Претенции на свекървата да гледа детето...

  • 13 561
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
3 месечно бебе не се дава на баба да го "гледа". Какво да му гледа, сируно ще извади цица и ще го накърми?
Не раzбрах за колко време иска да го гледа, ако е за по 2-3 часа, 2 или 3 пъти в седмицата, да, това е напълно в реда на нещата, обаче да ми искат бебето(на 3. месеца) и бабата да си играе на резервна мама, защото така на нея й се иска - е няма да стане.
Едно е да му се радва, друго е да се опитва да изземва функциите на майката. Бебето има нужда от майка. Когато порасне ще има нужда и от баба.
Има едно правило, според което майката може да бъде разделена от бебето, часове, пропорционални на възрастта, в случая 3м=3 часа.
Толкова е просто.

# 31
  • Мнения: 263

Свеки като много иска да гледа бебе да си осинови!


Интересно ми е как ще се почувстваш след време, живот и здраве, като имаш внуче и ти го рекнат това на теб.  Thinking
Ами нормално ще се почувствам, защото първо: не съм и го реквала, но след време ще зная, че съм го мислила и второ: никога няма да си позволя да изисквам детето, както прави моята свекърва, а само ще предложа без да използвам "искаща" форма! Щом майката не се чувства сигурна да остави детето си , тогава няма какво да се правят конфликти! Всеки си има своите съображения за това да дава или не детето си! И родителите са тези, които отговарят за децата си!
И когато се "иска" детето трябва да се помисли първо дали то е готово за такова едно отделяне. А повечето свекърви (може би и голяма част от тъщите) мислят първо за своите си желания и после за интересите на детето!
И съм почти сигурна, че ако една майка не иска да даде детето си, то някой и е дал причина за това! Аз лично не съм имала почивка откакто се е пръкнал мъника! Често ми се е искало да си почина поне за един ден! Но си зная опасностите, а и претенции "дай ми го направо за седмица" без мъника да е свикнал...
Лично аз зная, че свекърите ми ще насилят детето ми и ще го оставят дълго време да реве безутешно преди да си признаят, че не могат да се справят! И за това няма да им го дам докато не съм сигурна, че по телефона може да ми каже: "искам да се прибера"!

# 32
  • Мнения: 524
Ами нормално ще се почувствам, защото първо: не съм и го реквала, но след време ще зная, че съм го мислила и второ: никога няма да си позволя да изисквам детето, както прави моята свекърва, а само ще предложа без да използвам "искаща" форма! Щом майката не се чувства сигурна да остави детето си , тогава няма какво да се правят конфликти! Всеки си има своите съображения за това да дава или не детето си! И родителите са тези, които отговарят за децата си!
И когато се "иска" детето трябва да се помисли първо дали то е готово за такова едно отделяне. А повечето свекърви (може би и голяма част от тъщите) мислят първо за своите си желания и после за интересите на детето!
И съм почти сигурна, че ако една майка не иска да даде детето си, то някой и е дал причина за това! Аз лично не съм имала почивка откакто се е пръкнал мъника! Често ми се е искало да си почина поне за един ден! Но си зная опасностите, а и претенции "дай ми го направо за седмица" без мъника да е свикнал...
Лично аз зная, че свекърите ми ще насилят детето ми и ще го оставят дълго време да реве безутешно преди да си признаят, че не могат да се справят! И за това няма да им го дам докато не съм сигурна, че по телефона може да ми каже: "искам да се прибера"!
[/quote]Мисля точно като теб, някога нас са ни гледали различно и се опитват сега да прилагат своите методи, някои баби още протестират срещу памперсите.

# 33
  • Мнения: 1 230
Тук определено се прояви синдрома на overprotective parent (обсебващия родител, ако мога да преведа най-точно). Изключвам варианта със свекървите, които дават шоколад на 5 месечни и други такива изцепки. Тогава и аз не бих си дала детето.
Както е поставена темата - не виждам признаци на слабоумие у свекървата. По-скоро майката не е готова да даде детето да й го гледат.
Това е нормален инстикт, но все пак помислете дали ако детето свикне, че за него ще се грижат повече хора (освен мама) това няма да намали стреса от тръгването на ясли, ДГ и училище.
А, и още нещо - много по-лесно се гледа 3 месечно бебе, отколкото по-голямо дете. Ако свикнат бабите отсега с режима му, много по-вероятно е да не правят грешки в бъдеще (мисля, че по-горе имаше такова мнение  Peace)

# 34
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
3 месечно бебе не се дава на баба да го "гледа". Какво да му гледа, сируно ще извади цица и ще го накърми?

И аз това щях да кажа Joy...бабите може да искат да си видят внуците, но до там...Повече и аз не давам.Нямам нищо против да седи и а си играя с детето,но когато трябва аз си го храня,аз си го разхождам,къпя и приспивам.
И не давам на никой.Оставяла съм Габи за гледане при бабите едва 3-4 пъти,но само вечер след като е заспала.

Дрози ако детето има контакт с други хора, няма как да стане сянка на майка си.
Въпреки че аз сама си гледам детето,то никога не се е притеснявало или страхувало от други хора.Това си е до детето, а не до това колко и как са го гледали бабите.
А и в повечето случаи в началото винаги има ревност от страна на майката...и така трябва да бъде..това предпазва детето...вниманието което детето получава от майката никой не може да замести.
Я,шоколад,я мед, я държане а ръце нон-стоп, обезсолено сирене,дълги нокти,непохватност, остра миризма на току що ял чесън....много са примерите.
Майка си е майка и това и е работата....да си гледа детето.
бабата си е баба....гледала е навремето сега само ще се радва.
На който не му харесва...прав му  път.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 13:50 от Angel^wings

# 35
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И моята е същата. Оправия няма когато е и интелектуално недоразвита и не се усеща от намеци. Тя не иска да го гледа когато на нас е необходима помоща й, а когато на нея й е гот и няма забавление. Последното което беше генерирала е да го запишем на училище близо до тях, за да си живее при тях.
Не и обръщай внимание и на всяко нейно изказване и казвай точно това което мислиш по въпроса. Да се надяваме, че твоята свекърва е по интелигентна от моята и ще разбере.

# 36
  • Мнения: 1 230
Ама никой не иска да "замести" майката... Точно това е грешката в подобен тип разсъждения. Тук става въпрос за помощ при отглеждането. Който не иска - да не се възползва  Peace
Но ако
1. Не мразите свекърва си
2. Спазва указанията ви

не виждам поводи за драми по въпроса  Peace

# 37
  • Мнения: 473
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.

# 38
  • Мнения: 1 230
Разбрахме те  Peace

# 39
  • Мнения: 524
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.
Напълно права си, кажи и, че си толкова привързана към бебето, че не можеш да се разделиш с него - засега. Сънувала си нещо и се страхуваш за него, ако трябва се разплачи.

# 40
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.


Ужас. Само 1/10 от изброените от теб неща, биха ме накарали да отказвам "помощ" в каквато и да е била форма, време и място.
Слагай я намястото й отсега, тази изкуфяла баба. #Cussing out

# 41
  • София
  • Мнения: 903
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.

Ами с това трябваше да започнеш темата. Thinking В такъв случай напълно те подкрепям и си вземам думите обратно. На такава свекърва не бих оставила детето си и за 2 часа / годишно.   #Cussing out
не е необходимо да й обясняваш нищо според мен. Просто не искаш и това е. Тя може много работи да иска, но...    Важно е с мъжа ти да сте на едно мнение, за да нямате скандали по тоя въпрос. Ако той е на нейна страна опитай се да го убедиш защо не даваш бебето и това е. Останалото си е проблем само на свекърва ти.

# 42
  • Мнения: 100
И аз имах същото в къщи-свеки казваше на мъжо,когато й се искаше да види детето,вместо да дойде сама при нас Rolling Eyes??А на мен хич не ми се виждаше да е нормално...и все още мисля така,макар и сега  да съм вече посвикнала.....
Мразя свекървините си прищевки,просто защото аз самата никога не съм имала подобни,и не смятам нейните за нормални,а за излишни!Това е!Ако можеш дръж я по-далеч от себе си,това е моят съвет.А детето-нищо няма да ти стане да й го оставяш от време на време,но за по малко.Така хем ти ще свършиш нещичко за себе си,хем и тя ще е доволна! Peace

# 43
  • Мнения: 386
На бас, че иска да го захрани тайно  Wink с бисквити ...
Mr. Green Mr. Green

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Напълно нормално желание. Аз нямам свекърва, а така имам нужда от помощ Sad Искам я всякаква, само да ми помогне малко. знаете как

Общи условия

Активация на акаунт