ССК- Варна

  • 12 610
  • 397
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 530

А това, какво ще кажете. Все пак ще се махнат главите и ако се пипнат малко дрехите не мож позна какво е и от къде е взето.
А програмата няма промяна от тази, която е пусната от кеми и мисля, че това и е окончателният вариант, нали?
И още една картинка, тая не по темата.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 5 530
http://transitiontoparenthood.com/ttp/parented/position_files/image002.jpg

http://www.merck.com/media/mmhe2/figures/MMHE_23_263_02.gif

http://www.pitara.com/parenting/grows/mothering/images/15_1.gif

http://www.beforeandafterthebirth.com/wp/wp-content/uploads/2007/01/nursing05.jpg

Не знам каква беше идеята да се разпечата тази картина или някой да я рисува върху таблото, но и в двата случая си мисля, че графиките са по-лесния и по-евтин вариант.
Вие какво ще кажете?

# 47
  • Мнения: 532
Despina, всичко, което си изровила на мен много ми харесва, браво!

http://www.pitara.com/parenting/grows/mothering/images/15_1.gif

Тази, обаче, най-ми харесва, пък и се връзва с идеята на басилиск да бъде по-забавно, само можем да й оправим на рисунката усмивката, че така с ъгълчетата надолу не е много про-кърменето  Mr. Green

Но фаворит ми е тази с майката и бащата от предходния пост на деспина.

Басилиск, де се крийш, аз още искам снимка Grinning, по-горе писах.

# 48
  • Мнения: 1 896
Да, наистина тази е най-свежа, но като се изрежат лицата, нищо няма да остане ми се струва.
Не знам ще има ли огромно значение за цената, но не може ли да е нещо цветно, все пак? Тези чернобелите много постно изглеждат, не знам.
А за програмата, ми ние сме общовзето готови, нали? Предстои да се уточня с Майчин дом днес следобед само.
А какво ще кажете събитието на 4.08 дане го наричаме "Хепънинг с масово кърмене"? Първо, че е много дълго и тромаво, второ че думата "масово" носи едни доста неприятни асоциации според мен, чак да се уплаши човек, че ще го карат да кърми по команда. Според мен хепънинг е напълно достатъчно, ние ще дообясним какво смятаме да правим, за тези които се интересуват. Иначе ясно, че ще се вадят цици по всяко време, ама ако някой се цепи от колектива няма да го гоним все пак. Да не говорим, че сме 10-15 кърмачки и каквото и да направим, едва ли ще сме маса.
Снежи, ами нямам много снимки по шкембе, само в телефона май, ама живот и здраве, ще ме видиш на живо, аз ще си го нося на събитията  Wink

# 49
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Само хепънинг не е ли малко, като да загубва смисъла или идеята заради която го правим.
Хепънинг Подкрепете кърменето или в подкрепана кърменето. Все пак не е някаква си детска забава без повод. Мое мнение.
А за скъпото това ми мина през главата, че ако ще се отпечатва цветнопринтиране на картина в човешки ръст при условие, че за 1 лист А4 вземат почти 2лв.  newsm78
Може аз пак нещо да съм прозяпала. Да кажат знаещите как точно ще се прави този макет ли е табло ли е.

# 50
  • Мнения: 663
Аз също си го представях като нещо цветно и забавно, но и тази семейната картинка ми се струва много подходяща, тя контурите си ги има само може да се сложи цвят на дрехите и ръцете, то си е направо елементарно за човек, който може да работи с някоя от рисувателните програми и във агенцията могат да го направят, но сигурно ще искат някой лев. И също си мисля, че не е нужно да е  много голямо.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 758
Май не беше тази, но и на онази мама така и беше "разпорено" деколтето Simple Smile

На мен идеята за вариация на семейната картинка най ми допадна. Каквото и да е трябва да си имаме нарисувани и лицата и да можем да ги слагаме и махаме според броя снимащи се. Лошото е, че наистина не ни остава време (аз чак днес осъзнах, че всъщност е 26ти)

Хепънинг в подкрепа на кърменето наитина звучи по-добре от Хепънинг с масово кърмене.

Ако не ми мине котка път утре ще съм на срещата.

# 52
  • Мнения: 393
Световна седмица на кърменето 1-7 август 2007

Световната седмица на кърменето се провежда от 1 до 7 август и отбелязва подписването на Декларацията “Иноченти” за защита, насърчаване и подкрепа на кърменето. Декларацията е приета през 1990 г. от участниците в специална среща на СЗО и УНИЦЕФ. Документът изрежда предимствата на кърменето и очертава цели на глобално и национално ниво.
Тази година акцентът в програмата за отбелязване на ССК в България е ранното поставяне на гърда под мотото * Началото е важно*.

Събитията за отбелязване на Световната седмица на кърменето във Варна се провеждат по инициатива на лактивистките от най-големия в България портал за родители www.bg-mamma.com. Тази година те ще бъдат следните:

4.08/събота/ -18ч. Хепънинг в подкрепа на кърменето на входа на Морската грдина/под ФК/

Каним ви да се присъедините към шумното и весело представлние на диджеите от Детско шоу  „ Луди глави”. Ако се включите в забавните игри ще получите и много награди.

Варненските майки ще посетят и училищата за бъдещи родители  на ул .Битоля №1, както и женската консултация на клиника “Майчин дом”, за да споделят с бъдещите майки опита и личните си преживявания в областта на кърменето, да отговорят на техни въпроси и да разпространят печатни материали с ценни практически съвети. Всички интересуващи се бъдещи и настоящи родители са добре дошли на тези срещи, които ще се състоят в следните дни и часове:

2.08/четвъртък/ -10,30ч посещение на Родилно отделение в  МБАЛ ”Св. Анна”/Окръжна Болница/
3.08/петък/ -18ч. посещение на училището за бъдещи родители  на ул.Битоля №1
6.08/понеделник/ -10ч посещение на ЖК в „Майчин дом”, ще ви очакваме  до обяд в кафенето на  клиниката


*Станете свидетели на масовото  кърмене, подкрепете ни!* - да го махна ли въобще?
 
Това е програмата, ако има промени ще ги впишем по-късно, но мисля че това е окончатленият вид.
Аз съм за семейната картинка на Деспина Peace  Макар че ренесансовите са ми слабост, но тази ще е по-лесна за изпълнение, мисля Thinking Може пък да питаме и за двете в агецията, те ще кажат какво ще струва .ПРедполагам Аля ще се включи в събота за да уточним подробностите около рекламната агенция.
Момичета, Митко е с херпангина и с висока Т, така че утре няма да дойдем на срещата Sad

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 20:19 от kemy

# 53
  • Варна
  • Мнения: 758
Дано Митето се оправи бързо  Praynig то не стигат жегите ами и това..
Аз съм за махането на *Станете свидетели на масовото  кърмене, подкрепете ни!* . Звучи ми малко като "Елате да ни гледате сеира" Simple Smile

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Момичета, аз си мислех за мястото на хепънинга. Какво ще кажете за тая сцена зад пантеона. Една дето я направиха с каменни пейки като амфитеатър. Там няма ли да е по-удобно, отколкото на входа на морската.

# 55
  • Мнения: 2 631
kemy, бързо да с еоправя сладура  Praynig
Зад пантеона пече много яко, няма грам сянка  Rolling Eyes

# 56
  • Варна
  • Мнения: 5 530
В 18 часа вече не пече. Слънцето е намаляло доста.

# 57
  • Мнения: 532
Ааааа, чак сега ми светна за какво ще се използва тази картинка и за къф макет иде реч, Пунчик благодаря  Embarassed Embarassed Embarassed

*Станете свидетели на масовото  кърмене, подкрепете ни!* . Звучи ми малко като "Елате да ни гледате сеира"  - и на мен така ми звучи.

Входа на Морската - нека повече народ стане свидетел.

Направо ме сърбят ръцете вече  smile3508


Аууу, Кеми, дано се оправя бързо детенце! Praynig Ти си най-големия организатор, трябва да си на линия  Praynig

# 58
  • Мнения: 2 631
Така - говорих с Диана за училището на Битоля 1
прие идеята - ще води тя лекцията на 3.8 от 18 ч
но тя има предложение - ако се съберат повече майчета - бъдещии настоящи да бъдем в Актовата зала на Медицинския колеж до АГ. Там имало места до 50 човека средно, докато при тях е само за около 10 ч
та ако не е късно да се пише в брошурките това
като уточним къде ще е - ще й звънн да й кажа  Peace

и понеже точно като говорих с нея, нямаше форум се усетих че нямам никакъв ваш телефон, моля ви някой да ми прати на лични някакъв телефон за контакти  Praynig
а определено на входа на морската потокът от хора е доста по-голям  Peace

# 59
  • Варна
  • Мнения: 932
Днес не мога да дойда на срещата и да се запознаем . Нашият татко 2 дни беше на работа , утре е пак нощна , та ще си останем вкъщи да ни види. Ще чакам после да пишете  Hug

Общи условия

Активация на акаунт