Пак аз - закъснява ми

  • 7 970
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
az sum na 12 godini i na men mi zakasnqva.pritesnqvam se mnogo kakvo stava.Dosega nai mnogo s 1 2 dena da mi  zakusnqva.Dano mi nqma ni6to

# 31
  • Мнения: 776
На тази възраст е нормално да закъснява и дори да прескача месец, два. Следи  си цикъла редовно и си го отбелязвай. Постепенно би трябвало да се нормализира. Няма място за притеснение, освен, ако нямаш съмнение за бременост.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
az sum na 12 godini i na men mi zakasnqva.pritesnqvam se mnogo kakvo stava.Dosega nai mnogo s 1 2 dena da mi  zakusnqva.Dano mi nqma ni6to

а имаш ли повод за притеснение? Правила ли си секс без предпазни мерки?

# 33
  • Мнения: 2
здравейте! ужасно съм притеснена. последния ми цикъл беше на 28,04 и до този момент го няма.
преди 4 месеца спрях лечение със спириноланктон, защото имах лек давишен хормон DXEA-S.  Няколко момичета около мен твърдят, че може да е от рязките температури в климата. При вас как е?
ПРи всички случай не съм бременна.

# 34
  • Мнения: 776
petrova88, при резки температури в климата ми закъснява 10-15 дена най-много, но не повече. Възможно ли е да е свързано с лечението ти с хормон, докторът какво казва по въпроса?
Закъснение на цикъла може да се появи по ред причини като например : рязко отслабване на организма, смяна в надморското равнище и климата, свързано с пътуване, от някои медикаменти, от здравословни проблеми и т.н. Щом си сигурна , че не си бременна се консултирай с лекар, евентуално отиди на преглед при гинеколог и/или си пусни изследвания УСПЕХ  Hug

# 35
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Блонди, със сигурност мога да ти кажа, че е от стрес. Ситуацията при нас доста приличаше на вашата - от началото на януари до края на март малката ми дъщеря направи серия от ангини, една след друга. Стресирах се до такава степен, че развих невротична депресия. През февруари цикълът изобщо не ми дойде, през март пък тръгна много оскъдно и се влачи 10 дни. Всичко е нарушен хормонален баланс от силния стрес. Като се успокоиш, всичко ще се нормализира.

# 36
  • Мнения: 2
 Sad сега се чух с гинеколога при, които ходя, и тя ми каза да отида при нея чак във вторник...
 newsm78 дали не е късно?
последно преди 3 месеца, когато отидох при ендокринолога и му показах резулатите след лечението, той много се заравда и каза, че всичко е наред. 
напоследък и в работа много ми е напрегнато, а и това, че закъснява много ме тревожи. знам, че стреса е от голямо значение, но мисля, че булшинсвото от дамите, със същите проблеми ме разбират.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Блонди, със сигурност мога да ти кажа, че е от стрес.

Темата е от преди година.

# 38
Здравейте! Embarassed На 18 съм,а ми закъснява вече с два дена,миналия път ми закъсня с около 4,5... правих си тестове и глупости и бяха отрицателни...обаче това непрекъснато закъсняване ме притеснява вече...Вярно този месец ми беше по-напрегнат мн ядове и тревоги ме бяха завладели... НО ВСЕ ПАК,някой има ли представа това закъснение нормално ли е при мен...при условие,че вече не съм на 13,14,15г. ... Моля кажете ми,ако знаете нещо по въпроса или някой е или е бил в същото положение-много ще съм благодарна-за мое успокоение просто...  bowuu

# 39
  • Мнения: 776
Мики, не се тревожи, на мен докторът ми е казал, че е нормално закъснение до 7 дена, особено ако има пътуване или смяна на атмосферното налягане и т.н. Понякога пък закъснява, когато започнем активен полов живот, след като дълго време не сме водили. Не знам при теб как е. Ако продължаваш да се тревожиш, просто се консултирай с гинеколог.
Теста за бременност при мен показа резултат чак 20 дена след закъснението.

# 40
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Един-два пъти на няколко години, когато си под силен стрес може и да се случи, но ако е системно(3-4 пъти годишно), значи има нещо.
Моя позната, когато беше на 37-8 беше така и гинеколозите така и не разбраха защо. В последствие се разбра, че е навлезнала в менопауза.

# 41
  • Мнения: 776
Ама каква менопауза, момичето е едва на 18 години ?! Shocked

# 42
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ама каква менопауза, момичето е едва на 18 години ?! Shocked

 Аз доколкото знам Блонди не е на 18.
Момичето е използвало нейната тема и това ме подведе.
Ами да кажа, че на тази възраст и аз имах проблеми с точността на цикъла. Съжалявам, че това я плаши, но доколкото си спомням мои приятелки го регулираха с противозачатъчни изписани от лекар-гинеколог.



# 43
  • Мнения: 776
Здравейте! Embarassed На 18 съм,а ми закъснява вече с два дена,миналия път ми закъсня с около 4,5... правих си тестове и глупости и бяха отрицателни...обаче това непрекъснато закъсняване ме притеснява вече...Вярно този месец ми беше по-напрегнат мн ядове и тревоги ме бяха завладели... НО ВСЕ ПАК,някой има ли представа това закъснение нормално ли е при мен...при условие,че вече не съм на 13,14,15г. ... Моля кажете ми,ако знаете нещо по въпроса или някой е или е бил в същото положение-много ще съм благодарна-за мое успокоение просто...  bowuu

Говоря за това момиче, последното с въпрос за цикъла, иначе темата е стартирана още 2008 г., всъщност още 2007.

Общи условия

Активация на акаунт