НОЕМВРИйски мами сладурани-страшни бърборани

  • 10 671
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 6
аз никак не страдам от тези суеверияза предварителното купуване Rolling Eyes .иначе понасъбрах това-онова, но нямам много време да обикалям магазините за бебешорски неща..през седмицата- работа- вкъщи-ТВ-сън-работа.. последните уикенди се ползват да се измъкнем от пловдивските жеги и ходим някъде по планините.. та май ще се пазарува в последния момент newsm78

# 241
  • Мнения: 1 546
Благодаря, Jutoo! Hug

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 6
кой слага щъркелчетата? и моето по към розово се очертава

# 243
  • Мнения: 1 100
Здравейте, момичета!
Ditta, да са ти честити новите придобивки и розовото щъркелче! Grinning
Мен такива нерви ме тресат вече четвърта седмица, че вече не знам какво да правя. Ще пробвам с жълт кантарион Grinning Дано скоро се оправя, че това не е работа - по принцип винаги съм била супер спокоен човек, но тези хормони сега ще ме подлудят #Crazy
Разсипах се да ям в БГ, последното ми хранене беше към полунощ при това обилно, а съм напълняла само с 0,5 кг за последните вече почти 4 седмици - да видим какво ще каже доки, да не ме подложи на угояваща диета Joy Иначе бебо е добре, рита като за световно, вече няма киста, доц. Балев го огледа отвсякъде е заключи, че е добре.
Не успях да изчета всичко написано, но някой знае ли какво става с Пумпалчето, отдавна не се е появяла - докато четох старите теми по диагонал, май не я зърнах никъде? newsm78

# 244
  • София
  • Мнения: 614
Канелка, поздравления за добрите резултати! Hug Ама ти какво си ги затресла тия нерви сега, я си спомни в какво състояние беше, когато се беше притеснила за мъничето! Сега трябва да хвърчиш над земята, а не да се ядосваш за туй и онуй! И как го правите това ядене-ненапълняване??? Хич не е честно! Докога си в БГ? Обиколихте ли вече с любимия Черноморието?

# 245
  • Мнения: 98
и аз това все се чудя как хем ядете хем не пълнеете..аз от въздуха качвам ужас..

мъча се да си напрвя режим, който включва царски обяд Simple Smile и много лека вечеря...ама товаааа неее заради кг-те..вече спря да ми пука..ами заради киселините...некъв ад е!!! чак се будя посре днощ и до рев стигам ..ужас някакъв..

# 246
  • Мнения: 324
 sladurka, за какаово масло може да провериш в аптеките, където продават натурални масла.
Аз, за съжаление, тук не успях да открия, но разбрах, че в София, например, продават. Някъде из форума четох, но не си спомням как се казваше тази верига от аптеки  newsm78
Със сигурност какаово масло има и в аптеките, където приготвят лекарства на място. Но, обикновено, не го продават свободно, трябва да имаш позната аптекарка.
За стрии ли ти трябва?  Laughing
Четох, че и кокосовото има добър ефект. Чисто, натурално, кокосово масло има на Икаров.
Kanela, чудесно, че кистата  я няма вече! Как го правиш този номер, да хапваш и да не пълнееш  Laughing Всъщност и аз до преди две-три години бях така, но като като минах 30 и нещата се промениха  Laughing Явно метаболизма ми се промени с годините.

Гледам пак обсъждате количките - много ми стана интересно това за гумите. Количката на първото ми дете /и пак нея ще си ползвам, поне до лятото, когато може и да купя някоя съвсем олекотена, тип "чадър"/ е с четири малки колела и никакви проблеми не съм имала. Нито тресе, бута се леко, страхотно маневрена, съвсем здрава си е след около година и половина интензивно ползване.
Според мен от големите гуми има смисъл, ако се бута по някакъв неравен терен. Из града няма такова значение. Иначе подобни шасита само правят количката по-тежка.
Ние тогава, точно поради тази причина избрахме малките, че нямаме асансьор и такива бицепси бях направила с количка и бебе всекидневно нагоре-надолу  Laughing А пък ако е по-тежка, сигурно въобще нямаше да мога да я свалям  ooooh!
Вероятно маневреността не зависи само от самите колела обаче  newsm78

# 247
  • Мнения: 62
привет мамчета.до сега имах проблем с достъпа до бг-мама.

на tuttifrutti и Ditta честити розови щъркелчета.

снощи получих ужасни схващания.проблем голям.както си спах на лявата страна и изведнъж се събуждам от ужасни болки в гърба,после се преместиха в коремчето.превивах се от болка.плачех.мъжът ми много се притесни горкия,ама то и аз как се изплаших.и от какво стана не знам.може би от студения въздух.пък и бях без одеяло.днес звъннах на доктора и той каза да пия днес и утре магнезий и ношпа и ако пак ми стане нещо да отида на преглед.много съм се изплашила.дали с детенцето ми всичко е наред?то постоянно някакви нерви имам на главата и то си се отразява на малкия.

видях че усърдно обсъждате темата за количките.какво ви е мнението за количките на чиполино?

# 248
  • Мнения: 324
Ха-ха, след поста на Канела, как сме се зачудили на това ядене - ненапълняване  Laughing Позавидяхме благородно  Laughing
Сега забелязвам, че на лентичката си, най-после, съм минала в шестото квадратче  Party Как ги броя тези дни само  Crazy

# 249
  • Мнения: 3 205
Аз пък си запазих час за преглед в петък  Mr. Green Имам среща с Даниел на ехографа (само да не се окаже този път, че не било Даниел, а някоя мома-хубавица) .

# 250
  • Мнения: 804
Здравейте! До сега бях с на среща (служебна) с един холандец. Жена му чака бебе октомври. И там имат право на 2 ехографа, а майчинството им е 15 седмици - всичко: от момента за излизане в отпуск за раждане до момента на връщане на работа. Но има уредени ясли за по 4-5 бебета. Плащаш на институция по закрила на детето и те организират лелки да гледат по4-5 бебета. А ако при изписването на бебето нямаш столче за кола, от родилния дом нямат право да ти дадат детето.  Laughing
Чувствам, че изоставам защото нищо не съм купила, но много ми хареса идеята на Dita за парти преди раждането. Май ще взема да организирам нещо подобно октомври месец. Hug Нещо много се ентусиазирах, по тази тема.
А за раждането - май ще ходя да видя как е д-р Дуковски от Майчин дом другия месец и може при него + ВИП стая.  newsm78

# 251
  • Мнения: 1 100
Благодаря ви! След резултатите за бебо бях добре известно време. Но вчера се върнахме от "почивката" и щях да припадна като видях на какво прилича апартамента ни след 3-седмичното му обитаване от брата на съпруга ми. Притеснявах се още докато ни нямаше, но разрушенията бяха повече от очакванията ми. Голям проблем ни е този човек, а на всичкото отгоре, свекъра ми смята, че трябва да му благодаря за грижите и старанието, което положил Shocked - защо, защото ми е опропастил цветята и сега трябва са се претрепвам от чистене, за да заличавам следите от него.  Сега видях, че е навъртял 10 кубика вода за 3 седмици - какво е правил не знам, сигурно си е прал по един панталон на пералня, защото липсва и такова количество прах и омекотител, колкото ние ползваме за 3-4 месеца. По-леко щеше да ми е никой да не беше стоял и да се "грижи" за апартамента.
Докога си в БГ? Обиколихте ли вече с любимия Черноморието?
Не, tsetseto, не обикаляхме много - само Варна и Златните. Беше ужасно горещо, че дори и на плаж не стъпих. Догодина ще отидем в края на август, септември, че да е по-търпимо и за бебчо Grinning
Горките холандци, madchen  Laughing

# 252
  • Мнения: 62
вие как ще си избирате къде да раждате?аз нямам представа как да си избера болница.никъде нямам познати пък и грам представа нямам кои са по-добрите болници.как да се справя с този проблем?

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 18:53 от marusj

# 253
  • София
  • Мнения: 10
marusj и аз съм така...имам представа само от това което съм чела като мнения от  другите мами, но съм решила да пообиколя някой болници и да видя къде как е...засега се чудя между Тина Киркова и Майчин дом.

# 254
  • София
  • Мнения: 2 437
вие ще си избирате къде да раждате?аз нямам представа как да си избера болница.никъде нямам познати пък и грам представа нямам кои са по-добрите болници.как да се справя с този проблем?

Хващаш се да четеш в Здравен справочник и да разпитваш близки и познати, на чието мнение имаш доверие  Peace

Иначе, според мен изглеждаш чудесно и нямаш нужда от диети. Най-много да си навредиш.
Остави диетите за след раждането, има само няколко месеца.

Kanela, радвам се че с бебочето всичко е ОК Peace Тези лекари понякога....прекаляват. А за зет ти...другия път не го пускайте...ега ти...

Дес, зъбите са опасно нещо през бременността...радвай се, че ти се е разминало само с болките. Май не трябваше да си лягам  Laughing

За количките, имам и с малки и с големи гуми. С малките е по-маневрена, но не е за нашия квартал  Laughing Разби се за няколко месеца, а и не става за планински разходки. Както някой беше писал, много е важно колко е дълга дръжката. С по-тежката количка с големите гуми изкачвах по-лесно бордюрите, отколкото с лятната с малките гуми.

Аз съм в депресия, нашият татко няма да си пристигне тази нощ, а евентуално чак събота-неделя. Бях с енастроила, бях казала на детето, че утре като с есъбуди и тати ще си е в къщи...абе, кофти. Но не плача.

Общи условия

Активация на акаунт