Моля за мнения и съвети - 4 мастита, 6 запушвания.

  • 1 250
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 328
Такаааа - да пиша днес какво направих - взеха гърлен секрет само на Сашко, във вторник ще са готови чак неговите резултати.
Мен ме пратиха освен на изследване на кърма за бактерии( по ЗК) и на друго - в една клиника само знаела моята док. че го правят, нещо за "титри" (дано не бъркам) - и / или антибиограма и кръвно изследване. Понякога стафилококите не се повлиявали от антибиотиците и били много силни и затова чрез изследване на кръвта ще установят точно какви бактерии имам и за тях някакво лечение ще ми назначат.
Но това утре ще стане..
 Hug

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е важно, че те е пратила докторката за специалното изследване. Инфото е полезно и за мен - чудех се дали е нужно да се прави специфично изследване за този тип бактерия или го хваща и обикновеното. Докторката ти вероятно има предвид метицилин-резистентния стафилокок, който се среща понякога в родилните отделения и който не се лекува с обичайните антибиотици - той може да предизвика подобни възпаления.

# 17
  • Мнения: 1 328
Ами не разбрх точно кое има предвид, каза да кажа там само това, че правя чести мастити, да си обясня положението и че изследването ще е такова. Но наистина спомена нещо и за родилното, сега се сещам..

# 18
  • Мнения: 1 440
Джени, следя темата и чакам да кажеш за резултатите Praynig

# 19
  • Мнения: 1 328
Утре може би ще излязат и последните резултати от кърмата.
На първия - Сашко има стафилококи (от гърления секрет).
Второто - взеха ми кръв в Анаста, за титри. При референтни граници 0.4-0.8 аз имам 1.0. Но са казали че това било нормално  и съм на границата. (Според мен малко съм я минала, ама явно е малко наистина и за това не го отчитат като сериозно нещо).
Третото - чакам утре.. но имам със сигурност. Сега се чудя какви алтернативи имам - бебето сигурно трябва и то антибиотик да взима, аз също.. не знам....
Пак ще пиша като ми кажат нещо повече.
А зърното ми заздравява уж, ама напълно не знам кога/дали ще заздравее и дали изобщо това лечение (евентуалното) трябва сега на този етап да го правя, при условие че още не е напълно здраво ( а може би оттам влизат бактериите).
 newsm78 newsm78
Пак ще пиша!!
Лека вечер Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 440
При нас също Пламена се оказа със стафилокок в носа и в гърлото и мазахме 10 дни Бактробан - изчезнаха Peace Но специалистът каза, че някои хора просто естесвено си ги носели и каквото и да правят те пак се появявали, но без да правят поразии.
Освен лецитин може да си вземеш клеева тинктура и да си разтваряш по около 20 капки на ден - има имуностимулиращ ефект и помага в борбата с/у стафилококи Peace

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако докторката прецени, че трябва да се лекувате с антибиотик, ще е паралелно за теб и за детето - за децата най-често изписват само местно бактробан в носа, но при теб вероятно ще е през устата. Нали помниш какво се препоръчва за упорити инфекции - 14 дена курс на лечение с аб (който по възможност да е различен от двата, които си взимала досега) и можеш да слагаш от бактробана и на зърното (няма нужда да се отмива преди кърмене, макар че можеш да го изплакваш с вода, ако решиш).
Ще е интересно да напишеш какво лечение са ти предписали и какво е обяснила докторката Grinning

# 22
  • Мнения: 1 328
Моята одисея край няма Simple Smile
Днес излезе и моя резултат - имам съответно. НО една педиатърка (друга, не нашата) като че ли откри на какво се дължат тези проблеми при мен - самото зърно е плоско, каналчетата започват едва ли не от началото. И най-малкото замърсяване, а то е лесно като е разранено - влиза вътре през тях всичко и оттам ставало така.
Каза ми да мажа с фусидин, 3 пъти дневно за да се оправи напълно.
АБ - за детето нямало смисъл да пие, аз също според нея. Всеки човек си имал такива бактерии, а при мен най-вероятно не се дължи на тях.
Др. седмица като се върне нашето педи и с нея ще говоря и с мойта лична, да видя какво и те ще кажат.
Забравих да питам за този бактробан - какво представлява, колко е безобиден...  newsm78
Питах изрично за мен - дали се налага сега да пия, а тя каза че след последния щом имам още да търся другаде причината. Или аз не съм я разбрала правилно, или тя мен. Не знам.. Ще си питам моята док. др. седмица.   

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бактробанът е антибиотичен мехлем, много се използва за стафилококова инфекция и за разранени зърна с инфекция. Добре поносим е и много ефективен.
Донякъде докторката е права, че всеки има стафилококи и че могат да проникват през зърното, особено когато има рана. Но фактът, че съвсем очевидно ти причиняват проблеми и инфекции, навежда на необходимостта от някакво лечение, дори да не е общо такова (т.е. да е само локално примерно, а не аб през устата).
Нищо не пречи междувременно да мажеш с това, което ти е изписала, докато се върне твоята докторка и можеш да обсъдиш нещата с нея Grinning

# 24
  • Мнения: 1 328
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ които се включиха Simple Smile
Дано се оправим този път, че искам да има още доста време кърмене..
Лек ден Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт