Отговори
# 165
  • Мнения: 2 891
С доходите от наеми какво се случва?


С тях трудно ще се случи нещо, защото е минимален броят на обявените теакива.

# 166
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
То че е така - така е, най-вече в жилища за живеене.
Но като си отдаваш помещението под наем на фирма - няма мърдане.
Досега с нормативно признатите се компенсираше амортизацията и разходите за поддръжка, защото те са си за сметка на собственика.
Така че предричам скок и там, въпреки че не виждам вече накъде.

# 167
  • Мнения: 13 771
На мен пък, колкото повече мисля и смятам, толкова повече ми харесва този данък. Всичко толкова  се опростява и улеснява с него. Взимаш си заплатата  - облагат ти я с 10 %. Взимаш нещо допълнително по граждански договор - 10 % върху сумата. Ако даваш под наем - 10%! Досега какво беше!? Някакъв предварителен минимум, авансово плащане, ставки, проценти - над толкова, под толкова... За да се оправиш, трябваше счетоводство да си завършил допълнително. Миналата година едва не ме биха касиерките в данъчното, щото гледах като теле и не можех да се ориентирам в данъчните дебри, а те бяха едни изнервенииии... Да не говорим, колко време изхабих за  взетите някакви си мизерни допълнителни левчета ooooh! И данък платих повече отколкото с десятъка...

Същото е и с наемите. Сигурна съм, че много от така нар. наемодатели, ако са наясно какво точно трябва да платят, ще си обявят доходите! Поне две баби съседки имам, които сега умират от притеснение, че нарушават закона, но се крият, защото нищо не разбират от таблиците и данъчните декларации.

А ниските доходи няма начин да не се компенсират!

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 21:12 от птица

# 168
  • София
  • Мнения: 3 421
А ниските доходи няма начин да не се компенсират!

Че е по-лесно за смятане това е ясно, но въобще не вярвам, че ще има компенсации при по-ниско платените професии(особено в частният сектор), а там са най-потърпевши.

# 169
  • Мнения: 7
Ето един много полезен линк за изчисляване на заплати. От брутна - нетна и обратно.
http://www.kik-bg.com/bg/payroll_bruto.php

При брутна заплата 1000 лева, осигуровките за сметка на работника са 124,25 лева, разликата между 1000 и 124,25, т.е. 875,75 е базата за облагане с данък общ доход. Към момента на тази сума по скалата ДОД е 153,18 лева, а при въвеждане на плоския данък ще бъде 87,58 лева, т.е. човека ще вземе повече 65,60 лв

При заплата 300 лева - ДОД сега е 12,80, а при плоския данък ще бъде 26,27 лв, ако не въведат необлагаем минимум.

# 170
  • Мнения: 5 370
Ето един много полезен линк за изчисляване на заплати. От брутна - нетна и обратно.
http://www.kik-bg.com/bg/payroll_bruto.php

При брутна заплата 1000 лева, осигуровките за сметка на работника са 124,25 лева, разликата между 1000 и 124,25, т.е. 875,75 е базата за облагане с данък общ доход. Към момента на тази сума по скалата ДОД е 153,18 лева, а при въвеждане на плоския данък ще бъде 87,58 лева, т.е. човека ще вземе повече 65,60 лв

При заплата 300 лева - ДОД сега е 12,80, а при плоския данък ще бъде 26,27 лв, ако не въведат необлагаем минимум.
Ау,ти си злато!!!! До стотинка ми даде чистото, както си е.  bouquet Heart Eyes

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 102
sweet_ivet,много много благодаря,страшно полезна информация    bouquet  Heart Eyes   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт