и винаги ще има за какво да се дразни човек. 

За мен това е обяснението, че се чувства така зле. 

Но темата прерасна в спор просто защото от постинга й излиза, че едва ли не  тя държи сметка защо старите са в собствената си къща.

# 51
  • Мнения: 2 356
  Не мисля, че от постинга й излиза. Мисля, че излиза от собствените проблеми на потребителките, които я оплюха и ги пренесоха върху нея.

# 52
  • Мнения: X
  Евана, не разбрах преживяла ли си такова нещо?


Цял живот така съм живяла и в момента така живея.Чувствам се много добре.Цялата кооперация сме роднини.Имаме и 2 нови снахи в коперацията на родата.Преди да се омъжат,са живели в блок.И на тях този вариант в който са сега, много им допада.Майка ми също така са живели,и им било много добре.Поживях няколко години в блок,та знам и другата страна.Така че ,всичко си е до човека.На калпава ракета,космоса и крив.
Силвето го е описала идеално.Няма нужда да и повтарям постинга,защото бих написала същото . bowuu

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 22:08 от Анонимен

# 53
  • София
  • Мнения: 4 884
И при нас е подвижна зоологическа градина.
Не сме в къща, но сме в съседни апартаменти, и тъй като ние сме уцелили непечеливш джакпот, се намираме в една къща със свеки. а брата на мъжа ми, жена му и двете им деца, живеят в близкия съседен апартамент. Това добре, но всички те са ежедневно и постоянно у нас. Няма къде да се скрия за минутка покой, няма. В тоалетната винаги има някой, в кухнята друг бърка в хладилника, на балкона е трети, в малката ни единствена стаичка-кутийка, поредния гледа телевизия. В коридора се спъвам в нечии обувки, а в това време някой влиза през външната врата, след като е изпратил друг.
Ей, ужасно е. Няма оправия. По едно време бавно полудявах. Сега съм просто луда в една подвижна лудница, и това е .

# 54
  • Мнения: 2 356
  Евана, чудесно е, че вие сте живели и живеете в разбирателство, но за съжаление това не се случва на всеки. Има значение и дали живееш със свои или с чужди, защото в повечето случаи първия вариант е малко по-добър.
  Така или иначе тя просто сподели, а вие я наядохте все едно е дошла във вашите къщи и иска да ви изгони.

# 55
  • Мнения: X
Aми Хапка, компромиси му е цаката!Просто не трябва да издребняваш.За мен това си е чиста дребнавост.Когато гледаш от положителната страна на нещата,съжителството си е ок.
Аз се чувствам много спокойно в тази обстановка.И да те няма няколко дни или вечер,не се притесняваш от крадци и т.н.Защото винаги има някой в къщата.Винаги има на кой да чукнеш,ако имаш проблем някакъв.За детето Силвето го е казала.Абе, страхотно е!
Цитат
Така или иначе тя просто сподели, а вие я наядохте все едно е дошла във вашите къщи и иска да ви изгони

Ами то се за наяждане!Просто се поставих на мястото на свекърва и,защото утрешния ден и на мен може да ми дойде такова "чудо" в къщата.И ако предяви претенции в коя посока да гледаме,направо съм я изгонила.Хич няма да ми дреме ни за сина ,нито за нищо.Продавам етажа и ще си живея спокойно.
 gabiplus ,ти прочете ли темата? #Crazy
Защото ако я беше прочела,нямаше да се сравняваш с авторката.Тя е написала,че всеки си има собствен етаж от къщата.

# 56
  • Мнения: 2 356
  Съгласна съм, че за такова съжителство се нужни компромиси. Просто повечето се поставиха на мястото на свекървата, отколкото на снахата. На никой не му е лесно, един не се разбира със свекървите, друг се притеснява за наема, трети се чувства самотен далеч от близките си...Всеки с гайдата си. Просто апелирам за повече добронамереност, защото на всеки се случва да изпадне в тъга и тогава една човешка дума е по-градивна от всички критики на света. Няма човек, който винаги да е силен.

# 57
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
ЕЙЙ, АМА НА ТИЯ СНАХИ НЯМА УГОДИЯ.  АМАН ОТ НЕБЛАГОДАРНИ ХОРА.

Благодаря се с две ръце на бога, че снахи няма да имам, че  да ми почернят дните, и на мен и на синовете.

Не стига, че са им осигурили място за живеене и прилични условия, но пак са недоволни. Като са толкова отворени, да си теглят кредит и да си купят жилище на самотен остров ако искат, или в другия край на града.
Ама не стига, че наготово го получават, не стига че не са благодарни, ами и недоволни на всичкото отгоре.

Като толкова ти е криво че живееш с родата, изнеси се и им пращай само картички.

Извинявам се на другите пишещи, но се ядосах на тия детински оплаквания, понеже имаше и една друга тема, дето не стига, че свекървата им е отстъпила жилището си, но снахата се оплакваше, че си била събрала много вещи женицата и сега щяло много труд да положи, докато ги изхвърли.


Ей, момичета, като сте се оженили, се дръжте като жени, майки и съпруги, а не като деца.
Да не мислите, че на хората при които живеете им е лесно да ви търпят глезотиите.

# 58
  • Мнения: 2 356
  Ти пък коя си, че ще ни казваш как да се държим?!

# 59
  • Мнения: 1 942
Като са толкова отворени, да си теглят кредит и да си купят жилище на самотен остров ако искат, или в другия край на града.

Ох, разсмя ме  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт