давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 940
  • 164
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 371
Ами давам, къде ще ходя, само и само да яде...

# 31
  • Мнения: 2 309
Стремя се да яде на масата...поне в началото, после й писва и обикаля къщата, идва пак хапва малко и така по 100 пъти, случвало се е да яде на дивана, да седне на пода, на леглото, въобще навсякъде, няма да й дръпна яденето от ръцете. Трохите не са толкова страшни,всеки ден бърша с мопа, дамаската на дивана се пере, чаршафите също, и да остане леке голяма работа, нали е дете, нормално е да цапа. Аз съм за традицията семейството да се храни заедно на масата, но е ужасно трудно да накараш едно твърдоглаво Овне със склонност към злоядство да прави това което искаш.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141

Dara,  не знам колко големи са твоите деца, но аз лично не мога да накарам 4-годишната си дъщеря когато отидем някъде навън да хапнем ( и особено когато има и други деца) да седне на масата, да  се нахрани и едва тогава да отиде да играе. Не й позволявам да нови храна извън масата, но обикновено идва хапва малко и отива да играе с децата, след малко - пак и два и т.н. Те повечето деца по мои наблюдения правят така.


Моите са на 7 и 9, но не съм ги родила на по 7 и 9. И те са започнали по каналния ред да отброяват лета.  Wink И никой не ги задължава да седят на масата с гостите по цяла вечер. Идеята е да се нахранят, да приключат с храненето и тогава волно и доволно да продължат с игрите. Не е лошо като и дея, не е и трудно. Опитай! Може и да ти хареса.  Laughing

Колкото до това какво и как правят останалите, пък дори и повечето деца, то това никога не е било критерий, още по-малко определящ фактор за това какво може и трябва да правят моите деца.

# 33
  • Мнения: 2 196
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
У нас също.
Не ме притеснява това да изцапа.
Ще изчистя.
Когато сме на гости се храни там,където и е сервирано.

# 34
  • Мнения: 3 929
В нас давам почти всичко, но когато сме на гости НЕ! Naughty (Освен ако другите деца не правят същото Laughing)

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Предимно яде в кухнята на масата,но се случва да и дам плодове в детската и хола.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Навсякъде се яде у нас  Rolling Eyes

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
У нас във всяка стая има маса и съответно се яде навсякъде, но на масата, поради простата причина, че не е много удобно да се яде прав.
Солети, бисквити и др. подобни ядем навсякъде, само по леглата не давам, че е неприятно да се ляга по трохи. Ако се случи по земята да има такива - чистя.

# 38
  • Мнения: 1 134
Храним се на масата. Само в разни съботно - неделни глезения понякога сервирам в леглото на принцесата, докато тя си гледа детското. Засега оценява тази фриволност и в останалото време спазва правилата.
Когато дойдат деца на гости не държа сметка кой къде яде и какво прави. Абонирала съм се за гражданска защита и идват след всяко бушуване вкъщи Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 1 457
Навсякъде се яде у нас  Rolling Eyes
И у нас е така. Особено що се отнася за солети, бисквити, вода и сокове.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Цитат
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде
освен по леглата.
Когато заведа детето си на гости обаче, уважавам реда в дадената къща. Ако не е прието нищо да се яде на друго място освен на масата, не разрешавам на Ива да се разхожда ядейки из стаите. За такива неща трябва да се пита- така и детето ще се научи, че у дома може да важат едни правила, но в чуждите къщи правилата са други и трябва да се уважават.

# 41
  • Мнения: 7 821
Моите ядат само на маса. В хола или кухнята, но на маса. Никога не съм позволявала разкарване с храна, плодове, сокове из къщата. Когато излизаме на заведение също ядат само на масата, които не иска да яде така просто не яде. Когато сме си в къщи всички се храним заедно на една маса, не допускам изключения. Не съм имала проблем с тези правила.

# 42
  • Мнения: 3 479
Не, не давам да ядат навсякъде из къщата, нито да пият сок или безалкохолно, може само вода.
Най-интересното е, че у всички наши приятели, където често ходим на гости се спазва същото правило и всички деца намират това за нормално.

# 43
  • Мнения: 24 467
За храненето си има правила- независимо дали става въпрос за възрастен човек, за дете или за бебе. У нас си имаме маса, дори две, достатъчно столове и диванче- там се храним. И това е не само защото нямам време да чистя след всяко ядене. По- скоро го правя, за да има някакъв ред. Защото ако аз не науча на ред децата си утре никой не е длъжен да ми ги търпи невъзпитани.

# 44
  • в Низината
  • Мнения: 705
Вкъщи е анархия - яде се навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт