Българска козметика

  • 10 951
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 952
Inomi, това е и моето мнение и съм го изказвала неведнъж.
Може би проблемът идва от апаратурата, която в Бг се използва, такова обяснение слушах някъде.

# 46
  • Мнения: 1 299
Цитат на: Inomi link=topic=207420.msg4484350#msg4484350
Българската козметика като цяло по качество вероятно наистина не отстъпва. Сапуни, мокри кърпички, тоалетни млека, почистващи средства, продукти за тяло и т.н. - ОК. Но има едно единствено нещо, което, колкото и да уважавам българското (и да го предпочитам за което ми харесва), си остава непостигнато - ЛЕКИТЕ ТЕКСТУРИ на кремовете за лице и очи, каквито правят редица от чуждите фирми, включително супермаркетните като L'Oreal и Garnier. От българските кремове дори тези за мазна кожа са адски тежки. Всичко е яко мазно, плътно и тежко. За някои типове кожи това е добре дошло, но за по-мазни и по-капризни от гл.т. на запълване на порите кожи, не са добри. Вероятно сега 100 човека ще скочат да ме оборват, но никой не може да ме убеди, че има българско кремче толкова лекичко колкото например е един прост хидратиращ флуид с грозде на Garnier, който струва 7-8 лв.

За това и аз съм съгласна  Peace

# 47
  • Мнения: 2 336
Само цената й е по - ниска. Масово хората си мислят, че ако нещо е по - скъпо то задължително е по - качествено...

Българската козметика като цяло по качество вероятно наистина не отстъпва. Сапуни, мокри кърпички, тоалетни млека, почистващи средства, продукти за тяло и т.н. - ОК. Но има едно единствено нещо, което, колкото и да уважавам българското (и да го предпочитам за което ми харесва), си остава непостигнато - ЛЕКИТЕ ТЕКСТУРИ на кремовете за лице и очи, каквито правят редица от чуждите фирми, включително супермаркетните като L'Oreal и Garnier. От българските кремове дори тези за мазна кожа са адски тежки. Всичко е яко мазно, плътно и тежко. За някои типове кожи това е добре дошло, но за по-мазни и по-капризни от гл.т. на запълване на порите кожи, не са добри. Вероятно сега 100 човека ще скочат да ме оборват, но никой не може да ме убеди, че има българско кремче толкова лекичко колкото например е един прост хидратиращ флуид с грозде на Garnier, който струва 7-8 лв.
Има много продукти, които вече отговарят на твоите изисквания.
Рубела пуснаха крем гел скоро. Мисля, че има Колагена гел за около очи. Нямам пряко наблюдение върху продуктите на всички фирми, но такива продукти за които говориш има.
Вече в България масово се използват по - леки емолиенти (маслени компоненти) - летливи силикони и леки натурални масла, подходящи и за мазна кожа.

# 48
  • Мнения: 172
Харесвам продуктите на Българска роза - имат чудесна ексфолираща маска, гелове за измиване на лице и други много добри продукти. Имат и он-лайн магазин, но не съм ползвала услугите им. Ето адреса
http://www.rozata.com/index.php?main_page=index

# 49
  • София
  • Мнения: 5 761
...............хидратиращ флуид с грозде на Garnier, който струва 7-8 лв.
А да те питам той за какъв тип кожа е? Иначе за капризни типове кожи нашите кремове още не са сполучливи,за това си абсолютно права.

# 50
  • Мнения: 2 336
...............хидратиращ флуид с грозде на Garnier, който струва 7-8 лв.
А да те питам той за какъв тип кожа е? Иначе за капризни типове кожи нашите кремове още не са сполучливи,за това си абсолютно права.
Това, което мога да кажа, че може наистина да няма продукти без консерванти и парфюмни композиции. Това става поради високата цена на съставката, която консервира а всъщност уж не е консервант.
Знам, че Рефан скоро пуснаха нови продукти от висок ценови сигмент. Мисля, че кремчето за около очи беше от порядъка на 15 лв.
Продуктите Колагена са изключително иновативни. И като съставки и като рецептури.
Роза Импекс правят добри неща. Мисля, че това е фирмата, която харесвам най - много. Позволиха си да използват съставка с ботокс ефект, която струва доста.
За Рубела - също пускат иновативни продукти. Новите им неща извират постоянно. Техните продукти обаче по мое мнение не са доизкусурени.
Една пловдивска фирма, която предлага сравнително евтини неща също има добри продукти - Биофреш. Интимният им гел е с толкова хубав пенител, който дори и Нивеа и Ейвън не слагат.
Не искам да правя реклама на българската козметика, но тя вече гони световната. Няма претенциите да бъде медицинска, но вече не е това което беше преди 5 години.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 761
Sissi_82
Не можеш да ме убедиш в момента,че нещо което на моята кожа съм изпитала ,че вреди, е добро.Ти ако се събудиш с хиляди пъпчици по лицето,а четейки на опаковката крема е точно за твойта кожа.Или след 2 пъти мазане си спъкваш кожата от чесане и пак това бил крема за твойта кожа.Просто за капризните типове кожа,  нашата родна козметика все още не е подготвена  Naughty

# 52
  • Мнения: 2 336
Sissi_82
Не можеш да ме убедиш в момента,че нещо което на моята кожа съм изпитала ,че вреди, е добро.Ти ако се събудиш с хиляди пъпчици по лицето,а четейки на опаковката крема е точно за твойта кожа.Или след 2 пъти мазане си спъкваш кожата от чесане и пак това бил крема за твойта кожа.Просто за капризните типове кожа,  нашата родна козметика все още не е подготвена  Naughty
Казах, че за чувствителни кожи, които по принцип изискват продукти без консервант и парфюмна кампозиция не съм видяла продукт.
Скоро може би ще излезе.

# 53
  • Мнения: 526
Една пловдивска фирма, която предлага сравнително евтини неща също има добри продукти - Биофреш. Интимният им гел е с толкова хубав пенител, който дори и Нивеа и Ейвън не слагат.

Не знаех,че предлагат и интимна козметика.Стига да намеря някъде гел,ще го пробвам Peace

# 54
  • Мнения: 2 336
Една пловдивска фирма, която предлага сравнително евтини неща също има добри продукти - Биофреш. Интимният им гел е с толкова хубав пенител, който дори и Нивеа и Ейвън не слагат.

Не знаех,че предлагат и интимна козметика.Стига да намеря някъде гел,ще го пробвам Peace
Имат цяла серия Sensitive zones, ама май ще я спират. Защото няма кой да я рекламира.

# 55
  • Мнения: 341
mausbeni, въпросното на Garnier е за нормална и смесена кожа. Харесвах го, много е лекичко, но кожата ми се промени в посока към мазна и вече не ми върши работа. Аналогичното на L'Oreal се нарича Happyderm и също не е лошо.

Sissi_82, звучиш като да си добре запозната, при това професионално, с технологийте при тези производства и ти благодаря за информацията! Hug За гел-крема на Рубела не знаех, но честно казано не смея. Вече не ми се дават пари да експериментирам, пък и нали знаеш човек като си намери подходящ продукт и си се установи на него, как не му се пробват други. За чувствителните кожи не искам да се изказвам, защото не се чувствам особено сведуща. Моите забележки се свеждат единствено до това, което написах по-горе - плътните консистенции на кремовете, които се водят за смесена и мазна кожа. За очи е ОК - нямам против и по-мазнички продукти. Но лицето ми наистина "не носи" на мазно. Преди време бях пробвала уж-матиращото кремче на Елеа за мазна кожа - ами, същото - гъсто, лепкаво, пълни ми порите, не ми хареса. Но всъщност се замислям, че ако трябва да съм обективна, следва да отбележа, че и прехвалени велики фирми, при това за медицинска козметика, имат редица продукти за мазна кожа които идват точно толкова тежки, колкото и българските. Така че май всичко е въпрос човек да си намери точния продукт.  

# 56
  • Мнения: 2 336
mausbeni, въпросното на Garnier е за нормална и смесена кожа. Харесвах го, много е лекичко, но кожата ми се промени в посока към мазна и вече не ми върши работа. Аналогичното на L'Oreal се нарича Happyderm и също не е лошо.

Sissi_82, звучиш като да си добре запозната, при това професионално, с технологийте при тези производства и ти благодаря за информацията! Hug За гел-крема на Рубела не знаех, но честно казано не смея. Вече не ми се дават пари да експериментирам, пък и нали знаеш човек като си намери подходящ продукт и си се установи на него, как не му се пробват други. За чувствителните кожи не искам да се изказвам, защото не се чувствам особено сведуща. Моите забележки се свеждат единствено до това, което написах по-горе - плътните консистенции на кремовете, които се водят за смесена и мазна кожа. За очи е ОК - нямам против и по-мазнички продукти. Но лицето ми наистина "не носи" на мазно. Преди време бях пробвала уж-матиращото кремче на Елеа за мазна кожа - ами, същото - гъсто, лепкаво, пълни ми порите, не ми хареса. Но всъщност се замислям, че ако трябва да съм обективна, следва да отбележа, че и прехвалени велики фирми, при това за медицинска козметика, имат редица продукти за мазна кожа които идват точно толкова тежки, колкото и българските. Така че май всичко е въпрос човек да си намери точния продукт.  
Ами това ми е работата. Да се надявам някой ден да се похваля и с мои продукти за лице на пазара.
А пък експериментирането доста скъпо излиза...

# 57
  • Мнения: 341
Според мен не трябва да се експериментира със средствата за интимна хигиена. Имаше тези дни цяла тема тук, във форума, за това. С pH-то шега не бива. Подобни продукти следва да са много добре подбрани и да се използват с едно на ум!

# 58
  • Мнения: 341
Ами това ми е работата. Да се надявам някой ден да се похваля и с мои продукти за лице на пазара.
А пък експериментирането доста скъпо излиза...

Хей, успех тогава! Peace Това е много хубаво, а и има поле за развитие, струва ми се. Някой ден може би ще си намажа твой крем на лицето и ще кажа: НАЙ-ПОСЛЕ - БЪЛГАРСКИ КРЕМ ДА МИ ХАРЕСА!  Peace

# 59
  • Мнения: 1 952
Inomi, кой е кремът за мазна кожа, от който си доволна, защото аз моят не мога да го открия още.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт