И пак за секциото?...

  • 1 422
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 377
преди близо два месеца родих чрез секцио в Тина Киркова с избор на лекар, който е регламентиран - 500 лв. и нито стотинка повече.
Много съм доволна е меко казано. Избрах си д-р Ташков-младши и не съжалявам. Направо пак ми се ражда.Много е внимателен и е страхотен специалист(като баща си). Още на втория ден нямах корем вече ,а и се възстановявам много бързо.Така че, избирай д.р Ташков и Тина Киркова и няма да съжаляваш.

# 16
  • Мнения: 1 745
преди близо два месеца родих чрез секцио в Тина Киркова с избор на лекар, който е регламентиран - 500 лв. и нито стотинка повече.
Много съм доволна е меко казано. Избрах си д-р Ташков-младши и не съжалявам. Направо пак ми се ражда.Много е внимателен и е страхотен специалист(като баща си). Още на втория ден нямах корем вече ,а и се възстановявам много бързо.Така че, избирай д.р Ташков и Тина Киркова и няма да съжаляваш.

А можеш ли да разкажеш за стаите-колко легла са,бебчетата при вас ли са,има ли в стаята баня или е обща?Ти лежа ли предварително и колко дни? Simple Smile Дано не те затрудня.  Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 673
Никой няма право да те задължава да лежиш в патологията\предварително!!!\. Това е просто поредната гадория, за която разбирам.. Само и само да си вземат пари от клинични пътеки държат здрави хора в болница - ТОВА е БЕЗБОЖИЕ ВЕЧЕ #Cussing out

# 18
  • Мнения: 377
След реанимацията, където бяхме около 6-7 момичета (нямаш избор), ме преместиха в стая с 3 легла и ползвахме баня с още една стая. Има двойни ВИП стаи на 5-ия етаж, в които сте 2 момичета, но доколкото знам пак две стаи ползват една тоалетна и баня. Двойната ВИП стая е 35 лв нощувка. Аз първоначално исках в двойна ВИП стая, но нямаше свободни и чаках, яа когато се освободи ми оставаха малко дни , а и момичетета в стаята, в която бях бяха готини и не исках да рискувам. Незнах във ВИП стаята с кого ще попадна. Режимът във ВИП стаите е по-свободен, тоест бебето могат да го виждат още от първия ден сякви хора, а аз не исках щото още беше много малък. Плюс тва докато кърмя например , да довтасат роднини на другото момиче и мъже, някакси щеше да ми е неудобно и да се притеснявам.
И все пак ако имаше свободна двойна ВИП стая още веднага след като ме преместиха от реанимация, щях да отида. Има известна разлика в условията.
Но не съжалявам за нищо.

# 19
  • Мнения: 377
АААА и още, не съм лежала предварително, никой не ме е карал. Да, бебетата са при наспрез целия ден , с изключение на две паузи от по един час, в който в детското им правят тоалета. През нощта не са при нас.

# 20
  • Мнения: 377
Ако се спреш на Тина Киркова и д-р Ташков младши ще ти дам координати. А и още съвети за престоя ти в болницата, тоест някой хитринки относно бебето и Детско отделение.

# 21
  • Мнения: 998
Аз раждах със секцио преди 4 години в МД и сега живот и здраве другата седмица пак там ще одтида. Изорът на екип за секцио е 500 лв и се плаща  на касата на болницата. Не съжалявам, че избрах тази болница, за мен тан са най-големите специалисти, не случайно им карат всякакви заплетени случаи от цялата страна.
За условията съм съгласна, че не са добри, но този път смятам да си взема ВИП стая, която струва 35 лв. и е с климатик.

За лежането преди операцията, само се водиш че си там, иначе си си в къщи, ходиш всеки ден за запис на тоновете, в което не виждам нищо лошо. Отиваш предния ден или в деня на операцията, зависи в колко часа е, за да ти направят тоялет и клизма и слизаш в роилно!

Успех с раждането   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 745
Благодаря за изчерпателните отговори.Мисля да се свържа с този Ташков младши,така че вивиан78,може да ми пуснеш координати на лични.
Карил,права си -голяма гадория е,като се има впредвид,че нищо не ти правят,само си лежиш и се травмираш от разни случаи .
Гера,ти от августинките ли си?Аз тайничко ви чета всички теми  Embarassed Много интересни и полезни неща намирам.Аз понеже лежах в МД наистина не съм много доволна от там-някакси много несериозно отношение на всички,да не говорим,че ако не бях потърсила мнение на още един лекар,сега нямаше да имам бебе в корема...Искаха да го махнат,без да изчакат да видят дали се развива-просто констатираха-има зацапване,плода не се развива,утре ще го махаме!Аз естествено бях в шок и добре,че мъж ми поиска да изчакаме няколко дни(през които отидох на частен преглед и видяхме че има пулс) и после всичко си дойде на мястото.Но после продължих да ходя на консултации и пак имаше такива изцепки,които никак не ми харесаха...Както и да е.Много се разписах.Всеки си има мнемие и право на избор.Пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш с едно сладко и здраво бебенце.   bouquet

# 23
  • Мнения: 998
pebs, заповядай и явно, не само тайно в нашите теми, не хапем  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 745
гера,знам че не хапете,ама все пак съм от септемврийките,макар че силно се съмнявам да дочакам септември(термина ми е 3,но... ).Та ми е малко гадно да ви нахълтвам в темичката.   Blush Но може да обменим опит за някои неща  Hug

# 25
  • Мнения: 911
Аз се притеснявам от това че на мен ще ми откажат секциото. Нормалното  раждане повече ми харесва но се страхувам от последствията. Имам две медицински от невролози но си мисля че няма да им обърнат внимание та  въпросът ми е за платеното секцио без избор на екип около 500 лв ли ще ми излезе в Шеиново, Т.Киркова и МД? newsm78

Мисля, че  опцията платено без избор на екип не съществува. Ако си здравно осигурена плащаш 450 за операцията, но трябва да заплатиш и за ангажиране на екип, операционна...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Pebs, ето малко инфо и от мен за Тина Киркова, където аз самата имам насрочено секцио за 1 септ. :
1. Раждането, независимо от родоразрешението (нормално или секцио) = 400 лв. с екипа, който е на смяна, без избор на лекар
2. Избор на лекар = 500 лв. И вече с този лекар решавате ЗАЕДНО как да родиш и той ще ти води раждането или секциото. НЕ ПЛАЩАШ двете суми (400 + 500), а САМО едната, в зависимост от това, което си избереш. А аз си мисля, че щом става въпрос за здравето на бебчо, никоя от нас не би се замислила за стоте лева отгоре. Чувала съм, че има доктори, които искат и допълнително пари "под масата", но за Тина Киркова са много малко - можеш да си направиш справка в "Черния списък" и "Белия списък" на лекарите в София - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4909.0  и   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0  за да направиш своя избор. Има и много кадърни лекари и в другите болници.
3. За секциото - планират го за дата поне две седмици преди термина ти, т.е. към 38 г.с. Преди това ще ти насрочат пълни изследвания (най-вече да ти определят начина на анестезия, дали имаш някакви алергии и др.такива) + 3D-ехограф точно за да видят бебето - колко е голямо, какво прилежание има, пъпната връв, плацентата и ВСИЧКО свързано с него. Тогава определят как да се роди. Ако остане плановото секцио като вариант и вече ти насрочат дата, ще те приемат в деня на самата операция или най-много предния ден (ако разбира се, няма нищо притеснително при прегледите). След операцията престоят в болницата е около седмица.
4. ВИП-стая двойна = 30 лв. на ден. Не можеш да я резервираш предварително. След операцията ако има места и ти си заявиш, че искаш да си там след задължителните 24 часа в реанимация, ще те настанят. Според мен това е по-добрия избор, отколкото общото отделение, от гледна точка на спокойствието и хигиената. Но всичко пак допира до парите   Tired
5. Бебето може да е при теб ако си във ВИП-стаята, но мен ако питаш, по-добре да не е - ти ще имаш нужда от почивка и спокойствие. По-добре си ги подари в седмицата в болницата - после и да искаш няма да има отдих. А бебчето ще ти го носят достатъчно често.

Уф, колко дълго стана! Дано да имаш нерви да го прочетеш!
Много УСПЕХ ти желая!!! И най-вече ЗДРАВО бебе!!!    bouquet

# 27
  • Мнения: 1 745
kallymay,много ти благодаря за инфото.  Peace Беше ми полезно,но само не разбрах това за парите-при всички случаи плащаш 400 лв ли?Щото аз ходих преди няколко дни и ми казаха,че ако си избирам екип е 500 ,но ако не искам казаха да отида на 23-10 дни преди термина,и ще ме приемат в патологията.От там преценяват как ще е раждането и кога.Точно това не ми харесва,щото може да ме чакат и до термина,а това значи 10 дни в болница  #Crazy .Но като отида в срядаще видя.
Поздрави и успех и на теб с  раждането.   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 4 899
Pebs, нямам си и представа как стои въпроса с лежане в патология. Наистина е най-добре да ги питаш на място - както за процедури, така и за пари. А ето ти едно линкче към сайт-а на болницата, може да те подготви какво да очакваш: http://www.1agb.com/qa.php
Забележи, че става въпрос за "Клинични пътеки по наредба от 2007г.", а не за "пари под масата" или "корупция".
Поздрави  Wink

# 29
С 2 ръце съм за Тина Киркова.Аз ще раждам там след няколко дни.500 лв избор на екип.

Общи условия

Активация на акаунт