Татуирана педагожка в детска градина

  • 8 964
  • 192
  •   1
Отговори
# 180
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Еее, пенелопа, стига бе, я питай вашите дали те или техните приятели за кОпали да се татуират!

# 181
  • Мнения: 2 957
Е, как можете да се водите от вида на татоса,какво е правил и що за човек е бил татуирания преди еди-колко си години newsm78
Имат тези, които са успели да се докопат да начин да се татуират.Тогава не ставаше с влизане в студиото...

Е как пък да не можем да се водим.Simple SmileТатуса може да е както казва Как' Сийка- "Сливенски затвор 1968" (щото тогава често не ставаше с влизане в студио,ама ставаше с влизане в затвора).Може обаче да е Deep Purple на дясното рамо (примерно).Може и да е котва със сърце и имена "Мехмед+Пенка" (примерно).Тъй че ...има значение  Mr. Green

# 182
  • Мнения: 17 407
Отговарям на Нансен:
Да, аз познавам поне 3 възрастни жени с татуировки на ръцете, ама те са минали 60-те години, че може би и 70-те, това брои ли се?
Двете бяха приятелки на майка ми, сестри, бяха с татуирани четирилистни детелинки. Работеха към общината, едната където се издават документи - актове за раждане и т.н. А другата в една от ритуалните зали, май тая на "Витошка", женеше хората...
А третата ми беше учителка в гимназията и имаше татуировка на рамото си, някаква стилизирана рисунка тип ориенталски орнамент беше. В училище винаги е ходела с ръкави, но сме я виждали на бригади (аз съм завършила гимназия по комунистическо време!).
И много си бяха в ред и трите... Или поне майка ми, която винаги много държеше на морала и доброто поведение, никога не е и намекнала, че нещо може и да не им е в ред.


Е, учителката поне си е ходела с ръкави на работа.

# 183
  • Мнения: 9 990
Еее, пенелопа, стига бе, я питай вашите дали те или техните приятели за кОпали да се татуират!

Ооооо, моите са били луди глави и те самите са искали.Но не са намерили кой да им направи.Баща ми е прибиран от милицията нееднократно.Е, днес не е директор, но по съвсем други причини.Майка има приятелка, да.От големото Добрутро-правена и е на Запад....И пак не вдявам-какво общо има татуса с това, че г-жата е такава в ДГ и на младини така е решила... newsm78

# 184
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аааа, на Nevada жените 3-те заедно имат един глас, щот са били дискретни!

На пенелопа на приятелката на майка й пък е с половин глас, защото навремето за Дубрутрото всичко можеше и всичко беше метър!

Ама ако искате си вземете друг брояч! Аз много съкращавам.

# 185
  • Мнения: 8 769
Две страници предимно глупости и нищо съществено.
Ако няма какво повече да се каже (освен празните приказки), да считаме, че темата е изчерпана....а?

# 186
  • София, център
  • Мнения: 3 455
мадам Туфиня, чакай, таман се преброяваме, или викаш, свърши ни обратното броене вече?

# 187
  • Мнения: 939
викам да заклопваме кепенците, а?
Всеки си държи на неговото и не ще и да чуе другите какво говорят. Аз четвърти път един и същи въпрос няма да задавам и все без отговор да си оставам...

# 188
  • Мнения: 1 615
Ама и аз искам да рабера какво мислите за пушенето на трева в младостта!!! Щом няма белези, е ОК, така ли???

# 189
  • Мнения: 503
Пускай тема тогава, но гледай да е в Клюкарника. Доня, удряй ключа, че изтъпяхме.

# 190
  • Мнения: 2 229
Детето ми посещава дежурна детска градина. Тази сутрин забелязах, че възпитателката на групата, която е над 50 годишна, има две големи татуировки на ръцете. И се замислих: нормално ли е ?
Аз не одобрявам татуировките, но малки и дискретни харесвам понякога. И то на млад човек. Но на възрастна педагожка.... Някак не ми се връзва.

pechovska, аз не разбирам защо пускаш темата, да се възмущават всички задружно? Rolling Eyes В крайна сметка нищо не можеш да направиш, освен да отпишеш детето си от детската градина, но причината "щот жената имала татуировки" звучи смешно просто.

# 191
  • Мнения: 453
Както споделих, не е нормално жена много над 50г да е с тату. За мен, татуировката правена преди години, подсказва за характер, манталитет и начин на поведение, които са в границите на нормите, но не приети от всички.
Питанката ми беше, е ли нормално жена на тази възраст с тату от преди 5-6-7 петилетки да е възпитателка? За мен, не е.
Приключвам с тази тема.

За теб, субективно, явно не е.
Според мен въпросът е друг - има ли в детската градина някакъв дрес код? Т.е. подписвал ли е персоналът документ, в който се задължава да спазва определен начин на обличане на работното си място (а може и извън него, както и начин на поведение, примерно). Ако лелката не е подписвала такова нещо, защото просто то не съществува - значи обективно няма защо да я виним, че върши нещо ненормално. Можеш да предложиш на директорката на детската градина да въведе дрес код, а ако тя откаже - да преместиш детето си в друго заведение, където има такъв.
Но може и да не намериш. Известно време се занимавах с HR в престижна международна фирма и там народът сериозно се опъна на идеята за дрес код, искаха да си ходят лете по джапанки и с гол пъп, а директорът - чужденец недоумяваше. Интересен факт е, че тези служители бяха нетатуирани, докато моя милост - с татуировки от 13 години насам - не си показа нито един път ръкавките на живо, дори в най-големите жеги. Макар, че всички колеги знаеха за татуировките ми от разни печатни издания, примерно, но това никога не е имало значение за никого, единствено как си върша работата.
Друг интересен факт е, че бях известно време и учителка в елитна гимназия, но пак без да си афиширам татуировките. Е, публична тайна беше, че имам. Т.е. имала съм и аз допир с подрастващи, но никой не се е оплакал, че съм го развалила. Това се случи преди доста години, когато много повече хора разсъждаваха като авторката.

За мен е важно да науча децата си да приемат хората такива каквито са, а не да дават квалификации кое и кой е нормален и кой не.

# 192
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На колко от вас майките имат татуировки?

Моята има.
Две огромни, преплетени змии, започващи от слабините и завършващи на шията.

Направи си я преди 5 години, за да си прикрие безбройните белези от коремни операции.

Към момента е на 53 години, работи като акушерка и принципно шефът и няма нищо против, ако си татуира Малкият Принц на голата глава.
Бръсне си косата, защото и капе и пречи.
Родилките я обожават.

Други въпроси?

Виждам, че има желание за ключ.
Не мога да отказвам такива молби...
 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт