Деца с очни проблеми-2

  • 15 214
  • 325
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 053
Хванах те HugКак сте вие,отдавна не си писала,давай отчет..............

да,ама не,
другият път аз ще пробвам   newsm52

# 301
  • Мнения: 3 914
Хванах те HugКак сте вие,отдавна не си писала,давай отчет..............

да,ама не,
другият път аз ще пробвам   newsm52
Верно бе,глей как избяга таз жена Joy
Пробвай ти Wink

# 302
  • Мнения: 147
Момичета днес и аз имам хубава новина водих Мария на контролен праглед  на кардиолог и нещата са добри вече всичко от шумя много се радвам остана довечера прегледа при ендокринолога да каже с какво лечение продължаваме.Ох олекна ми малко. Joy baby_neutral

# 303
  • Мнения: 3 914
Бравоооооо,ей в тази тема нещо ни потръгна,само така,това ще е късметлийската тема,ще видите,тепърва ще се случват чудеса,обещавам ви Hug Hug Hug

# 304
Здравейте всички,
от известно време чета усилено какво се случва със всички, които пишат тук.Искам да Ви помоля за съвет, мнение и т.н.Много ще съм благодарна на всички, които пишат нещо, от което ще стана ако не по-спокойна, то поне по-наясно с това, което ни чака за напред.
Нашият случай е такъв.................
Моята дъщеричка е на 4 год.По стечение на обстоятелствата(лекарска грешка или невнимание от наша страна) съвсем скоро разбрахме, че дясното и око е мързеливо.Ние сме от Стара Загора,досега сме я водили при трима офталмолози, и тримата казв3ат различни диоптри на оченцето.Единият каза, че има 5-6 диоптера, другият 7-8 и третият8,5 плюс астигматизъм(незнам дали го пиша правилно).Незнам на кого да вярвам CryОт м,ненията тука разбрах, че д-р Топов е добър и днес записах час при него за 17.09.Един от другите доктори каза, че в момента е с 10% зрение на болното оченце, а също, че евентуално няма да може да се корегира зрението кой знае колко.Изобщо не дадоха никакви надежди.Затова ви моля, ако някой може да сподели какво точно е било положеието при него и дали да чакам да стане чудо или да се примиря, че детенце ще си остане така.Моного съм притеснена, дойде ми като гръм от ясно небе и в момента незнам изобщо къде се намирам.А иначе изобщо не криви оченцето.
Благодаря ви предварително!

# 305
  • Мнения: 4 053
браво на Мария Hug
сега чакаме и другите да се включат с добрите вести  Praynig

# 306
  • Мнения: 3 914
hristina-03  , добре дошла при нас Hug
Изобщо не съм съгласна ,че на 4 г. с мързеливо око,няма шанс да се коригира Naughty
Не им вярвай и не губи надежда.Изчакай сега прегледа при Топов и прави това ,което той ти каже,не казвам че ще е точното,но при вашия проблем е необходимо да се довериш на един лекар и да правиш това което ти каже,защото колкото повече мнения чуеш,ще се объркаш,а при 4 год. дете е невъзможно все още да се определи точният диоптер,това става с течение на времето и редовни прегледи.
Успех ти желая и бъди спокойна,просто бъди оптимист и всичко ще се оправи  bouquet

# 307
       Здравей hristina-03 и Добре дошла ! Попадаш на правилното място. Тук няма майка която да се отчаяла, така че недей и ти. Няма начин да не подобрите положението, защото детенцето е още мъничко и като се започне навреме резултат винаги има. От опит знам, че подобрението не идва за ден или за два и трябва много упоритост и постоянство, но вярвай ми - заслужава си. Като преглеждах резултатите от прегледите на моята дъщеричка установих, че преди година и 3 месеца е кривяла окото 20 градуса а сега само 10. То и за мен стана видимо вече, че имаме нъпредък и се надявам да не спрем дотук. За астигматизма да ти кажа, той си остава, но диоптри могат да се свалят с времето/ и аз на това се надявам/. Нека други мами споделят повече за мързеливото око, при нас проблема е различен. Пък и нали знаеш, че често докторите дори да са оптимисти, се изказват песимистично. Предполагам за да не формират прекалени очаквания, но не съм съгласна, че положението както са ти казали е безнадеждно.
         Стискам палци за прегледа, доктора е добър и децата го харесмат. Поне моята /а тя не харесва всеки/ се впечатлява след всяко ходене при него и после поне месец се присеща да го споменава от време на време и то не с неготивно чувство

# 308
  • Мнения: 4 053
hristina-03,има лек вашия проблем,горе главата  Wink
аз съм майка на дете с мързеливо око,
иди при Топов и ако той потвърди диагнозата,
тогава ще обменяме опит....... Hug

забравих да кажа: добре дошла  bouquet

# 309
  • Мнения: 147
hristina 03 - Здравей и добре дошла при нас.
Аз немога да ти кажа нищо за вашето заболяване но ще те подкрепям винаги.Тук момичетата са минали през много  неща и помагат с каквото могат.Но щом мама на Вики каже нещо то винаги става както е казала тя е човек които много знае и много чете и винаги е готова да помогне. Ако не беше тя преди няколко месеца и аз бях на твоя хал не зная  как щях да се справя ,тук всички бяха с мен и ме подкрепяха.Но както казва Мони мини на преглед при Топов и после пиши какво е казал.
Бъди оптимист и вярвай че всичко ще се оправи. newsm10

# 310
  • София
  • Мнения: 323
hristina-03  , добре дошла при нас Hug
Изобщо не съм съгласна ,че на 4 г. с мързеливо око,няма шанс да се коригира Naughty
Не им вярвай и не губи надежда.Изчакай сега прегледа при Топов и прави това ,което той ти каже,не казвам че ще е точното,но при вашия проблем е необходимо да се довериш на един лекар и да правиш това което ти каже,защото колкото повече мнения чуеш,ще се объркаш,а при 4 год. дете е невъзможно все още да се определи точният диоптер,това става с течение на времето и редовни прегледи.
Успех ти желая и бъди спокойна,просто бъди оптимист и всичко ще се оправи  bouquet
И аз така смятам. Всъщност познавам един човек с кривогледство, астигматизъм и мързеливо око, който се е оправил напълно. Сега дори не носи очила.

# 311
  • Мнения: 3 914
hristina-03  , добре дошла при нас Hug
Изобщо не съм съгласна ,че на 4 г. с мързеливо око,няма шанс да се коригира Naughty
Не им вярвай и не губи надежда.Изчакай сега прегледа при Топов и прави това ,което той ти каже,не казвам че ще е точното,но при вашия проблем е необходимо да се довериш на един лекар и да правиш това което ти каже,защото колкото повече мнения чуеш,ще се объркаш,а при 4 год. дете е невъзможно все още да се определи точният диоптер,това става с течение на времето и редовни прегледи.
Успех ти желая и бъди спокойна,просто бъди оптимист и всичко ще се оправи  bouquet
И аз така смятам. Всъщност познавам един човек с кривогледство, астигматизъм и мързеливо око, който се е оправил напълно. Сега дори не носи очила.
Дааааа и аз го познавам този човек Mr. Green ,това си ти нали Hug

# 312
  • София
  • Мнения: 323
hristina-03  , добре дошла при нас Hug
Изобщо не съм съгласна ,че на 4 г. с мързеливо око,няма шанс да се коригира Naughty
Не им вярвай и не губи надежда.Изчакай сега прегледа при Топов и прави това ,което той ти каже,не казвам че ще е точното,но при вашия проблем е необходимо да се довериш на един лекар и да правиш това което ти каже,защото колкото повече мнения чуеш,ще се объркаш,а при 4 год. дете е невъзможно все още да се определи точният диоптер,това става с течение на времето и редовни прегледи.
Успех ти желая и бъди спокойна,просто бъди оптимист и всичко ще се оправи  bouquet
И аз така смятам. Всъщност познавам един човек с кривогледство, астигматизъм и мързеливо око, който се е оправил напълно. Сега дори не носи очила.
Дааааа и аз го познавам този човек Mr. Green ,това си ти нали Hug


Естествено  Joy

# 313
Благодаря Ви много за подкрепата, разбирането и топлото посрещане.Наистина съм много по-спокойна.И въпросче към desinansitoni, ако може разбира се.При теб на колко годинки е започнало лечението, с колко диоптъра си била и кога се е оправило всичко?
А във понеделник като се върнем от прегледа задължително ще пиша за да кажа какво е станало.
Ощв веднъж, много Благодаря!!!

# 314
  • София
  • Мнения: 323
Била съм на 2 годинки и нещо, когато е открито заболяването. Закривани са ми и двете очи поетапно, първо едното, после другото. Ходела съм на гимнастики и незнам какво си още. Това е било преди повече от 20 години. Носила съм очила близо 11 години, като са ми ги свалили на 13 год.възраст. Тогава се е смятало, че съм се излекувала напълно. Всъщност, астигматизма си остава за цял живот, но не винаги създава проблеми. Сега не нося очила, но това не означава, че нямам нужда- просто все не ми нацелват "размера" Но не ми е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт