Татуирана педагожка в детска градина

  • 9 002
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 841
Хайде сега, всички дето така дружно се подиграхте на pechovska ... кой колко жени прехвърлили 50те познава, дето да имат тату? Щом пък е толкова естествено, предполагам доста примери ще излязат.

Не съм се подигравала на pechovska. Споделих собственото си мнение. Не познавам жена на 50 с татуировка. Познавам много мъже с такива, които НЕ СА ходили в затвора.

Медицинската сестра в градината на сина ми е с два златни зъба. Принципно го намирам за голяма цигания и простотия. Но жената е невероятно мила и страхотен професионалист с подход към всяко дете. Има моменти, в които човек трябва да надскача собствените си предразсъдъци.
Пък и, извинете, но преди `89 се влизаше в затвора не само за криминални деяния, а и за политически такива. Ако пък жената е дисидент-борец за свобода и справедливост?!?

# 46
  • Мнения: 17 410
Аз да попитам, като е толкова естествено, колко татуирани педагожки познавате( на възрастта на майките ви)?

BirdsFlu, навремето коронките се правеха от злато май... Аз не бих сравнила с татуировка.

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе златни зъби се правеха на времето си поради липса на по-качествен материал.

Друг въпрос е, че от боята си ги обличаха като признак на благосъстояние. А сестрата едва ли спада от тази група.

Пък и дисидентите-борци за справедливост едва ли са татуирани. Справка - Желю Желев  Laughing

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 179

Не говоря за възрастни, готини шеметки, а за сериозни жени, чиято професия е да се опитват да възпитават моето дете, и да му регулират ценностната система в най-крехка детска възраст.

Иии, темата е сериозна, все пак!

 Shocked Аз пък си мислех, че възпитанието и изграждането на ценностната система е главно и основно задължение на родителите, ама явно съм изостанала с материала.
Сорри, ама се дразня адски много на назадничевите и тесногръди съждения...

# 49
  • София
  • Мнения: 4 868
Не се сещам за татуирани педагози над 50, които да познавам лично. Ако срещна такъв обаче и преценя, че е добър човек и педагог, непременно ще обърна внимание на децата си върху това: външният вид и странностите на хората не са гаранция нито за доброто, нито за лошото у тях.

# 50
  • Мнения: 179
Щом е педагог, и са я назначили на работа, значи има достатъчно мозък в главата си, за да си върши работата добре. И няма да е лошо, следващия път, когато засечеш жената на работа, лично да се обърнеш с тези въпроси към нея.

# 51
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Не говоря за възрастни, готини шеметки, а за сериозни жени, чиято професия е да се опитват да възпитават моето дете, и да му регулират ценностната система в най-крехка детска възраст.

Иии, темата е сериозна, все пак!

 Shocked Аз пък си мислех, че възпитанието и изграждането на ценностната система е главно и основно задължение на родителите, ама явно съм изостанала с материала.
Сорри, ама се дразня адски много на назадничевите и тесногръди съждения...

Може би ситно съм го написала!

# 52
  • Мнения: 4 668
А колко бивши затворнички познавате , които са успели след излизането от затвора да си намерят що - годе свястна работа , да не говорим за това , че е почти невъзможно , ако имаш досие да те назначат като педагог в детска градина  Confused

И честно казано - аз директно бих я питала откъде са и татуировките , ако толкова ме притеснява !

# 53
  • Мнения: 2 839
Аз пък не срещнах мнение на авторката в което да коментира професионализма на въпросната госпожа.
Естествено, че ако е добър педагог татуировките дори ще останат незабелязани.
Но да отричате, че татуирана жена над 50години, в България е изключение ... това е положението, преди 90та това беше присъщо за мангалите и затворниците.
Нормално е да се позачуди авторката. Тя няма право да слага етикет на педагожката, ама вие имате право да я обявявате за тесногръда?

# 54
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не бе, аз си мисля, че още не сме я изкарали затворничка жената.

Бих постъпила като pipinka!

# 55
  • Мнения: 4 841
А колко бивши затворнички познавате , които са успели след излизането от затвора да си намерят що - годе свястна работа , да не говорим за това , че е почти невъзможно , ако имаш досие да те назначат като педагог в детска градина  Confused

И честно казано - аз директно бих я питала откъде са и татуировките , ако толкова ме притеснява !

Има давност на излежаните присъди, в момента не мога да ти кажа точно колко години е, но след един период дори да си лежал в затвора, в свидетелството ти за съдимост отново пише "неосъждан". Десет години беше май, ама в момента не ми се рови да проверявам.

# 56
  • Мнения: 6 206
Може да са временни, бе!

Едно дете в градинката така беше налепило баба си с татуировки от някакво списание, които аз помислих за истински!

Иначе не щяло да яде, ако не й лепне татуировка!
Много яка баба! Party Супер, да я поздравиш от мен!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 179

Не говоря за възрастни, готини шеметки, а за сериозни жени, чиято професия е да се опитват да възпитават моето дете, и да му регулират ценностната система в най-крехка детска възраст.

Иии, темата е сериозна, все пак!

 Shocked Аз пък си мислех, че възпитанието и изграждането на ценностната система е главно и основно задължение на родителите, ама явно съм изостанала с материала.
Сорри, ама се дразня адски много на назадничевите и тесногръди съждения...

Може би ситно съм го написала!

Не знаех също, че в длъжностната харектеристика на педагозите в ДГ влиза - да се ОПИТВАТ да възпитават... Право да се възпитава моето дете имаме само аз и мъж ми!
Смешно е..

# 58
  • София, център
  • Мнения: 3 455
deska, длъжностна характеристика не съм чела, предполагам ти също, и мисля, че длъжностната характеристика на учителката не е предмет на темата!

И, апропо, какво правят учителките с децата в детската градина, играят си на онче-бонче ли?

Не че и това не правят сигурно, но естествено е, че ги и възпитават. Децата се влияят от тях, неизбежно е, при положение, че прекарват с тях по 8 часа дневно, което като време е доста повече, отколкото прекарват с родителите си. И не, не би ми било смешно, ама никак, ако попадна на калпава учителка. Нямам предвид обсъжданата, защото не разбрахме каква е,  pechovska пак изчезна.

Думите ми в никакъв случай не опровергават твърдението ти, че правото на възпитание на децата си остава основно задължение на родителите.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 17:08 от Nansen

# 59
  • Мнения: 503
Nansen, какво пречи учителката да не е "сериозна жена", а да е от " готините шеметки"? Освен да даде на детето малко по-широк поглед в-у нещата, да му ги покаже от друг ъгъл. Не е ли време да скъсаме с представата си за скованата даскалица с дебелите лупи?

Общи условия

Активация на акаунт