Дете преди брака или следнего?

  • 5 456
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 406
Времето, в което живеем е освободено, поради политико-икономическо-исторически промени, ако щете и децата родени извън брак не са нито изключение, нито на тях се гледа по-различно, нито страдат от някаква форма на дискриминация. Разбира се и техните родители.
Естествено семейните ценности аз никога не съм ги асоцирала с брака, т.е. със самия акт, въпреки, че вярвам силно в тях и поради тази причина и ще се омъжа някой ден, така поне съм обещала на мъжа ми.
Но ще го направя поради собствената ми убеденост, че това е любовта на живота ми и с ясното съзнание, че извършвам не социален дълг, а любовен акт, с цялата му красота и съвършенство.
Но си признавам, че ако бях забременяла в друго време, където на немъжено бременно момиче и извънбрачно дете се гледа, хм, как да кажа с по-други очи и има по-голям риск да бъде дискриминирано по подобен параграф, бих подписала бременна на секундата.

# 31
  • софия
  • Мнения: 636
Не съм против това да имаш дете преди брака, както дойде, но повечетож ми познати така и не се ожениха. Децата им са вече 5-6 годишни те си живеят така. Не знам ама нещо не ми харесва тоя вариант. А и децата да ти присъстват на сватбата като шафери...няма лошо ако въобще се стигне до сватба. Мисля, ч
е е по-добре децата да се раждат след брак, за да не бъдат използвани като повод за брак. Нашето бебе е родено 1г. и 8м. след брака ни и мисля, че е по-добре така, защото си пробвал човека до теб и преди да имаш дете. С бебе нещата се променят и на мъжа да му писне е много лесно - особено като няма брак - вдига си шапката и чао. Като бях да раждам имаше страшно много жени, които нямаха брак и се правеха, че това не им пречи, ама всъщност само привидно беше така - повечето искаха да имат брак. Хубаво, че отношението на хората вече се попромени към двойките несключили брак, иначе особено в родилното било ужасно, казват жени, родили преди 10-12години без брак.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като бях да раждам имаше страшно много жени, които нямаха брак и се правеха, че това не им пречи, ама всъщност само привидно беше така - повечето искаха да имат брак.
А ти прозря фалша в думите им ли?
Не разбирам такива жени- като е важен брака за тях защо се обвързават с мъже, които не искат да се бракуват?! После се изкарват жертва на мъжката безотговорност...

# 33
  • Мнения: 3
Не съм против това да имаш дете преди брака, както дойде, но повечетож ми познати така и не се ожениха. Децата им са вече 5-6 годишни те си живеят така. Не знам ама нещо не ми харесва тоя вариант. А и децата да ти присъстват на сватбата като шафери...няма лошо ако въобще се стигне до сватба. Мисля, ч
е е по-добре децата да се раждат след брак, за да не бъдат използвани като повод за брак. Нашето бебе е родено 1г. и 8м. след брака ни и мисля, че е по-добре така, защото си пробвал човека до теб и преди да имаш дете. С бебе нещата се променят и на мъжа да му писне е много лесно - особено като няма брак - вдига си шапката и чао. Като бях да раждам имаше страшно много жени, които нямаха брак и се правеха, че това не им пречи, ама всъщност само привидно беше така - повечето искаха да имат брак. Хубаво, че отношението на хората вече се попромени към двойките несключили брак, иначе особено в родилното било ужасно, казват жени, родили преди 10-12години без брак.




Моя отговор:
[b]А когато има брак няма да му писне, така ли? И няма възможност да " си вдигне шапката"? Аз пък мисля, че всичко зависи от самия мъж, дали е отговорен по характер и колко обича жена си, защото и бракуваните мъже може тайничко да си ходят и жената никога да не разбере. Тук няма значение брака, а самите хора. Има и закони, ако мъжа си признава детето, дори и да си тръгне един ден, той е длъжен да плаща издръжка. Брака не е гаранция, че ще задържиш мъжа до себе си.[/b]

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 15:05 от Реника

# 34
  • Мнения: 6 472
С бебе нещата се променят и на мъжа да му писне е много лесно - особено като няма брак - вдига си шапката и чао.
И как точно брака ще им попречи да си вдигнат шапките newsm78 Rolling Eyes На бившия не му попречи, нито го затрудни по някакъв начин.
Ако питате мен е все тая дали детето е преди и след брака. Важното е положението да устройва и двете страни Wink

# 35
  • Мнения: 6 700
може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).


И аз не го пожелавам и на най-големия си враг, но това ми се струва важна причина бракът да е преди бебето.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).


И аз не го пожелавам и на най-големия си враг, но това ми се струва важна причина бракът да е преди бебето.

А каква е разликата?

# 37
  • Мнения: 6 700
може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).


И аз не го пожелавам и на най-големия си враг, но това ми се струва важна причина бракът да е преди бебето.

А каква е разликата?

разликата е, че детето се припознава от бащата след като се роди, не преди това....... а за 9 месеца може да му се случи нещо лошо на таткото.....................
дори не ми се иска да напиша думата, мисля че ме разбираш.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей това никога не ми беше идвало на ум. И какъв е проблемът, че детето ще носи името на майката ли?

# 39
  • Мнения: 6 700
Проблемът за мене лично има две страни - емоционална и материална
Емоционалната е че искам точно той да е баща на детето ми пред света и то да носи неговите имена.
Материалната е че няма как да докажа, че то е негов наследник с всички произтичащи от това неща.
Извинявам се на авторката, че темата придоби по моя вина черни краски...............

# 40
  • Мнения: 6 993
Все тая, стига булката да не е бременна. Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 216
Не става въпрос че брака е гаранция за нещо, а за това че ми звучи странно нещо от рода на " не съм сигурна че искам да вивея с теб цял живот, и да го засвидетелствам пред най-близките и закона, но съм сигурна че искам да имам твоето дете за цял вивот" разбираш ли ми мисълта- дете е по-голям ангажимент от брак!

# 42
  • Мнения: 2 556
Еовин, ако е бременна булката какво се случва? Simple Smile

# 43
  • Мнения: 46 516
Не ги свързвам двете неща, на който, както му е удобно Laughing
София се роди 3 години след като подписахме, тогава решихме да имаме дете  Peace

# 44
  • Мнения: 6 993
Еовин, ако е бременна булката какво се случва? Simple Smile
А, нищо Simple Smile
Просто роклите им седят по-странно. Рядко се женят в първите месеци, а после...Абе странно ми изглеждат.

Общи условия

Активация на акаунт