Пак аз - закъснява ми

  • 7 974
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 27 524
Момичета, вече десет дни се движа със закъснение, досега не ми се е случвало, може ли да е от смяна на климат и притеснение, че Криско боледува? Не съм бременна със сигурност, затова питам. И колко да изчакам и да ходя тогава на гинеколог  Tired Оф, уморих се от проблеми, защо така все накуп идват  Cry

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От смяна на климат, от притесненията около детенцето ти и явно и недоспиваш. Под психичен стрес си.
...а може и от бременност да е  Wink

# 2
  • Мнения: 6 029
сестричка на Криско м?Simple Smile

сигурно е от смяна на климата и притесненията около детенце.. ша дойде, споко.

# 3
  • Мнения: 27 524
...а може и от бременност да е  Wink

Както казах - със сигурност не е.  Grinning
Уф, дано да е само стрес, да не е нещо друго. Мерси, шани  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
сестричка на Криско м?Simple Smile

Ех, момичета, не е, казвам ви, миналия месец си ми дойде на 10-ти, имах си нормален цикъл 7 дни, идва ми винаги на 28 дни, след това не съм имала контакти, така че като изключа непрочното зачатие, не се чака рода на Криско засега  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 029
Simple Smile аз бих изчакала около месец... при твоите обстоятелства.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блонд, ако все пак решат да правят на Крис рентгенова снимка (недай си Бог), не влизай с него в залата. Ей така, за всеки случай.
Ако много се притесняваш, отиди на един АГ преглед. Те могат да установят защо не ти идва и от какво... Ако няма бременност съм чувала, че бият разните му там инжекции или дават хапчета и т.н. Обаче понамали от стреса. Криско ще се оправи  Hug
Щерката имаше утайка 138 по време на една от хилядите си болести. И после до 3м. след това едвам й се нормализираха кръвните показатели. Тъй, че по-спокойно.  Hug Hug

# 7
  • Мнения: 27 524
Много благодаря, дано всичко е наред, аз съм си паника и като ми е за първи път /боледуването му/ направо съм наистина в стрес, не ям, не спя. Сега уж е добре, де, ама този Субев само ме плаши с мононуклеози / за която днес вече не си спомняше  Rolling Eyes/ и страшни вируси. Дано да е от стрес, все някога ще дойде, благодаря ви  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 941
не се притеснявай,на мен трябваше да ми дойде на 12 юни,а ми дойде чак на 29-ти #Crazy Междувременно ходих на лекар,прегледа ме,нямаше нищо обезпокоително. може причина да е всяка една от гореспоменатите,а и жегите са непоносими.Бъди спокойна,ще ти дойде Peace

# 9
  • Мнения: 2 070
Стреса си оказва влияние нарушава хормоналния баланс в организма.Не го вземай толкова навътре.Ми то сега си сигурна 4е няма беб4е защото не си имало полов контакт.Ако всяко заболяване на Криско ти влияе така ти все ще си по гинеколози и с тестове за бременост. SadСтегни се мам4е и ти и Криско сте добре-просто смяната на климата ви се отразява зле.Пък знаеш ли какво си е пожелало детето за коледа може я брат4е я сестри4е и като е послушен дядоКоледа може да го зарадва Wink

# 10
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Блонди от времето и стреса ще е...тези 2 месеца ,аз бях с 18 дена закъснение...сутринта   ми дойде тихо мълком...
не че можеш да не се притесняваш за малкия ама....дано ти дойде по скоро че да не се притесняваш и аз това   bouquet

# 11
  • Мнения: 27 524
MaraSara, palikarova.br, galenceto, много благодаря за споделеното и пожеланията   bouquet

# 12
  • Мнения: 809
На мен ми е ужасно редовен цикълът.
И въпреки това ми се е случвало да закъснее. Изчакай още малко, смяната на климата (а климатът в последно време  направо непредсказуем) напълно обяснима е това забавяне.
Дръж ни в течение, за да знаем дали да честитим в Отчетни.  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 660
Блонди, а да си отслабвала рязко? На мен ми се е случвало при бърза загуба на килограми да пропусне 2 цикъла!

# 14
  • Мнения: 3 146
Стана ми жал за теб, че толкова неща ти се струпват, аз също мисля, че е от жегите и от среса, но дано да е бебче   bouquet

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Имам чувството, че нещо не е наред с времето. Аз също съм като по часовник. Но с тези жеги два пъти ми закъснява с  по 10-15 дни. Ходих по сума ти доктори и нищо ми няма. И на двата път се притеснявах много от какво е ходих на ендокринолог, АГ, пуснах изследвания на хормони, ехографии и нищо. Авно е от жегите и стрес.

# 16
  • Мнения: 2 591
Блонди, със сигурност е от стреса - на мен нееднократно ми се е случвало така! като се успокоиш, ще ти дойде! не се притиснявай толкова много  Peace

# 17
  • Мнения: 9 095
Айде и аз да кажа - щом си сигурна, че не си бременна, няма за какво да се притесняваш - в смисъл, причината е най-вероятно в стреса. Друго няма какво да ти има, така че се успокой Hug
Ако идеш на лекар, ще те погледнат на ехограф и ще се види какво е състоянието на лигавицата на матката, като може горе долу да се каже какво се е случило с цикъла ти - но мисля, че като се успокоиш, ще си дойде на мястото всичко Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 2 237
Спокойно,случва се.Аз смея да претендирам че сигурно в света няма жена с по-точен цикъл от моя.Знам точната дата,часът и секундата когато ще ми дойде.Да ама не.В поледните месеци от напрежение,а и от жегите,взе да ми идва....по-рано.През 20-22 дни.

# 19
  • Мнения: 2 196
Блонди,за твое успокоение отиди на гинеколог.Случват се такива закъснения,било от стрес,било от смяна на климата ит.н. Peace
П.П. Субев е страхотен лекар,ама може и на него жегите да му идват в повече. Wink

# 20
  • Мнения: 27 524
Блонди, а да си отслабвала рязко?

За съжаление не, а би било добре  Blush

Ех, бе, с това бебче, с колко големи букви да напиша, че НЕ Е ВЪЗМОЖНО да е това, ама че упорити жени  Laughing

Мерси на всички, ще го чакам  Tired

П.П. Субев е страхотен лекар, ама може и на него жегите да му идват в повече. Wink

Д-р Масларски също каза, че е добър лекар  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 941
Блонди,не е лошо все пак да идеш на лекар,ей така за твое успокоение,а не да се притесняваш и за това.При моето закъснение също нямаше никаква възможност да съм бременна,тъй като с мъжа ми вземаме мерки.И това още повече ме притесни,исках поне ехограф да видя дали нямам кисти Sad Айде сега,да не те уплаша,не исках това,просто споделям.Дано да е от жегите,вече всички се чалнахме Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 3 328
От много силен стрес ми е спирал цикълът за 3 месеца. Като момиче.
От продължително гладуване и рязко отслабване - също, за същия период.
Приемът на антибиотик ми е отлагал цикъла с около седмица.
Нека за твое спокойствие, Блонди, и лекар да си каже думата, но като се поуспокоиш - а аз се надявам това вече да е станало, всичко ще се нормализира.

# 23
  • Мнения: 393
От три месеца вече все ми закъснява 2 пъти ходих на лекар не е бебе не е нещо сериозно просто жегата и притесненията са ми в повече напоследък. Закъснява ми с по 10-15 дена ама тоя месец май започнах да влизам в ритъм като се поуспокоих. Може и при теб да е от стреса и жегите спокойно ще ти дойде

# 24
  • Мнения: 1 817
Щом си в стрес, не спиш и не ядеш, най-логично е да ти се объркат хормоните. Като се успокоиш, наспиш и нахраниш, т.е. отново влезеш в режима си, хормоните ще се оправят и цикълът ти ще се регулира пак! Не се паникьосвай! Всичко ще се оправи! Дано и малкият скоро да е здрав и палав! Hug  bouquet

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Явно е масово явление, а аз се притесних. От няколко месеца ми закъснява с по 5-6 дена. Сега трябва ше да ми дойде на 16-ти, още няма нищо. Сериоано се притесних. Но аз имам и миома, но не знам дали от нея може да спре цикъла. Страх ме е да отида на лекар, нос е налага.
Не съм бременна- тест не съм правила, но ректалната ми температура беше нормална тази сутрин и гърдите ми са спокойни. При мен първия признак е закъснението и втория-гърдите, винаги досега.
Учудих се на колко жени им закъснява. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 5 531
И аз се присъединявам - през последните месеци и при мен цикълът закъснява редовно с по 10 дена. що тестове за бременост направих ... а бях и със спирала до преди 2 месеца.

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
аз да се отчета- днес ми дойде. Блонди, какво стана с теб ?

# 28
az s1m na 13 i ve4e 4 meseca mi zakasnqva i ne moga da razbera za6to . predi tva mi doide za 1 den i predi toq den mi zakasnqva6e 3 meseca daite savet pls  Sad

# 29
  • Мнения: 2 821
didenceto0Oo , темата е от миналата година Crazy
А ти си още малка, вероятно тепърва ти се стабилизира цикъла.
И нали не си мислиш, че тук някой ще ти даде по-различен съвет от това да попиташ лекар?

# 30
az sum na 12 godini i na men mi zakasnqva.pritesnqvam se mnogo kakvo stava.Dosega nai mnogo s 1 2 dena da mi  zakusnqva.Dano mi nqma ni6to

# 31
  • Мнения: 776
На тази възраст е нормално да закъснява и дори да прескача месец, два. Следи  си цикъла редовно и си го отбелязвай. Постепенно би трябвало да се нормализира. Няма място за притеснение, освен, ако нямаш съмнение за бременост.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
az sum na 12 godini i na men mi zakasnqva.pritesnqvam se mnogo kakvo stava.Dosega nai mnogo s 1 2 dena da mi  zakusnqva.Dano mi nqma ni6to

а имаш ли повод за притеснение? Правила ли си секс без предпазни мерки?

# 33
  • Мнения: 2
здравейте! ужасно съм притеснена. последния ми цикъл беше на 28,04 и до този момент го няма.
преди 4 месеца спрях лечение със спириноланктон, защото имах лек давишен хормон DXEA-S.  Няколко момичета около мен твърдят, че може да е от рязките температури в климата. При вас как е?
ПРи всички случай не съм бременна.

# 34
  • Мнения: 776
petrova88, при резки температури в климата ми закъснява 10-15 дена най-много, но не повече. Възможно ли е да е свързано с лечението ти с хормон, докторът какво казва по въпроса?
Закъснение на цикъла може да се появи по ред причини като например : рязко отслабване на организма, смяна в надморското равнище и климата, свързано с пътуване, от някои медикаменти, от здравословни проблеми и т.н. Щом си сигурна , че не си бременна се консултирай с лекар, евентуално отиди на преглед при гинеколог и/или си пусни изследвания УСПЕХ  Hug

# 35
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Блонди, със сигурност мога да ти кажа, че е от стрес. Ситуацията при нас доста приличаше на вашата - от началото на януари до края на март малката ми дъщеря направи серия от ангини, една след друга. Стресирах се до такава степен, че развих невротична депресия. През февруари цикълът изобщо не ми дойде, през март пък тръгна много оскъдно и се влачи 10 дни. Всичко е нарушен хормонален баланс от силния стрес. Като се успокоиш, всичко ще се нормализира.

# 36
  • Мнения: 2
 Sad сега се чух с гинеколога при, които ходя, и тя ми каза да отида при нея чак във вторник...
 newsm78 дали не е късно?
последно преди 3 месеца, когато отидох при ендокринолога и му показах резулатите след лечението, той много се заравда и каза, че всичко е наред. 
напоследък и в работа много ми е напрегнато, а и това, че закъснява много ме тревожи. знам, че стреса е от голямо значение, но мисля, че булшинсвото от дамите, със същите проблеми ме разбират.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Блонди, със сигурност мога да ти кажа, че е от стрес.

Темата е от преди година.

# 38
Здравейте! Embarassed На 18 съм,а ми закъснява вече с два дена,миналия път ми закъсня с около 4,5... правих си тестове и глупости и бяха отрицателни...обаче това непрекъснато закъсняване ме притеснява вече...Вярно този месец ми беше по-напрегнат мн ядове и тревоги ме бяха завладели... НО ВСЕ ПАК,някой има ли представа това закъснение нормално ли е при мен...при условие,че вече не съм на 13,14,15г. ... Моля кажете ми,ако знаете нещо по въпроса или някой е или е бил в същото положение-много ще съм благодарна-за мое успокоение просто...  bowuu

# 39
  • Мнения: 776
Мики, не се тревожи, на мен докторът ми е казал, че е нормално закъснение до 7 дена, особено ако има пътуване или смяна на атмосферното налягане и т.н. Понякога пък закъснява, когато започнем активен полов живот, след като дълго време не сме водили. Не знам при теб как е. Ако продължаваш да се тревожиш, просто се консултирай с гинеколог.
Теста за бременност при мен показа резултат чак 20 дена след закъснението.

# 40
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Един-два пъти на няколко години, когато си под силен стрес може и да се случи, но ако е системно(3-4 пъти годишно), значи има нещо.
Моя позната, когато беше на 37-8 беше така и гинеколозите така и не разбраха защо. В последствие се разбра, че е навлезнала в менопауза.

# 41
  • Мнения: 776
Ама каква менопауза, момичето е едва на 18 години ?! Shocked

# 42
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ама каква менопауза, момичето е едва на 18 години ?! Shocked

 Аз доколкото знам Блонди не е на 18.
Момичето е използвало нейната тема и това ме подведе.
Ами да кажа, че на тази възраст и аз имах проблеми с точността на цикъла. Съжалявам, че това я плаши, но доколкото си спомням мои приятелки го регулираха с противозачатъчни изписани от лекар-гинеколог.



# 43
  • Мнения: 776
Здравейте! Embarassed На 18 съм,а ми закъснява вече с два дена,миналия път ми закъсня с около 4,5... правих си тестове и глупости и бяха отрицателни...обаче това непрекъснато закъсняване ме притеснява вече...Вярно този месец ми беше по-напрегнат мн ядове и тревоги ме бяха завладели... НО ВСЕ ПАК,някой има ли представа това закъснение нормално ли е при мен...при условие,че вече не съм на 13,14,15г. ... Моля кажете ми,ако знаете нещо по въпроса или някой е или е бил в същото положение-много ще съм благодарна-за мое успокоение просто...  bowuu

Говоря за това момиче, последното с въпрос за цикъла, иначе темата е стартирана още 2008 г., всъщност още 2007.

Общи условия

Активация на акаунт