Писна ми от този колит!

  • 71 561
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
момичета,и на мен ми писна от колита или каквото е там. ходила съм на лекар 2-3 пъти-казват ми-единия пътколит,другия-метеоризъм .разликата според мен не е много голяма.  първия пър отидох на лекар,защото болките ми бяха ниско долу и в дясно и мислех ,че  е апандисит..да,ама не... предписаха ми еспумизан и мезим форте. ефет имаше докато ги пиех,после пак се почна..

и така вече 2-3 години. омръзна ми- болките ниско долу пак си се появяват и то често,газове(които са най-неприятни),тежест. от време на време си взимам пак еспумизан,но почти няма ефект. вече се примирих,че май ще съм си така винаги  Cry Cry

# 31
  • Мнения: 3 410
момичета,и на мен ми писна от колита или каквото е там. ходила съм на лекар 2-3 пъти-казват ми-единия пътколит,другия-метеоризъм .разликата според мен не е много голяма.  първия пър отидох на лекар,защото болките ми бяха ниско долу и в дясно и мислех ,че  е апандисит..да,ама не... предписаха ми еспумизан и мезим форте. ефет имаше докато ги пиех,после пак се почна..

и така вече 2-3 години. омръзна ми- болките ниско долу пак си се появяват и то често,газове(които са най-неприятни),тежест. от време на време си взимам пак еспумизан,но почти няма ефект. вече се примирих,че май ще съм си така винаги  Cry Cry
За съжаление всяка трета жена е с колит. Моя съвет е да се храните бавно, да дъвчете колкото се може повече, да избягвате ядки и да пиете като редувате капсули с чесън и алое след храна. Успех

# 32
Защо не пробваш при моя лекар аз за сега съм доволна. Ходя платено, но други писаха, че работил и с касата. Ето ти линк там има мобилен телефон и материали за колоноскопията http://dk.jetstudio.eu/index.php?lang=bg&itmid=7 И успех!

# 33
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз също имах подуване и тъпа болка.Доктора ми предписа кръвно изследване за Хелико бактерия и се оказа,че я имам.За 1седмица изпих комбинирано 2 антибиотика и се оправих.Каза ми още,че много хора я имат и ако има възпаление от нея, става опасно.А няколко години се мъчих. И аз имам колит.


И аз така- откриха ми хелико бактерия чрез взимане на кръв и гастрит чрез поглъщане на каша Това стана преди 2 месеца само че пих 1 антибиотик-амоксиклав заедно с него пих фамултран и сопрал. Сопрал пия все още но не виждам подобрение - пак съм си подута непрекъснато даже отново получих стомашна криза и сама си предписах алмагел че само той ми успокоява силните стомашни болки Явно лечението не ми е повлияло и трябва да ходя отново  ooooh!

# 34
  • Мнения: 898

За съжаление всяка трета жена е с колит. Моя съвет е да се храните бавно, да дъвчете колкото се може повече, да избягвате ядки и да пиете като редувате капсули с чесън и алое след храна. Успех
[/quote]

А тези капсули с чесън не могат ли да бъдат заменени с натурален чесън. А всички ядки ли пречат.

# 35
  • Мнения: 3 410

За съжаление всяка трета жена е с колит. Моя съвет е да се храните бавно, да дъвчете колкото се може повече, да избягвате ядки и да пиете като редувате капсули с чесън и алое след храна. Успех

А тези капсули с чесън не могат ли да бъдат заменени с натурален чесън. А всички ядки ли пречат.
[/quote]
На мен суровите бадеми и орехи в умерено количество(по5-6) не ми пречат, но всички други ядки зная че не бива да присъстват в менюто, поне докато не се успокои колита. А що се отнася до чесъна, в една капсула от тези които аз пих има 1г масло от чесън, което се извлича горе-долу от 300гр суров чесън. Аз пих в началото по 6 капсули, представята ли си колко суров чесън трябва да се изяде newsm78, трудна работа, а и все пак дразни стомаха.

# 36
  • Мнения: 3 416
На мен пък и писна от колит,от ужасен ЗАПЕК,от който няма никакво отърване с изключение на някои периоди.Пробвала съм какво ли не,но точи запек веч ме ужасява,а сега като бременна пък направо не ми се говори,апетит има и ям доста,а не мога да се "разтоваря".Дайте ми съвет,пробвала съм какво ли не,само не ми препоръчвайте Дуфалак и производни,защотот ефекта е нулев! Лошото ми настроение почти редовно само на това се дължи,запека го имам от 7г,а преди това нямах никъв проблем,даже напротив.

# 37
  • Мнения: 3 410
На мен пък и писна от колит,от ужасен ЗАПЕК,от който няма никакво отърване с изключение на някои периоди.Пробвала съм какво ли не,но точи запек веч ме ужасява,а сега като бременна пък направо не ми се говори,апетит има и ям доста,а не мога да се "разтоваря".Дайте ми съвет,пробвала съм какво ли не,само не ми препоръчвайте Дуфалак и производни,защотот ефекта е нулев! Лошото ми настроение почти редовно само на това се дължи,запека го имам от 7г,а преди това нямах никъв проблем,даже напротив.
A би ли споделила какво си използвала без успех, за да измислим с какво можем да ти помогнем. newsm78 А също така какъв е хранителния ти режим и пиеш ли достатъчно вода.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 098
Момичета,
Не знам какво сте пили. Но вече дадоха съвет за пробиотиците.

  Grinning Ако се сещате дори има една реклама - яжте Данон с Бифидус и корема ще спре да се подува.

 newsm78 Е, мисля си, че количеството на бифидуса едва ли е достатъчно да се справите с подуването или да се преборите с хеликобактер.   Hug Хубавото е, че тази бактерия се продава в концентриран вид. И помага!!!

 Grinning Щом мъж ми се справи с язвата ( разбира се пи комбинация ) и сега му няма нищо, не виждам защо вие да не се справите с колита?   bouquet

# 39
  • Мнения: 3 416
На мен пък и писна от колит,от ужасен ЗАПЕК,от който няма никакво отърване с изключение на някои периоди.Пробвала съм какво ли не,но точи запек веч ме ужасява,а сега като бременна пък направо не ми се говори,апетит има и ям доста,а не мога да се "разтоваря".Дайте ми съвет,пробвала съм какво ли не,само не ми препоръчвайте Дуфалак и производни,защотот ефекта е нулев! Лошото ми настроение почти редовно само на това се дължи,запека го имам от 7г,а преди това нямах никъв проблем,даже напротив.
A би ли споделила какво си използвала без успех, за да измислим с какво можем да ти помогнем. newsm78 А също така какъв е хранителния ти режим и пиеш ли достатъчно вода.
Пробвала съм с хранителен режим-супички,плодове,зеленчуци,овесени ядки(аз и без това много ги обичам),пробвала съм да пия Дуфалак и производните му сума време за лечение...нищо. Пия доста вода,а е имало случаи това лято и над 2.5л на ден,сутрин съм пробвала с топла вода...е сигурно иа и още нещо,което съм пробвала,но не се сещам вече ooooh!Ако не пия слабителен чай или нещо от сорта,това означава изобщо да не посетя 00 Confused

# 40
  • Мнения: 3 410
На мен пък и писна от колит,от ужасен ЗАПЕК,от който няма никакво отърване с изключение на някои периоди.Пробвала съм какво ли не,но точи запек веч ме ужасява,а сега като бременна пък направо не ми се говори,апетит има и ям доста,а не мога да се "разтоваря".Дайте ми съвет,пробвала съм какво ли не,само не ми препоръчвайте Дуфалак и производни,защотот ефекта е нулев! Лошото ми настроение почти редовно само на това се дължи,запека го имам от 7г,а преди това нямах никъв проблем,даже напротив.
A би ли споделила какво си използвала без успех, за да измислим с какво можем да ти помогнем. newsm78 А също така какъв е хранителния ти режим и пиеш ли достатъчно вода.
Пробвала съм с хранителен режим-супички,плодове,зеленчуци,овесени ядки(аз и без това много ги обичам),пробвала съм да пия Дуфалак и производните му сума време за лечение...нищо. Пия доста вода,а е имало случаи това лято и над 2.5л на ден,сутрин съм пробвала с топла вода...е сигурно иа и още нещо,което съм пробвала,но не се сещам вече ooooh!Ако не пия слабителен чай или нещо от сорта,това означава изобщо да не посетя 00 Confused
Сложна работа, ама няма да се отказваме.
Сутрин е добре да си изпиваш на гладно по 1 чаша топла вода с 1 чл мед, има една добавка Зелени поля http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&tas … id=43&Itemid=, която на мен много добре ми действа на червата. Тя е по-евтиния вариант от пробиотика и ако ти действа добре ще е супер. Аз я пиех 3 по 1 табл на ден на гладно. Освен това задължително на обяд за салата 1 - 2 настъргани моркова с малко лимон и зехтин - морковите остъргват червата. На всеки три месеца си правех по 1 курс с пробиотик. На мен много добре ми действа един хляб на Бонус с Л=Карнитин - пълен е с ленено семе, тиквено семе и направо е елексир .Друг трик е ходенето до тоалетна сутрин по едно и също време и психотормоз на червата( това ми го препоръча една възрастна лекарка - да им говоря на червата - аз в началото си мислех че е измислица но много помага - не може аз да си изпълня моето задължение към тях и да ги снабдя с вода, фибри и т.на те да мързелуват) Отне ми около месец-два да се вкарам в релси и сега още докато си изпия топлата вода със зеленото поле и съм моментално посетител в 00 Peace Засега това се сещам ако имаш въпроси давай ще мислим. Задачата ти не е трудна, но от една китайска поговорка зная, че всички болести тръгват от червата и затова е много важно да са чисти. Успех!  bouquet

# 41
  • Мнения: 3 416
mama Tin,много ти благодаря за съветите,сега ще я вида аз тая добавка дано я има във всички аптеки Praynig Иначе това с топлата вода и меда го правя всеки ден,ама нъц Twisted Evil Само не съм пробвала да им "говоря" на червата ма ако трябва и това ще правя,че сигурно от това пак взеха пъпки да ми излизат smile3511,това с добавката първия прием е сутрин на гладно и след това още 2 пъти? И предполагам,за да им говоря на червата трябва да не закусвам нали? Четох някъде,че до обяд нищичко не трябва да се яде,а пък с тая бременност,точно закуската ми е най-любима.
Ооо,mama Tin,току-що видях цените на тия продукти,не ми се дават толкова пари само за проба Shocked,досега вкъщи нзаеш ли колко добавки имам такива...не ща да са поредните хвърлени пари..някаква друга алтернатива можеш ли да ми дадеш Praynig? Само без Ентеросан,пих го известно време и освен,че още ми издуваше стомаха ефект никакъв.

# 42
  • Мнения: 3 410
 Сладурка, ами продължавай с топлата вода и ходи по едно и също време ,дори и нищо да не се получи от първия път. Бременноста  допълнително  усложнява нещата и започвай с психотормоза. А до обяд можеш до насита да ядеш плодове - круши и сини сливи разхлабват.И салатка от морковки!!! А що се отнася до зелените поля - фирмата има едномесечна безусловна гаранция - просто ще ти върнат парите при рекламация от твоя страна. Аз я пиех сутрин обед и вечер - преди храна. Тя между впрочем ще ти се отрази и добре върху хемоглобина и ще подпомогне изчистването на токсини. Аз мисля, че си струва да се опита, щото човек не знае кое ще му помогне.

# 43
  • Мнения: 3 416
Още веднъж благодаря mama Tin,само от сайта ли се поръчва? М/у другото повече май са мултивитамини,затова подходих с такова недоверие,чак толкова за хрансмилането не видях чак толкова,все пак 25 лв не са толкова много ще пробвамдано има ефект,а ти ако се сетиш за някоя алтернатива кажи.

# 44
  • Мнения: 3 410
Още веднъж благодаря mama Tin,само от сайта ли се поръчва? М/у другото повече май са мултивитамини,затова подходих с такова недоверие,чак толкова за хрансмилането не видях чак толкова,все пак 25 лв не са толкова много ще пробвамдано има ефект,а ти ако се сетиш за някоя алтернатива кажи.
Във сайта има форма за заявка като се пращат по пощата и пощенските разходи са за тяхна сметка. Аз продължавам да мисля, а ти можеш да започнеш с крушите и морковите, с Бонуса, вода и психотерапия. Ще чакам добри новини!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт