Татуирана педагожка в детска градина

  • 8 989
  • 192
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 901
И ние - госпожите, които се опитваме да даваме на децата ви знания и умения, сме си хора. Някои имат татуировки, други - пиърсинги, трети пушат, четвърти и си позволяват вино на вечеря.
Е и? Сутрин в 7.30 сме на вратата, посрещаме децата ви и с татуираните си ръце ги повеждаме в един свят, където те се чувстват добре, докато вие работите, чистите вкъщи или просто си се размотвате по квартала.

# 91
  • France
  • Мнения: 726
Както споделих, не е нормално жена много над 50г да е с тату. За мен, татуировката правена преди години, подсказва за характер, манталитет и начин на поведение, които са в границите на нормите, но не приети от всички.
Питанката ми беше, е ли нормално жена на тази възраст с тату от преди 5-6-7 петилетки да е възпитателка? За мен, не е.
Приключвам с тази тема.

# 92
  • Мнения: 901
Печовска, такова тесногръдие сефте забелязвам при теб. Що така?
Всичко е нормално, татуираната ръка може и да държи детето ти по-добре от нетатуираната.
В градината на дъщеря ми нямаше татуирани, но тя все пак рева три години всяка сутрин на път за там.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 23:05 от schreier

# 93
  • Мнения: 161
Едва ли, освен ако не ходиш по цици на работа...
В такъв случай рязко ще скочи процентът на татковци и роднини от мъжки пол, които ще отменят майките при воденето/ вземането на децата от градина  Joy

И по темата: за мен татуировките и пиърсингът на учителите не са проблем, важно ми е отношението на учителката към детето и това на детето към учителката.  Wink

# 94
  • Мнения: 651
....Приключвам с тази тема.
Защо?
Аз пък съм засегната - педагожка съм и татуираната птица на рамото ми по скоро би ми пречила да посегна към детето ти, за разлика от много други колежки, които следваха педагогика щото не ги бяха приели другаде.

# 95
  • Мнения: 4 451
Нашата леля в детската градинка е с татуировка, но честно казано не съм се впечатлила. А учителката ни е младо момиче и ходи с много къси поли, отива и, има хубаво телце. Wink И страхотен подход към децата, които я обожават.
Прави са момичетата, че отношението към децата е по-важно от всичко друго.

# 96
  • France
  • Мнения: 726
Абе, вие четете ли?????????????????????????????
Говоря за жена, с възрастта на майките ни. А не за млади жени.

# 97
  • Мнения: 3 146
Абе, вие четете ли?????????????????????????????
Говоря за жена, с възрастта на майките ни. А не за млади жени.
Направо ме отвращава начинът, по който говорите за някого, само защото е с татуировка и е на години. Толерантност, не сте ли чувала?! Направо не мога да повярвам, че някой все още се занимава с кожата на хората, а не с интелекта и ценностната им система. Предполагам, че въпросната жена е направо лош човек, понеже преди време си е напровила татуировка... Замислете се първо, преди да пускате подобни теми!

# 98
  • Мнения: 1 172
Не съм обръщала внимание дали учителките на сина ми имат татуировки. На годините на майка ми са, а може и малко по-възрастни.
Значи въобще не се впечатлявам от татуировки. И това не е критерий, по който ги оценявам.
Аз самата нямам такива. Знам ли, някой ден може и да реша да имам, засега съм пас.

# 99
  • Мнения: 651
Абе, вие четете ли?????????????????????????????
Говоря за жена, с възрастта на майките ни. А не за млади жени.
Добре де, и ние ще остареем живот и здраве...и няма да си махнем татуировките, нито ще започнем да налагаме децата...
Но... спора отдавна стана безсмислен, може би формулировката на темата трябваше да е друга.
На самата мен ми се случи да бъда повлияна от външния вид на една учителка...бях потресена от начина и на обличане и гримиране...
Тя беше един от вариантите ни за първи клас.
/историята е дълга и не е за тук/Едно от нещата, които направих беше да събера мнения на колеги, родители и бивши четвъртокласници. Никой и думичка не обели за фрапантния и начин на обличане и за неуместния тежък вечерен грим. Всички наблягаха на поведението и в клас и на грубичкото отношение към децата. Децата казваха: "тя е лоша и само вика по нас". Родителите: "Държи се с децата като с войници".
На родителската среща не откъсвах очи от деколтето, от бонбоненорозовите устни и начервените бузи  Sick Чудех се как това чучело ще размахва пръст и ще крещи на малкото ми крехко цвете.
Не можах да я възприема  Confused и това си е ...

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 00:36 от Мила от Марс

# 100
  • Мнения: 2 563
Кажи си направо какви жени са си слагали татуировки преди 5-6-7 петилетки... Кажи точно в какво я подозираш. Щото аз не разбрах.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
На педагозите професията(чудя се за такава ли я приемат или за губене на време) не е ли да възпитават и социализират? Нали за това им плащат? Мислите ли, че една суетна докторка не би искала да си пусне маникюр или да си сложи ноктопластика? Готвачката в детската кухня не иска ли да готви с разпусната грива, щото случайно така се харесва? Тогава не ми се мисли колко теми биха се изписали. А какво ще кажете за длъжност в западна компания и ходене на работа с ярко червени чепици и рокля с гол гръб?
Тук не виждам защо препирате авторката относно татуировките, за тях си има време, място, начини. Интимните такива няма да ги коментирам. Изобщо не съм против подобни нещица.

Когато човек си избира професията, според мен би трябвало да е наясно от какво ще се лиши и с какво ще се облагодетелства. Циркаджии не ми е приятно да ми възпитават детето.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 02:09 от AlexaS

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Е какво значи - има си време, място, начини? Пред входа на детската да вземе учителката татуировката си, да я сгъне и да си я прибере в джоба. След работа да я разгъне и да си я лепне на челото?....
Ако си я е правила на 16, да не би да е мислила, че някой ден ще става учителка? Или защото има татуировка да вземе да се откаже от това, което я влече? newsm78

pechovska, предполагам, че очакваше точно определени коментари, а сега, като има доста хора на мнение, различно от твоето, приключваш с темата... Tired

П.П. Нашата фирма е западна, пък си ходим с голи гърбове, сега в жегата дори боси. О, ужас!

# 103
  • Мнения: 3 146


Когато човек си избира професията, според мен би трябвало да е наясно от какво ще се лиши и с какво ще се облагодетелства. Циркаджии не ми е приятно да ми възпитават детето.



Да, така е, но забележете колко майки с бебенца са с огромен маникюр. Аз лично съм се чувила как се справят с детето, без да го одраскат или нещо подобно. Ми не знам дали все пак това е най-важното. Избрали са да са майки, да режат ноктите, добре, ама не е определящото...
90% от българките ходат на каквато и да е работа с предизвикателни дрехи, какво от това, те са непрофесионалисти, така ли...  Не бъркайте нещата!

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Juana, да намери начин да я премахне, като не е мислила на 16 къде да си я направи, проблема е неин как. Така както престилката на доктора е изгладена и чиста всеки ден, така и възпитателките биха могли да се напънат.

Аз ли да ти обяснявам какво значи има си време и място и начини да си покажеш татуто? Сигурно и на жената и е писнало да си я показва на тази възраст, но няма аз да я мисля. Всеки би трябвало да потдържа естетичен имидж, още повече преподавател в детска градина.

gergandi, майките с голям маникюр сами определят за себе си колко са опасни за децата си. Аз не съм тази, която ще ги порицава. Майките с татуировки също.

Темата е друга.

Общи условия

Активация на акаунт