Цялата рода (на мъжа ми) в една къща?! :?

  • 3 855
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ти пък коя си, че ще ни казваш как да се държим?!


ССФ, чиято свекърва нищо не й е дала, затова няма за какво да й бъде благодарна и затова може да си позволи да казва на другите, че трябва да бъдат благодарни за подареното им жилище.

Освен това след като всеки си казва мнението тук, мисля че и аз мога да го кажа. Не е с цел да обидя когото и да е, просто така виждам нещата отстрани. Не мисля, че едностранчивата тотална подкрепа на всяко оплакване е полезна за когото и било.

Както всяка монета си има две страни, така и всяко положение си има и лоша, и добра страна.

# 61
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Без да успея да изнапрочета всичко, останах учудена.

Никой ли не е чувал за еднофамилни къщи и тяхното предназначение?

Какво странно има в това в една триетажна къща примерно да живеят хора от 3 поколения.

Ако на някой просто не му харесва - беж в блока, в многоетажното село, на спокойствие.

УФ, ядосах се!

# 62
  • Мнения: 1 858
Има ли други като нас?Това си е цяла лудория,но тя явно е била запланувана(за добро вероятно) много преди аз да се появя в живота на мъжа ми...И сега,вече трета година,във фамилната къща живеем заедно на куп(слава Богу поне,че е голяма!) Аз,мъжо,детето ни(което се появи скоро след като се събрахме) и едната баба на мъжа ми(на ет.1),родителите на мъжо(на ет 2),брат му със жена си(на ет.3),а в двора на 50м.от нас в двустайна постройка живеят другите праотци на любящия ми мъж!!! LaughingТова е картинката!!!Отначало ми беше любопитно кой какъв е и т. н.,докато ги опознавах се притеснявах от тях,а сега грам притеснение не ми е останал! Вече взе да ми писва от почти ежедневната намеса на някой все за нещо... CloseУжасно тягосно ми е понякога Tired,когато свекита,бабета и дядета вкупом се месят по въпроси засягащи детето ми....Изляза ли на терасата  и на двора-все нечий поглед ме следи,(особено като реша да пия кафе и пуша цигара) ,като простирам, чистя, разхождам детето,като ми идват приятелки на гости...и изобщо!А тенденции за промяна в бъдеще-Уви НЯМА....Сигурно ще трябва да се примиря с положението все някога. Crossing Arms
След като толкова ти е ужасно положението,защо не си купиш собствена къща,а живееш на техен гръб?И друг вариант има за такива изтерзани като теб-плащат наем.

Мммм, да ! Правилно! Ние живеехме в двустаен апартамент- аз, мъжа ми, детето ни, свекър, свекърва, зълва + нейното дете...
Гот а? Като на мен ми беше забранено да влизам в кухнята по какъвто и да е повод, да излизам на терасата по какъвто и да е повод (мъжа ми простираше). Две години и половина беше така, трябваше да си мия приборите в банята, а като вляза там веднага тропаха да излизам "от къде на къде точно сега"...
 И да не забравя не можеше да ползвам пералнята (перях на ръка) но не как да е а в стаята в която гледах детето.
Ето на това аз му викам филм на ужасите! Не издържах и излязохме на квартира. Трудно ни е и то много но съм щастлива и спокойна а така са спокойни и детето и мъжа ми.

# 63
  • Мнения: 2 354
  Луда, това, че свекърва ти не ти е дала нищо, не означава, че можеш да се разпореждаш кой какво да прави.

# 64
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Живяла съм в подобна лудница с хора, с които нямам какво да си кажа и знам какво е. Срещу две стаи искат да ти купят живота. Мерси. Изнесох се и се справих със собствени сили. Сега  имам право да кажа "не" когато преценя, че ми е писнало, както и да посоча вратата на когото си поискам.
Не твърдя, че беше лесно.

# 65
  • Мнения: 2 161

Мммм, да ! Правилно! Ние живеехме в двустаен апартамент- аз, мъжа ми, детето ни, свекър, свекърва, зълва + нейното дете...
Гот а? Като на мен ми беше забранено да влизам в кухнята по какъвто и да е повод, да излизам на терасата по какъвто и да е повод (мъжа ми простираше). Две години и половина беше така, трябваше да си мия приборите в банята, а като вляза там веднага тропаха да излизам "от къде на къде точно сега"...
 И да не забравя не можеше да ползвам пералнята (перях на ръка) но не как да е а в стаята в която гледах детето.
Ето на това аз му викам филм на ужасите! Не издържах и излязохме на квартира. Трудно ни е и то много но съм щастлива и спокойна а така са спокойни и детето и мъжа ми.
maatete,ако всички разплакани  имат куража и доброто желание да постъпят като теб,темите
за злите свекърви от раз ще секнат.

# 66
  • Мнения: 1 858

Мммм, да ! Правилно! Ние живеехме в двустаен апартамент- аз, мъжа ми, детето ни, свекър, свекърва, зълва + нейното дете...
Гот а? Като на мен ми беше забранено да влизам в кухнята по какъвто и да е повод, да излизам на терасата по какъвто и да е повод (мъжа ми простираше). Две години и половина беше така, трябваше да си мия приборите в банята, а като вляза там веднага тропаха да излизам "от къде на къде точно сега"...
 И да не забравя не можеше да ползвам пералнята (перях на ръка) но не как да е а в стаята в която гледах детето.
Ето на това аз му викам филм на ужасите! Не издържах и излязохме на квартира. Трудно ни е и то много но съм щастлива и спокойна а така са спокойни и детето и мъжа ми.
maatete,ако всички разплакани  имат куража и доброто желание да постъпят като теб,темите
за злите свекърви от раз ще секнат.

Само един Бог знае колко много ми струваше това! Никога не сме били чак толкова добре финансово за да бях спокойна но ето вече две години живеем на квартира и се справяме. Като ми каже някой, че нямал пари и за това не смее да се изнесе ми става смешно. Ако ти е толкова зле там където си ще се изнесеш и няма да се замисляш.

# 67
аз съм в същото положение и съчуствам на момичето още е в началото като минат години ще се научи как да се справя.живях при свеки и майка й,и мен ме газиха като новобранка живея още без мой дом втяхно жилище ,за12гуспяхме да купим вила на свекъра/те са разведени/но пак не ми  несигорно бъдещето,ако в б-я стандарта е ок младите знаят какво иксат,поне така мисля
1995 аз родих,мъжът ми отана без работа нямахме доходи камоли за квартира не ми се ще да се сещам какво преживях,дано всичко се оправи,та мойто момиче да не го иживява никога

Общи условия

Активация на акаунт