Въпрос за тестовете Clear Ovu Test.

  • 21 339
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз в една от листовките бях чела,че урината трябва да се събира до 20 часа,а за ходенето до тоалетна-не знам.

# 76
  • Мнения: 2 591
аз правих два теста този месец и двата към 22.30  #Cussing out

# 77
  • София
  • Мнения: 1 220
защо до 20 часа  newsm78 вчера изчетох най-старателно (още веднъж) листовката - там нищо не пише за 4 часа не ходене до тоалетна и за часови диапазони на прилагане newsm78
За да можете да разчитате повече на уринарните тестове за овулация е препоръчително да се придържате към следните препоръки:

 Както и с всеки използван от Вас продукт, задължително е да се придържате стриктно към инструкцията на производителя, след като сте се уверили, че сте я прочели много внимателно!
 Ако не правите всекидневни тестове за овулация в дните, в които се очаква да сте най-фертилни, е възможно да пропуснете покачването на LH! Например, ако сте започнали да правите тестовете твърде късно, е напълно възможно да сте пропуснали пика на хормона. Също така, възможно е да не може да се разбере с точност дали ще овулирате или вече сте овулирали скоро, защото е възможно да имате високо LH и в двата случая. Обикновено покачването на LH означава, че овулацията съвсем скоро ще настъпи. Тестването по веднъж на ден непрекъснато от момента, в който сте започнали, е добра стратегия, защото първият положителен тест вероятно означава, че овулацията предстои, а последният - че тя вече е настъпила. В този случай е решаващо кога и от кой ден точно ще започнете да тествате!
 Следвайте указанията в листовката или върху опаковката относно това, по кое време на деня е препоръчително да се правят LH тестовете! Първата сутрешна урина не е най-подходяща за тест за овулация, защото покачването на ЛХ обикновено започва рано сутрин, докато все още спите и може хормонът да не е в достатъчно количество в първата сутрешна урина. Ако тествате рано сутрин, може да пропуснете целия пик на LH, защото нивото на хормона на следващата сутрин е възможно вече да е спаднало. Късно сутринта или в ранния следобед е най-често препоръчваното време за уринарен тест за овулация, освен ако изрично не е посочено друго в инструкцията на производителя!
 Записвайте своите резултати от уринарните LH тестове за овулация във формата за въвеждане на данни за съответния ден от овулационния календар! Ако тестът ви е отрицателен – то в календара и на графиката ще се изобрази като 1 чертичка, а ако е положителен като картинка с две чертички.
 Не разчитайте изключително на LH тестовете за планиране на своите сексуални контакти с цел бебе, защото е напълно възможно да сте фертилни и без уринарният тест да е отчел положителен резултат! Фертилният период започва още преди да установите покачването на LH, защото сперматозоидите могат да живеят в репродуктивния тракт на жената до няколко дни в благоразположената към тях цервикална слуз. Продължавайте да правите секс през ден преди да видите положителен тест за овулация и всеки ден след като уринарният тест отчете покачване на хормона LH и покаже 2 черти и така чак докато овулацията не се потвърди чрез покачване на стойностите на базалната температура!

Взето е от zacahtie.org

П.П. За пишкането 4 часа преди тестването - защото се разрежда количеството в урината. По малко вода и няма проблеми, важно е да се спазва за да отчете точно иначе може да си чакаш двете чертички 100години   fingerscrossed

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 12:23 от lanna

# 78
фоликуметрията е най-сигурния начин за проследяване на овулацията. проследяват се фоликулите как растат, пукат ли се и се ориентираш перфектно кога може да се случи чудото. всеки път се заплаща отделно като за преглед, но е сигурно и ясно. ходи се или всеки ден или през ден, в зависимост от фоликулите и преценката на доктора, за да не се изпусне момента. но за ясна картина фоликуметрия се препоръчва в три последователни месеци, за да се види редовността на овулацията, големината при растежа на фоликулите, дали се пукат всеки път ит.н. успех на всички.
аз лично по този начин разбрах, че съм с късна овулация към 18-19 ден и от там по продължителе цикъл на 31-32 дни.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 946
Голямо благодарско на lanna за изчерпателното инфо!  Hug

Може би малко израждам темата.. ама да питам кога е време за фоликуметрия? Когато решим, че искаме да знаем точния момент на овулация или когато сме чакали прекалено дълго за бебе, а то не се е случило? В смисъл могат ли да ми кажат, че ми е рано за такива мерки или всичко е въпрос на лично желание, преценка и възможности?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Когато сте в началото на бебеправенето,е въпрос на лично желание и възможност,а когато не се получава след година време,е вече може би необходимост.

# 81
zdraveyte,vazmojno li e v tri posledovatelni dni testovete da sa polojitelni.izvinete za latinicata

# 82
  • Мнения: 27
Аз днес за първи път си правих Clear Ovu Test  и тестовата ми чертичка беше по-наситена от контролната! Дали да се радвам?...  newsm78
Вчера и онзи ден си правих овулационен тест Oview и резултатът беше отрицателен - първия ден нямаше тестова ивица, а втория - имаше, но тя беше по-бледа от контролната. Миналия месец си правих Oview в осем последователни дни и в нито един от тях двете ивици не бяха еднакво наситени. Винаги контролната беше по-ярка.
Стискайте палци да улучим момента!!!  Praynig

# 83
  • Мнения: 1 209
Ivchoni сега е момента действайте днес и утре...

# 84
  • Мнения: 1 868
Действайте стискам палци.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 946
Ivchoni, чакаме след половин месец да се похвалиш с две черти!  Praynig

# 86
  • Мнения: 27
Благодаря ви, момичета! Стискам палци и на вас!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт