Объркана съм, плаче ми се ...

  • 6 180
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 368
Най ме е яд че все мъжете са слабите - ох те горките. Да ги изчакаме да им мине кризата. На една жена да не и е лесно пък е кво да го захвърли бебето и айде всеки да си гледа кефа.
Казвай му да се стяга. Всеки трябва да си поема отговорностите и задълженията. Егати как прозвуча все едно работа да вършиш / пък и тежко да ти е.
Ами на никой не му е лесно. За това сте семейство за да сте заедно и да си помагате.

# 16
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Бойкот-за мен това е решението.
Остави го да се сърде щом иска...не може само ти да отстъпваш.Хвайщай си нещата,излизай на разходки...не го търси и не му се моли.
Почивай си повече...не си давай зор винаги да е изпран,изгладен и т.н.

# 17
Тъжна...,
и аз съм изгледала сама 2 деца далеч от родители и съпругът ми не ми е помагал, само да се вдигне нещо тежко например,
или да занимава детето докато аз върша къщната работа, или да го заведе или прибере от градина.
И аз съм се чувствала подобно, но с времето се научих да не търся признание от никой,
а сама да съм доволна от себе си и от това, което върша.
Но сега забелязвам, че макар и да не ми го казват, признанието все пак го има

# 18
Мила тъжна мама, тъжно ми е да чета, защото в написаното от теб видях донякъде себе си. И ние сме заедно от много време и преди да се роди детето се разбирахме много добре, много рядко сме се карали, все гледахме да сме заедно, а сега... На всичкото отгоре толкова чакахме малкото човече, така се радвахме, а откакто се появи то сякаш се отдалечихме един от друг на светлинно разстояние.

Разликата при нас е, че мъжът ми се грижи много за детето, много го обича, до степен че смята, че нищо не е достатъчно добро за детето - все нещо не било както трябва, ама трябвало така, че иначе, постоянно прави забележки. Като прибавим и депресията след раждането, неговото неодобрение на всичко ми действаше толкова зле, че често ми минаваха мисли за самоубийство. Мислех си и аз,че съм много лоша майка и детето ми не заслужава да страда с мен! Добре че се отърсих от такива мисли, но пък тогава осъзнах, че не аз съм лошата майка, а мъжът ми е станал непоносим. И  както преди нямах нетърпение да се върне от работа и да сме заедно, стигнах до положение да не мога да го понасям и да го мразя неистово.

Открих много неща, за които преди явно съм била сляпа - не ми помага грам в домакинството, спи до обед, мързи го да направи каквото и да било, докато аз не подгъвам крак събота и неделя, той си гледа ТВ, играе на игри или си чете книжки. Сега си стои по цял ден вкъщи и гледа детето, защото няма работа и все гледа да си намери извинение да не излиза навън с детето. Като се върна от работа заварвам къщата с главата надолу, а трябва и вечеря да направя, и малкия да нахраня, и ..няма край.

Няколко пъти се карахме много здраво на тая тема. Неговата версия е, че аз много съм се променила след раждането и не съм била тази, за която се е оженил. Да, така е! Просто вече не издържам да правя всичко сама, преди не ми правеше впечатление и за всичко се нагърбвах аз (аз съм си виновна,знам), но сега искам да прекарвам повече време с детето, а не в кухнята. Казва ми: добре де, не я върши домакинскта работа, на мен не ми пречи. Ама аз не мога да живея в кочина, на мен ми пречи. А ако аз не я свърша няма кой. Ето от 1 месец не съм гладила и има планина от дрехи за гладене, на него не му пречи - той си ходи намачкан господина.

От няколко седмици спрях с това да му "пиля" на главата, както той казва. Просто не го моля за нищо, да видим дали сам ше се сети. Нула резултат! Дрехите от сушилнята стоят цял ден в средата на стаята без да се сети да ги сгъне. Не можел бил, скучно ми било да сгъва.

Ами, предавам се вече и това е. Ще си нося кръста сама. Няма смисъл да продължаваме да се караме - не искам детето да страда. Та и аз не търся никакво прзинание или помощ. Приемам го за даденост. Трябва да се науча да приемам съдбата си. Хората не се променят (поне моя мъж не може)...


# 19
  • Мнения: 1 849
Мила нещата не се получават когато натякваш на някого, че има задължения и да тропаш с крак. Жените трябва да семе хитри и да предизвикваме желание в мъжете си да правят нещата. Ти казваш, че сте имали добро семейство, това означава, че имате здрава връзка и това е просто криза. Ние също сме си гледали и продължаваме да си гледаме сами децата. До годинката на всяко (или поне докато се научи да не реве нощем) съпругът ми спеше в друга стая, е работеше и по шестнадесет часа на ден...Но това не е пречело на ласките по между ни близостта ни. Не се връзвай толкова на временните проблеми, мъжете трудно свикват, че не са центъра на вниманието ни, вече не е само той...Включи на дълго търпение и му покажи, че въпреки лошото му държание ти го обичаш, независимо, че не одобряваш нещата които прави...
Аз поне два пъти съм вземала категорично решение-е този път наистина си отивам при майка, но не съм го направила и не съжалявам. Дълготърпението му е майката. Бъди хитра и умна, мъжете мразят да им се мърмори и натяква, вярвам ще намериш начин да го мотивираш да прави нещата.
Успех!

# 20
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ох, като чуя за тая хитрост!! Защо трябва ние да се правим на маймуни и да играем циркове, за да накараме мъжете да вършат това, което би трябвало... Верно, че сме по-умния пол, ама той ще лежи с краката на дивана, аз ще се нагърбвам с домакинска работа и дете, пък и накрая ще му се умилквам и ще го коткам, та барем се сети да пусне една прахосмукачка.....  box  айде моля ви се. Като не се сеща и не разбира от дума или се прави, че не чува и така му е угодно и аз почвам да забравям, да пропускам това онова, като ме пита нещо се правя, че не чувам... въобще почвам да се държа по същия начин както той се държи, да се оправя. Особено моят като ми каже "аз пране не сгъвам - не мога"  fight  е аз да не съм се родила научена!

# 21
  • Мнения: 750
Бе що така такива теми се множат... Rolling Eyes!?
От топлото ли нещо им става на тез мъже Thinking!
Ох...милата,незнам какво да ти кажа....ти сама си знаеш най добре!
Дано ,,бурята,, отмине!
Желая ти го от сърце!  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 500
Никакви такива. Вие правите огромна грешка, бе жени! Как така да си гледа детето? Това дете е и негово. Връчваш му го под различни предлози (гледай да е колкото може по-важно и достоверно ако предлогът е намислен)- да свиква да се грижи сам. Оставяй му го все по- за дълго!
В нокакъв случай не му се превръщай в слугиня- гледай и цени себе си! "Няма нищо за ядене скъпи защото бях на аеробика, предполагах че ще направиш нещо всички да хапнем" или" имам час на маникюр, оставям ти детето- да го нахраниш и изведеш на разходка" в никакъв случай не питаш или молиш- грижите от негова страна се подразбират).
Зарежи домакинската работа- тя няма свършване! Мисли изключително за себе си!
Абсолютно съм съгласна с това мнение. Peace Тръгне ли веднъж както е тръгнало при теб и това задълбочи ли се, няма оправяне задълго. Вземи се в ръце.

# 23
O, да чувствала съм се така след като родих. Но от позицията на опита ще се опитам да ти дам някакъв съвет и ако искаш погледни нещата от друг ъгъл. Мъжът обича да се чувства важен  и глезен, да е в центъра на вниманието. А сега твоето е насочено към детенцето. Ти се чувсташ обидена, изнервена, самотна. Той по същия начин, но поради други причини. Дори дълбоко в себе си ревност към детето. Промени нещо от държането си към мъжа си. И действай с кадифената ръкавица. Скандали и заплахи за развод не помагат, само влошават нещата. Би било страхотно, ако може да намериш някой, който да гледа за една вечер детето и да излезете двамата заедно. И двамат ще се почувствате по-добре. А мъжете с отговорностите за   децата свикват след повече време. В момента може би го приема, като натрапник, а не като част от себе си или от вас двамата. Успех и спокойствие!

# 24
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Бойкот-за мен това е решението.
Остави го да се сърде щом иска...не може само ти да отстъпваш.Хвайщай си нещата,излизай на разходки...не го търси и не му се моли.
Почивай си повече...не си давай зор винаги да е изпран,изгладен и т.н.

Точно казано Peace,мисли за себе си и детето,той ще се осъзнае

# 25
Мила нещата не се получават когато натякваш на някого, че има задължения и да тропаш с крак. Жените трябва да семе хитри и да предизвикваме желание в мъжете си да правят нещата. Ти казваш, че сте имали добро семейство, това означава, че имате здрава връзка и това е просто криза. Ние също сме си гледали и продължаваме да си гледаме сами децата. До годинката на всяко (или поне докато се научи да не реве нощем) съпругът ми спеше в друга стая, е работеше и по шестнадесет часа на ден...Но това не е пречело на ласките по между ни близостта ни. Не се връзвай толкова на временните проблеми, мъжете трудно свикват, че не са центъра на вниманието ни, вече не е само той...Включи на дълго търпение и му покажи, че въпреки лошото му държание ти го обичаш, независимо, че не одобряваш нещата които прави...
Аз поне два пъти съм вземала категорично решение-е този път наистина си отивам при майка, но не съм го направила и не съжалявам. Дълготърпението му е майката. Бъди хитра и умна, мъжете мразят да им се мърмори и натяква, вярвам ще намериш начин да го мотивираш да прави нещата.
Успех!
  Peace Peace Peace Всъщност много жени са го написали, важното е ти да го разбереш и приложиш.

# 26
Бойкот-за мен това е решението.
Остави го да се сърде щом иска...не може само ти да отстъпваш.Хвайщай си нещата,излизай на разходки...не го търси и не му се моли.
Почивай си повече...не си давай зор винаги да е изпран,изгладен и т.н.

Точно казано Peace,мисли за себе си и детето,той ще се осъзнае
Я се осъзнае, я не. Я тръгне да си търси другаде някъде, където ще е център на вселената!  #2gunfire Действай с хитрост!

# 27
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
След като звънна на вратата си обух обувките,отворих и му казах:"Аз излизам",той"Къде излизаш,кой ще гледа детето",аз"Ами то това дете да не е само мое"и си излязох.Отидох на центъра в една сладкарница,взех си тортичка,кафенце,поседях около 40мин.и се заприбирах към къщи,щото трябваше да кърмя малкия.Какво заварвам в къщи :мъжо къпе бебето в коритото. ,то реве,щото вече е гладно,абе цирк.Той ми казва да си събирам багажа и да си заминавам,аз му отговори,че това не е никакъв проблем и почнах да събирам куфарите/толкова ми беше писнало,че наистина щях да го направя/.През това време той заключи вратата и ми каза,че няма да ме пусне.След дълги спорове най-накрая седнахме да говорим и да изясним ситуацията,че няма кой да ни помага/и нашите родители бяха далеч/и ние сме хората на които разчита това малко човече
Това все едно аз съм го писала Joy И нашия Дани е на  месеца и историята на авторката е 95% същата при нас,не искам да описвам, за да не се повтарям, но с разни тактики успявам донякъде да прехвърлям част от задълженията п детето на мъжа ми. Той си мисли,че като ходи на работа вече е направил каквото може и иска извън работа само да почива-ами аз кога ще почивам Crossing ArmsПрави сте като казвате, че трябва да отделяме време за себе си Flutter

# 28
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Авторката, депресията и преумората май здраво са те хванали. Я се стегни малко, тия мъже отговорност искат да носят, определи му леки и лесни за изпълнение задължения и после го похвали за добре свършената работа. Ще видиш какъв ефект има.

А за тебе - чай за нерви, релакс и малко почивка насаме. Нямаш ли приятелка, която да си умира да погушка бебето за час-два.

# 29
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ох, като чуя за тая хитрост!! Защо трябва ние да се правим на маймуни и да играем циркове, за да накараме мъжете да вършат това, което би трябвало... Верно, че сме по-умния пол, ама той ще лежи с краката на дивана, аз ще се нагърбвам с домакинска работа и дете, пък и накрая ще му се умилквам и ще го коткам, та барем се сети да пусне една прахосмукачка.....  box  айде моля ви се. Като не се сеща и не разбира от дума или се прави, че не чува и така му е угодно и аз почвам да забравям, да пропускам това онова, като ме пита нещо се правя, че не чувам... въобще почвам да се държа по същия начин както той се държи, да се оправя. Особено моят като ми каже "аз пране не сгъвам - не мога"  fight  е аз да не съм се родила научена!

не сгъва, а - айде неговите дрехи, марш в коша за гладене и пред гардероба му - ако иска да си ги сгъва. може и натъпкани вътре, ама това е вече много гадно.

Общи условия

Активация на акаунт