Изумена от цена на кухня!

  • 70 419
  • 178
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 180
Това с италианските каталози ми е ясно. И аз си избрах полюлеи/ извинете за отклонението от темата / по италиански каталог. Абсолютно същия модел- на картинката .Правили ги в Гърция , и затова не  били много скъпи. Да ,ама след месец взеха да ми падат стъклените абажури. съсипа ми се и масата и паркета. Когато се обърнах към комисията за защита на  потребителите/Благодаря ,че ги има/ сума време не можаха да установят китайски ли са ...., турски ли са.......Така ,че внимавайте с каталозите. То вече има каталози и итал. етикети на всичко. Полиграфията ни е напред !

# 151
  • Мнения: 180
Моята кухня я направиха в България, преди година. Вратите са от Полша. Нямам никакви забележки. Но сега мои познати питаха за цената на такава кухня, цените са с ок. 30 % нагоре. А уж и ние като тях сме в Европата.

# 152
  • Мнения: 5 462
Поръчах си кухня от Designo.Производството е в Словения ,а има възможност да бъде и в Германия(малко по скъпа).Срокът за доставка е като за Българска кухня-2 месеца .Цената е прилична,дори много по- ниска от тази ,която ми дадоха български фирми .Бяха ми направили 5 варианта за проект.Работят прецизно и  за сега не можах да им намеря конкуренция,а да ви призная обиколих доста места.Ще пиша за резултата.
Разгледах сайта , но не видях някакво разнообразие .........общо взето няколко модела и те почти еднотипни.Нищо не ми хвана окото.

# 153
  • Мнения: 180
Зависи какво търсите. Общо взето разликите са цветови. Някои хора си избират кухня според модните тенденции. Познавам такива, пръскат луди пари за кухня ,а после дори едно кафе не си правят в нея.

# 154
Е, на моят мъж не му е хоби, а работа да прави мебели. Ама когато стана време да се монтират нашите мебели у дома, това направиха колегите му монтажници.
Също така не си скова сам шкафовете, във фабриката, която ръководи ги изработиха. Има разлика, все пак!  Wink
Въпросът не опира до това кой какво може, а как е най-добре да бъде свършена работата!
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала. Моят познат също има машини, но не работи във фабрика. Затова пък работи много качествено и можеш да избираш измежду доста модели от каталог

# 155
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала.
А кой ще ти сглоби (монтира) кухната? Има си тънкости в монтажа, провисналите и изкривени вратички не са най-приятната гледка.

# 156
  • Мнения: 2 768
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала. Моят познат също има машини, но не работи във фабрика. Затова пък работи много качествено и можеш да избираш измежду доста модели от каталог

Е тъй де, ще поръчаш на познатият ти да ти изработи мебели, няма да си ги ковеш у дома! Пак ще платиш за труд.  Wink

От една страна всеки иска да има работа, а от друга - да не плати за труда на някой друг.

Криво разбираме пазарната икономика...  Thinking 

Една стока може да храни 10 търговеца, цената й да е завишена в пъти, и пак се купува без много коментари.
От друга страна, обявена цена за произведена стока се приема за супер завишена, само защото в нея има калкулиран труд!?




# 157
  • Варна
  • Мнения: 4 818
АЗ пък искам да попитам, кой упражнява контрол върху монтажниците? Особено в производството на кухни, защото има повече модули и дреболийки... По принцип говоря. Все си мисля, че трябва да има някой веща личност, която да проверява какво вършат монтажниците накрая и как си оставят обекта. Това някъде съществува ли?

# 158
  • Мнения: 23 014
АЗ пък искам да попитам, кой упражнява контрол върху монтажниците? Особено в производството на кухни, защото има повече модули и дреболийки... По принцип говоря. Все си мисля, че трябва да има някой веща личност, която да проверява какво вършат монтажниците накрая и как си оставят обекта. Това някъде съществува ли?
Сестра ми ходи да инспектира всяка кухня,която монтират,прави й снимки,говори със собствениците.Отделно всяка рекламация се гледа и ако е по вина на монтажиста или има дефект на материалите,се поема от фирмата.Не поемат единствено да връщат мебели,защото на клиента не му харесват и не си ги представял така,защото и такива имат. Crazy

# 159
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Брей! Възхитително! Коя е фирмата?

# 160
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала.
А кой ще ти сглоби (монтира) кухната? Има си тънкости в монтажа, провисналите и изкривени вратички не са най-приятната гледка.
Това зависи от обкова, колко са ти качествени пантите и как са ги регулирали въпросните монтажници......някой беше цитирал цени на панти....евтини панти=провиснали врати.
Иначе и при нас важи, че колкото майстори са влезли вкъщи, толкова пъти мъжа ми е преправял след тях.....ако ще и един куп пари да им изсипеш, некъдърното си е некадърно, просто толкова си могат.

# 161
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
при нас важи, че колкото майстори са влезли вкъщи, толкова пъти мъжа ми е преправял след тях.....
Случила си на мъж. Късметлийка.

# 162
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И монтажниците в нашата фирма са строго контролирани,даваме 10 години гаранция на мебелите,и работата на монтажниците е от огромно значение.Работят си много добре и качествено,след като свършат излизват всичко окло себе си.Изхвърлят си боклука,носят си прахосмукачка,бършат си и мебелите.Много често клиентите се шегуват,че след тях е по-чисто от преди това. Joy

# 163
  • София
  • Мнения: 1 320
МОята кухня е доста по-малък размер 0т твоята и ми излиза 3000 лв, без мивка и батерия. С тях скочи на 4000лв. Не ми се вижда скъпо!

# 164
Драга, г-жо чали!
Случайно попаднах на вашето изказване във форума, за фирмата в която работя, а именно РЕА 4.
Разгледах подробно офертата, изготвена за вас от моя колежка и не съм съгласна с начина, по който представяте нещата!
Може би ще бъде по-коректно ако споменете всички факти, а не направо да "хвърлите бомбата" .
Цената от наистина 11 000лв. е за кухня, която включва:
-всички видими части от МДФ фурнир
-врати долу МДФ фурнир с декоративни нутове
-врати горе МДФ боя мат
-колона 800/500/2200 с висок механизъм с кошници- само цената на м-ма с кошниците е о/о 600лв.
-плот Кристалан-изкуствен камък
-стенен панел закалено стъкло
-механизмите за чекмеджета са с плавно прибиране и разликата в цената в сравнение с обикновените е ОГРОМНА
-м-м за повдигане на врати на горния ред о/о 170лв.
Може би по-фрапиращото е, че колежката ми ви е направила визуализация на апартамента или част от него, за която не сме искали заплащане, а това е нелека задача изискваща доста време.
В последствие не сте имали смелостта да се обадите и да кажете, че сте избрали друга фирма!

Разбира се, казвате и добри думи за нас, но на фона на останалото...бях изумена от казаното и не можах да се сдържа за обратен коментар!

Надявам се колегите, които ще изпълнят вашите изисквания да се справят добре и вие да сте доволна!

Общи условия

Активация на акаунт