За питбулите - кучетата от кадифе и стомана

  • 27 487
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 206
Biby , искам да кажа , че тези кучета за да реагират така , са били възпитани да скачат на други кучета (ясно е че се дразнят от котки , но от кучета ?!? ) . Моето си играеше с всички (почти)  в парка . Само избягвах да се доближават деца до него тъй като не мога да знам как ще реагира детенцето - кучето му се радва , а детенцето случайно му бърка в окото ... незнам тогава каква реакция ще има кучето .Но е факт , че ми се е случвало да си разхождам  , срещаме някаква по-възрастна жена с пекинез и нейното мило,сладко и невинно кученце да одраска моето по окото ! Докато големият и страшен питбул усети какво става -вече окото му беше кървясало а пекинеза беше "изчезнал" .
Reza , може би вероятността да те ухапе питбул е почти никаква - тези кучета правят това , на което са научени!


ВИж сега.. ще ти кажа нещо като собственик на немска овчарка, а не на болонка!!! Породите кучета се селектират. Най-близката порода до първоначалното куче е немската овчарка, но и тя е селектирана, за да пази стадата. Други кучета са били селектирани за лов, трети са декоративни.. Питбулите и оше няколко породи са били селектирани за боеве с кучета. Така че не ми обяснявай за характера на кучето. Имали сме и сетер и той не можеше да излезе от природата си и да не се отъркаля в кравешки лайна, за да прикрие миризмата си. Така че каквото му е на кучето в инстинктите - това е! Моята овчарка когато сме навън и е отвързана ни обикаля и ни събира накуп сякаш сме стадо. Само някой да се отдели от групата кучето се побърква и става неспокойно. Винаги е живяло вкъщи, както и родата му до не знам кое коляно... Така че характера си е характер - инстинкта, инстинкт!

# 61
  • София
  • Мнения: 13 206
Съгласна съм донякъде, но като сложим на везните, че: питбулите са бойни кучета, че им е в кръвта да убиват, че нямат чувство за болка почти и че са ужасно силни, което ги прави доста опасни, ако им щукне нещо, а все пак е животно, не бих гледала, нито бих им се доверила.

Блонди, доверие на никое куче не може да се има. Песа ми е на 11 г. Дъщеря ми расте с него. Много си го обичаме, но доверие му нямам и играят под наблюдение. Не защото ми е лошо кучето, а защото каквото и да ми разправят КУЧЕТАТА СЕ СТРАХУВАТ от деца. За мен е мит това, че кучетата обичат деца. Моята логика и наблюдения показват точно обратното!

# 62
  • София
  • Мнения: 13 206

Питбулите са единствената порода, създадена изкуствено от човека. Питбулите са кофти кучета, знам аз.

А кои не са? Единствено дивото куче си е естествено. Останалите породи са си все от човека създадени с определна цел... Питбулите за забавление на идиотите. Горките животни! Те не са виновни за глупостта на хората! И да допълня, че моят Норд беше бебе на 40 дни и беше зверски ухапан от ЖЕНСКИ стафордшир териер... пак от тия породи дето ги говорим сега. Женско куче да отхапе месо от муцуната на друго куче бебе ей така просто без никаква причина...

# 63
  • София
  • Мнения: 1 819
Vache, за мен лично овчарките са по-опасни от питбулите, но това е въпрос на гледна точка.

Съгласна съм, че кучетата се страхуват от децата...

galll, благодря за професионалното описание.

Не мисля, че ще има консенсус по тази тема някога. Аз като се съгласих да вземем Майки идея си нямах какво е стафф и понеже има териер в името реших, че ще е някое малко безобидно кученце. Можете да си представите какъв шок преживях като видях това куче, опънало каишката, изплезило език как мъкнеше бившата си стопанка. Сега мисля по коренно различен начин за тези кучета - ако някога имам куче отново (в което сериозно се съмнявам) бих взела отново стафф.

# 64
  • София
  • Мнения: 13 206
Не е така, едно стисване за "топките" го охлажда моментално или при женските дръпване за опашката нагоре ...

Чудно ми е как ще го стигне, за да му стисне топките, не съм видяла човек, който да тича, толкова бързо, колкото куче  Rolling Eyes

Никол няма нужда да тичаш.. Те стават на кълбо Wink Ама чудя се как ще успее стопанина да хване топките и чии топки ще хване. Кучето ми е попадало в меле и искам да ви кажа, че седях и гледах отстрани. Не ми се искаше да остана без ръка! Включих се когато видях, че мога...

# 65
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, за мен лично овчарките са по-опасни от питбулите, но това е въпрос на гледна точка.

Съгласна съм, че кучетата се страхуват от децата...

galll, благодря за професионалното описание.

Не мисля, че ще има консенсус по тази тема някога. Аз като се съгласих да вземем Майки идея си нямах какво е стафф и понеже има териер в името реших, че ще е някое малко безобидно кученце. Можете да си представите какъв шок преживях като видях това куче, опънало каишката, изплезило език как мъкнеше бившата си стопанка. Сега мисля по коренно различен начин за тези кучета - ако някога имам куче отново (в което сериозно се съмнявам) бих взела отново стафф.

Не ми се спори за това коя порода е по-опасна!!! Овчарката е опасна когато е възпитана да напада, защтоо на нея в инстинкта й е да пази, а не да напада.. за разлика от породите от типа на питбула, да не ги изброявам сега. Така че! И не забравяй все пак, че овчарката е най-близка до Лупос Канис, т.е. до истинското куче. При останалите породи дето са селектирани е наблягано на някои качества така да се каже полезни за хората. Само не отричай, че питбула е селектиран за боеве с кучета. Т.е. наблегнато е на агресията!

И каква е захапката на въпросните кучета.. а каква е моят овчар? Разликата от небето до земята. Абе човека затова ги е направил, да се бият. Пак казвам, жал ми е за животинките. За хляб и зрелища какво ли не се прави. Иначе някои са ми симпатични на вид. Дори някои породи на външен вид са ми далеч по-несимпатични от питбула

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 15:56 от Vache

# 66
  • Мнения: 14 654
След изчитането на един куп мнения, реших да направя профил на притежателя на питбул. Той е 20 годишен комплексиран лигльо/ дришльо, тежи между 40 и 60 кг.(с прани гащи) и има акъл колкото една кокошка. bowuu
Ето ги: http://www.vbox7.com/play:dbdf52c4
и тези: http://www.vbox7.com/play:14ad5f5f

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 16:09 от Янечек

# 67
  • София
  • Мнения: 2 858
Янечек, моля, сложи някакво пояснение все пак на втория линк, че е бой с кучета! За разлика от първия, който става ясно за какво е.

# 68
  • Мнения: X
Янечек, моля, сложи някакво пояснение все пак на втория линк, че е бой с кучета!

Да, и също, че става въпрос за тъпи животни.
И нямам предвид кучетата.

# 69
  • Мнения: 503

galll, благодря за професионалното описание.

Няма защо. "Изследването" ми се базира единствено на мненията в тази тема.

# 70
  • Мнения: 46 520
Никол няма нужда да тичаш.. Те стават на кълбо Wink ...

Не, имах предвид, когато нещото, което го е докарало до афект изчене по един или друг начин, тогава животното се насочва към най-близкото друго или човек, преди да стане борбата, стопанинът може и да има шанс да го хване, но не вярвам да го настигне.

Иначе почне ли се боя, рядко някой ще посмее да се намеси, освен с тояга от далече ...

# 71
  • Мнения: 503
Аз съм се намесвала, забележете, когато една странна смес от булонка и пинчер се нахвърли в-у моята питбулка! Познайте от кое куче си отнесох две охапвания. /Болонката./

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 23:46 от galll

# 72
  • Мнения: 287
Аз да кажа - имам питбулка и имам и бебе Hug
 До ген и възпитание е при тези кучета,
Много са щури и обичливи но просто като
се впуснат в игра винаги искат да победят!
 И много е тънка границата между игривото им
състояние и озлобеното.
 Кучката сега е експедирана на село
 и като дойде време ще видя дали ще и се играе с Моника.
Но подкрепям, че тези кучета ги е страх от деца Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 3 797
Защо смятате, че кучетата ги е страх от деца?На мен все ми се струва, че обичат децата, защото усещат, че са по-малки и беззащитни и не ги закачат Simple Smile

# 74
  • Мнения: X
Познайте от кое куче си отнесох две охапвания. /Булонката./

Накрая ще излезе,че от болонките по-страшни  кучета,няма! Joy

Общи условия

Активация на акаунт