Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Отново БРАВО на Ивето за новата темичка!  bouquet
Икато поогледах линковете най-отпред, та ми мина през ум 1 въпросче към мамите, които вече знаят пола на бебчето си: "Показаха ли ви вярно всички тези калкулатори и таблици за определяне на пола на бебо?" Аз ще разбера кой ме ритка чак на 7. август и ставам все по-нетърпелива ooooh!
Приятна вечер от мен!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 078
Отново БРАВО на Ивето за новата темичка!  bouquet
Икато поогледах линковете най-отпред, та ми мина през ум 1 въпросче към мамите, които вече знаят пола на бебчето си: "Показаха ли ви вярно всички тези калкулатори и таблици за определяне на пола на бебо?" Аз ще разбера кой ме ритка чак на 7. август и ставам все по-нетърпелива ooooh!
Приятна вечер от мен!
По всичките таблици излиза момиче,а според всичките доктори,които ме гледаха на УЗ (а те са трима Laughing) е момче.Така че не се вживявай много Wink

# 17
  • Мнения: 114
А при мен на таблиците ми показва 50:50.Доктора какзва,че ще е МОМА  Simple Smile,но след 3 седм.ще ходя пак на ултразвук и тогава ще разбера -потвърждава ли се пола или не.
Амадис-при мен случая с косата мисля,че е обратен.Навсякъде чета,че при бременните косата ставала много хубава и се сгъстявала-а при мене-не.Напротив,започна още повече да капе Sad.Иде ми да се гръмна #2gunfire-какво ли не правя за нея(по-принцип съм фризьорка),не я третирам много с бои и тем подобни,постоянно и прави маски и подстригвам.....но не,пущината продължава да си капе.
Венчо-чакам с нетърпение упражненията.

# 18
  • Мнения: 2
Айде малко и моми да се появят, че като гледам колко сини колички има......
Amadis какъв е този зъбен душ? Питам, защото и на мен ми се появи кървене от венците.

# 19
  • Мнения: 284
Новата тема отново е страхотна-Иве   bouquet.Аз може рядко да пиша но редовно чета  Simple Smile.При мен и бебчо всичко е наред само ще помоля Ивето да ми промени термина на 27.12 Hug

# 20
  • Мнения: 219
И с моята коса не са добре нещата.С първата бременност растеше като луда  и общия и вид доста се подобри но сега си пада,особено като се къпя а знам,че би трябвало да е обратното.Даже спрях да я боядисвам цялата,само корените мажа,че ми е светлокестенява и на черното като избие си личи.

# 21
  • Мнения: 1 144
Иве, отново поздрави за страхотната темичка. Винаги са много весели и добре оформени:)

Мунлайт, всяка бременност е различна, и при мен с Косето капеше яко и се подстригах на 2 см коса, много бях сладка, като гаменче, може да кача някоя снимка. Сега още не ми капе, даже ми расте. Но със сигурност ще ми капе след раждането, повече или по-малко. Много криво. Между другото, аз ползвах на Фито едни хранителни добавки за косопад, плюс шампоан, плюс ампули за мазане и са много ефикасни. Мисля, че и от бременни може да се пият, щом съм ги взимала като кърмачка. Имат и хубави маски и всякакви други продукти за коса. Те са единствените, които ми помогнаха тогава.

Анайс, избягвай силни препарати или чисти с медицинска маска, ужасно е вредно за бебето да вдишва препарати за почистване на бани и тн, някъде го бях чела и оттогава не пипам препарат.

Дайв единствената таблица, която ми показа вярно, беше онази, в която попълваш с какъв темперамент си ти и таткото, не помня каква беше. Всички други ми показваха момиче.

Nivear аз мога да си работя и от нас, и изобщо да не стъпвам в офиса. Когато кърмиш е малко трудно да излизаш за повече от два-три часа, освен ако се цедиш, но става дълга и широка, и е изнервящо да ходиш на работа. (Поне първите три месеца, според мен. ) Но дори и вкъщи да си работиш, ако професията ти позволява, без помощ не става, затова за Косето си намерих страхотна гледачка/дом. помощница, която вече 4 г. и половина си е с нас и мисля така да си караме. Само ще вметна, че това е втората, първата не ставаше и се разделихме скоропостижно. И аз не мога да разчитам на родители за постоянна помощ, а и те по-трудно се контролират,  Wink така че за мен този вариант е най-чист.

Венчо, защо не си вземеш помощничка от България? Сигурно има жени, които за добра заплата ще дойдат да поживеят за някоя година в Румъния, ей го къде е. Имам позната в Швейцария, която си има детегледачка от България, , защо да не става и за Румъния този вариант.

# 22
  • София
  • Мнения: 210
Привет и от мен в новата темичка Simple Smile
Венчо е написала, че от 2 седмици е в 5ия месец, а като гледам, с нея се движим по еднакъв график. Но нещо все ми бяга изчислението по месеци. Би трябвало като сме в 20-та седмица и ни остават още 20 да сме в 4ти и половина? Не че е особено важно, но като ме питат в кой месец съм и аз все не знам какво точно да отговоря.  Embarassed
Колкото до препаратите за почистване, аз и без да съм бременна започва да ми се гади от тях и си слагам всякакви кърпи пред лицето. Ама напоследък ме е обхванало вдъхновението да чистя и злочпотребявам с употребата им. Миналата нощ, тъкмо разпусках от умствения труд с физически и  мъж ми ме завари в 4.30 сутринта да търкам фурната, омотана като нинджа. Щеше да получи удар милинкия.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 078
Баба Тонка,тези седмици са гестационни и включват и седмиците от последния ти мензис.Когато смяташ 40 седмици,това са 10 лунарни месеца,а календарните са 9.Така че 20 седмици са половината бременност според лунарните месеци,т.е. 5 месеца Wink Докато включа и аз за какво става дума...Но понеже знам кога точно забременях,ми беше по-лесно със смятането.

# 24
  • Мнения: 280
Добро утро мамита  Hug
Иве поздравления отново за прекрасната темичка   bouquet
Би трябвало като сме в 20-та седмица и ни остават още 20 да сме в 4ти и половина? Не че е особено важно, но като ме питат в кой месец съм и аз все не знам какво точно да отговоря. 
Баба Тонка ,нали точно тая половина която слагаш след 4я месец е половината от петия  Wink . В албумчето ни съм сложила една таблица с месеците, коя седмица на кой месец отговаря. Сложена е при БХС-то. Всеки който иска може да си я сейфне в компа и да си я гледа.
Като ви гледам как с мъка говорите за 5-те килца ,да спомена ,че мойте са 10 и хич не ми пречат. Като родя живот и здраве тогава ще му мисля. Ям само полезни и здравословни храни и не се тъпча,ходя по разходки, плувам и щом качвам значи така трябва.
Софи ,как си бе душа? Остават някакви 4-5 дена и почва да ме свива стомаха. При теб има ли вече предсватбена треска?
Лек и усмихнат ден на всички  Hug

# 25
  • Мнения: 1 144
Добро утро, момичета. Тази сутрин започна зле. Кантарът ми показа скръбната вест - 65 кг!!!  Embarassed Shocked Cry Преди да забременея бях 57 (58 след уикенда) и мислех да сваля още 3 до лятото и да си стигна моите 54... Но не всички планове на мишките и хората биват осъществени...

Тъжната истина е, че някои жени се освинват като бременни, а други - не, и аз съм от първите. Почти не ям сладко, ям три пъти на ден, избягвам мазно и пържено, не пия газирано, бира и изобщо алкохол, пия много вода, ям плодове и сурови зеленчуци. Единствената разлика от преди е, че ям хляб (черен) и закусвам, а преди не закусвах, а освен това спрях цигарите и ям и сговена храна на обяд и вечеря, а преди ядях най-често само салата на обяд. И ето го резултата, дебелея упорито, както вече два пъти досега...  newsm78
Я кажете, докога ще пием този магнезий и ношпа, не е ли вредно толкова дълго да ги приемаме?

# 26
  • Мнения: 280
Стела Мария , това не е дебелеене ,а бременеене  Laughing Аз преди 3 години бях спряла цигарите за около 9 месеца (толкова издържах) и качих много килограми, бях около 77кг. Заинатих се и за 4-5 месеца свалих 17 кила с разделно хранене. Сега е малко по различно ,но факта че сме пушачки и сме спрели цигарите сега също оказва влияние на килцата. Изглеждаш страхотно и това е начина по който трябва да се чувстваш  Hug
За магнезия и но-шпа знам че не вредят по никакъв начин.

# 27
  • Мнения: 284
Ей момичета стига сте се косили за тези килограми,че то само около 3кг. са само течности,да не говорим че матката като нараства също тежи и т.н като ви гледам снимките много добре изглеждате   bouquet .

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Здравейте!

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Здравейте,момичета!Не съм писала от около месец,но ви чета .Поздравявам ви за хубавите резултати,прекрасен сем.живот на младоженците. Първо бяхме на морето,след това за 5 дни на една вила,а когато се върнахме вече вкъщи имах проблем с Internet Explorer.
Сега вече съм с Opera и се надявам да успея да се включа.На морето ни беше хубаво.Нямах проблеми,с изключение на водното колело.Но пък и аз лакомия-да се кача и край.От София тръгнах с контракции,на магнерод и но шпа,но се прибрахме живи и здрави.
В петък ми взеха кръв за БХС и чакам резултатите.Надявам се всичко да е наред!Иначе в четвъртък на ехографа за БХС ми казаха,че плацентата е много ниско и затваря отвора на шийката на матката.От тук са ми и контракциите.МНОГО сложно ми звучи.От сряда съм в болнични и док. ще ме следи.
Иначе бебчо е МОМЧЕ!
Мисля,че ви казах най-важното.Съжалявам ,че е дълго и разкъсано.Приятен ден и успешна седмица!

Общи условия

Активация на акаунт