само в къщи?

  • 7 570
  • 189
  •   1
Отговори
# 180
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абсурдно е да оставя детето си и да изляза ... това за мен е най- важното същество ... никога не бих го  направила и според мен тези, които си оставят 15 месечните бебета сами са за съд

# 181
  • Мнения: 1 568
Нещо много се шокирате... не знаете ли колко самостоятелни деца има на годинка? Какво му е само - ако огладнее- ще си сипе ядене, ако му е скучно- ще си пусне компа или ще звънне на приятелче по мобилния, може да си пусне филмче или да почете книжка. Вие като не обичате да оставате сами, дай и децата да ги тормозим с постоянно присъствие! Нека да свикват на самостоятелност...  Wink


 smile3532

Ооооох да се смее ли човек,да плаче ли?! smile3505

# 182
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Първо на въпроса децата си сами до сега не съм оставяла и поне докато не тръгне голямата на училище и не възнамерявам дори да пробвам. Мен ме е гледала баба ми сама, защото дядо работеше в друг град, а родителите ми живееха на друго място и като и се налагаше да излезе за нещо викаше една съседка да седи при мен, докато я няма.
Вие нападате bloodywhite и като цяло според мен сте прави, но аз съм свидетел на следния случай.
Съседката, която живее под нас има момченце в момента на 4г. Тя го оставя само и излиза още от първите няколко дни след като се е родило. Мъжът и е шофьор на автобус и излиза сутрин 5 и се прибира вечерта в 9 - 10 часа. През цялото време е сама с детето и затова в момента в който заспи тя хуква да пазарува и да плаща сметки. Аз се опитах да говоря с нея, като и изложих собствените си притеснения по въпроса, но тя счита че така свършва работата по-бързо и че детето ще спи, докато я няма. За сега за щастие не е имало никакви проблеми, но аз все го мисля това дете, защото никой не може да предвиди какво може да се случи.

# 183
  • Мнения: 2 839

Съседката, която живее под нас ...
Първо - мъжа и е съмнителен, професионалните шофьори нямат право да шофират толкова дълго без почивка. Като заспи детето, да го проследи къде ходи  Laughing
Второ - с дете на 4г. може спокойно и да се пазарува, и сметки да се плащат. Мъжа и да я проследи къде ходи тя сама  Laughing
Трето - ако /дано/ влезе и тук в сила закон, забраняваща да си оставяш детето само до определена възраст, ще ви натопя всичките  Mr. Green

Сериозно ... не мога да преценя за 6 годишно дете, не сме дорасли до тази възраст. До 4г. определено не са, обаче.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Човека е частник и кара собствения си автобус, но дори и като работеше като шофьор пак такова му беше работното време. А тя наистина ходи само за много набързо до близките магазини или до пощата за сметките, но все пак. А и да вече като 4 годишно би трябвало да ходи с него и на магазина и за сметките, но тя не иска, защото вече така си е свикнала и казва че и е по-лесно.
Вдигам летвата за момента на 5г. Абсурд е да оставя моята 5 годишна вече девойка сама в къщи, въпреки че е относително кротка, обаче на моменти такива и хрумват, че да ти се завие свят.

# 185
  • Мнения: 1 030
За първи път сама я остових и то за повече от един час когато тръгна на училище,миналата година.Преди това съм я оставяла за минути но да пребягам до магазина.
Те имат точно определен момент когато искат да ни покажат,че вече са големи.

При нас това беше миналата година но имам едно на ум връзка по телефона на всеки час.
И ако има любими занимания в къщи се получава но винаги я съветвам.
Вратата заключена да не отваря на непознати и все още е така,макар,че понякога ми показва стах.Но съм спокойна,че това което съм и казала тя го прави.
Просто не си улучила момента,наблюдавай я .

# 186
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз съм на мнение, че никога не е рано детето да бъде оставено само. Моето досега е оставяно много пъти само (на 15 месеца е), най-дълго за около час и половина. Ако детето ти реши да направи нещо ще го направи и ти да си до него.
Е за това мнение нямам думи просто, но безотговорни родители колкото щеш по тоя свят. Ама кой век сме бе хора, та на естествен подбор да го караме. Как дете на 15 месеца само в къщи, изумена съм просто, а има страни в които отнемат родителски права за такова нещо. Ех колко далеч сме ние.

И мен това ме втрещи, честно казано! Понеже нямам деца все още, мислех да не се намесвам, ама не мога да не подкрепя изказването ти Peace

# 187
  • София
  • Мнения: 6 999
Второ - с дете на 4г. може спокойно и да се пазарува, и сметки да се плащат. Мъжа и да я проследи къде ходи тя сама  Laughing

Мен ако питаш и с 4 дневно дете може. Дъщеря си я гледах сам-сама до 4-тия месец и сметки плащах с нея и дори я мъкнех с мен по работа и по магазини и навсякъде където аз или аз и баща й ходехме. Даже е по-лесно с малко дете отколкото с голямо.

# 188
  • Мнения: 3 886
За оставянето сам оставям го често и няма проблем имам му доверие а и го е заслужил даже 1 път ми се наложи да го оставя за 2 часа  да гледа и пази сестра си докато спи.    ей много съм доволна от отговорноста му  въпреки че е буен и много палав когато му възлагам такива задачи е изпълнителен и внимателен

# 189
  • Мнения: 2 439
Преди две седмици имам работа в краен квартал, в който живее братовчедка на мъжа ми и има две породени деца - на година и половина и бебе. Не съм ги виждала от лятото, обаждам се по GSM-а и питам може ли да мина за половин час, казва ми "Идвай, чакам те". Отидох, обърках входа, накрая се оправих, звъня на вратата, не отваря никой. Почвам да се чудя не съм ли объркала пак входа и асансьора пристига на етажа, вратата се отваря и братовчедката идва с него. Оставила децата сами, те били кротки, затова.

Общи условия

Активация на акаунт