Октомврийската дружина цяла в Третия триместър мина!

  • 12 282
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 343
Здравейте и от мен
rally отивай спокойно при Врагалева Аз ходих при нея и останах много доволна
бяхме с таткото и лелята жената ни обяснява всичко много подробно и спокоино
отговаря на всички въпроси много добър и приятен човек е направи чудесни снимки на бебчо
Mirama и аз спя много таткото не може да ме събуди и аз се надявам нашият бебок да е
кротък и спокоен за сега не рита много и мисля че ще е добро бебче
 Bulechka_TS чудесен разказ това ми е любимата държава след нея е Бразилия
 Jenna и нашият момък си е харесал дясната полвина от коремчето за разлика от таткото
който е левичар
пожелавам на всички само положителни емоции  Stop

# 241
  • Мнения: 283
Ето и малко снимки, тъкмо и коремчето ми да ви попкажа!!!


Вече в Мадрид


Пред Операта в Мадрид


Един кит в басейна


Аз и Денис на фона на скалния пейзаж

# 242
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте, момичета! Hug

За съжаление нямам много време да ви изчета, прелистих бързочко само за новини за Светлето и бебчо и много, много се радвам!  Hug Hug Hug Продължаваме с дружното стискане на палци и съм сигурна, че бебо поне още месец ще остане в коремчето на мама!  Praynig Praynig Praynig

Обещавам утре да изчета всичко, сега се обръщам с една молба към вас.

Вчера пред вратата на свекърва ми намерихме едно малко кученце, изглежда е било блъснато от кола. Имаше две големи рани на двете крачета, изглежда, че и едното от тях беше счупено. Заведохме го на ветеринар зашиха едната раничка, казаха, че за другата не е нужно, а за крачето се оказа, че е започнало да зараства - накриво, но нямаше смисъл да мъчим малката шушка да и се чупи пак крачето и отново да зараства.  Проблемът е, че спешно трябва да и намерим дом, иначе не знам какво ще правим.  Cry Свекърва ми живее сама, има вече на двора една голяма каракачанска овчарка и две котета в къщата. Освен това къщата се довърша, тя се оправя сама с градината и както тя каза "Аз трудно изхранвам и тези животинки с още една няма да се справя".  Съвестно ми е, че оставихме там кученцето, но се надявам бързо да му намерим дом. Обезпаразитихме го и го намазахме против бълхи. Малката е изключително живичка, не се спира, въпреки че раничките още трябва да зарастват, и постоянно търси човешка ласка, иска да се гали в някой. Къса ми се сърцето за нея, за съжаление и ние няма как да я вземем, хазяйката не иска куче в апартамента, пък и с бебето е ъпсурд.  Sad Пускам снимка на кученцето, ако някои има познат, добър човек, които може да се грижи за тази кукла нека се свърже с мен. В момента тя се намира в Благоевград, няма проблем да я докараме до София, ако е необходимо ще измислим нещо и за превозването и до друг град. Благодаря ви предварително!   bouquet  bouquet  bouquet





Цялото албумче - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=160229



# 243
  • Мнения: 1 593
Ох, че мъчно ми стана... много е сладичко мъничкото, ще пусна и в сватбения форум линк - дано някой се навие да го осинови

# 244
  • Мнения: 27
Привет слънчеви....
Радвам се за Светлето и бебо. За кутрето съм сигурна, че ще се намерят добри хора и ще попадне в сигурни и обичащи го ръце.
Да се запиша и аз към мамите, които получават ритничета предимно и само от дясната страна. С татко му на пишльо голям смях сме се смяли вчера. Лежа си аз пред телевизора със следното чувство: Джо Кокър пее, а бебо вътре се е увисил на пъпната ми връв и се врътка щуро и се тръшка по дупе, а татко му от вън с ококорени очици вижда как пъпчето ми ту се прибира силно навътре, ту се издува. Голяма веселба сме. А иначе при последният преглед при леля доки преди седмица се установи, че за сега сме седалишно обърнати, но има време да си застанем в правилната посока.
Поздрави на всички и нека ви е слънчево, цветно и нежно.......

# 245
  • Мнения: 1 572
Bulechka, страхотни снимки! Толкова си чаровна с тази слънчева рокля! Ще си имате един страхотен спомен от свадбеното пътешествие  Hug

Ивон, дано скоро намерите дом на тази сладурана. Уви за вас това не е подходящия момент да я задържите.  Все пак някой кучета са страшно грижовни към бебета. Една позната оставяше кучето в стаята при бебето и то лаеше различно щом малката се напишка, наака или просто се събуди и размърда. Кучето беше същински бейбифон  Mr. Green че и отгоре! А на разходка бебето проходи като се държеше за гърба накучето.
Ивон днес ходих да си купя нови лещи - от тези за 1 месец на Бош&Ломб. Лекарката като ме видя от вратата - директно ми каза, че в "моето състояние" изобщо не ми препоръчва да ползвам лещи, а за тези без вечерно махане и дума да не става  Naughty Съставките на разтворите за почистване влизали в кръвообръщението и били вредни за детето, а ретината по време на бременност се разширявала и лещите я доопъвали или нещо такова. Мъжа ми като чу направо ме издърпа от магазина, при все че той най-много иска да съм с лещи. Преди съм питала други офталмолози и те ми бяха казали, че не е проблем  newsm78 Сестра ми "докладва" че в САЩ също НЕ препоръчвали носене на лещи по време на бременност.
Rally, изплащането на болнични от НОИ не винаги се бави. Аз съм от средата на Март в болничен и досега не съм имала закъснение. Дори последния път ме изненадаха и видях постъпления в картата си още в текущия месец. Пожелавам и при теб да е така. Естествено е възможно някъде да стават обърквания .... дано вече да са се обучили служителите.

Още една вечерна молитва за Светлето и нейния малък мъж  Praynig Praynig Praynig ! Дано да остискат още поне месец, да ошишкавее момчето и да е здраво!

# 246
  • Мнения: 1
[img]
здравей те на всички мами,списъка е доста голям,но се радвам че сте го написали,защото доста от нещата не знаех че трябва да се вземат Embarassedцелувки по големите коремчета preggo

# 247
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз от киселини се събудих и сека кукувам.  smile3507

Jenna писах ти на лични.

Bulechka страхотна седмица сте имали, а снимките са ти направо фантазия, каква елегантна бременна  smile3501 smile3501

 dobra дрешките са приказка, и коледен костюм и имате  Grinning - с този нет трудно ги разглеждам албумчетата. А за лещите  Shocked Като казахте очи , на мен една приятелка ми каза по време на раждането непременно при напъните да съм със затворени очи - така по-трудно се получавали ръвоизливи в очите  newsm78 да сте чували за това, звучи ми странно, не за кръвоизливите, а за това да сме си затваряли очите.

Ивон стана ми мъчнооооооооооо, дано си намери Сара хубав дом. Аз ще питам познатите си.

jazznia бебо е танцувал на Джо кокър, а вие му се смеете.  hahaha

Сега ще се оплача - станала съм страшно непохватна - вчера на разходката си изтървах фотоапарата - счупих го, а мъжо вместо да ме успокой ми се накара - абе немат много акъл мъжете, ако се бях притеснила можеше и беля да направя, ама сега ми е мъчно за апаратчето, като се върна в София ще търся сервиз на Канон, дано го оправят, то май оцеля от удара, но му се счупи капачето на батерията и сега не може да се затвори.   smile3518 smile3518

# 248
  • Мнения: 1 593
Мегич, мерси душа  Hug
Командировам мъжот да ходи дотам тази седмица.

Мацки, днес гледах първите две части от ДВДто с класовете за раждане и научих много полезни неща, включително и две техники за дишане за по-леките контракции (когато е много вероятно да не сме под никаква упойка, за тези от нас, които ще ползват упойка). Тези дни ще ви споделям на части нещата, които научих, дано са ви полезни.

Признаци, че раждането ще започва:

1. Падане на тапата
- случва се, заради нормалното разширяване и изтъняване на шийката на матката
- не всяка жена може да го забележи, защото при някои жени тя се оттича постепенно и я бъркат с вагинално течение
- самото раждане може да настъпи от 2 дни до 2 СЕДМИЦИ след падането на тапата

2. Изтичане на водите
- случва се при около 25-30% от жените ПРЕДИ контракциите да са започнали
- може да се случи внезапно (като звук от тапа на шампанско) и водите да изтекат като силна струя надолу
- може да се случи постепенно - прилича на уриниране и често жените са объркани да преценят дали това е урина или околоплодни води - как се разпознават? - по мириса - околоплодните води са БЕЗ МИРИС и БЕЗ ЦВЯТ (урината има цвят и мирис!)

ВАЖНО1:
- контракциите трябва да започнат от 6 до 12 ЧАСА след изтичането на водите.
- добре е бебето да се извади до 24-36 часа МАКСИМУМ 48 часа от изтичането на водите, ако няма контракции, да се предизвика раждане

ВАЖНО2:
- след изтичането на водите е препоръчително да избягвате твърде много движение, тъй като бебето вече не е добре защитено от бактерии, най-добре е да сте предимно седнали до отиването в болницата

ВАЖНО3:
- околоплодните води трябва да са прозрачни, ако са зеленикави и въобще всякакъв друг цвят, незабавно отивайте в болницата

2. Родилни Контракции
- Родилните контракции трябва да са толкова болезнени, че по време на тях да не можете нито да говорите, нито да се смеете, нито да ви е до нещо друго. Ако не боли достатъчно, значи че не помагат особено много за разкритие.
- Родилните контракции са ритмични и не се променят със смяна на положението (от легнала, седнала и тн)
- Родилните контракции могат да настъпят и БЕЗ да е изтекла водата.

Утре ще ви пиша другите работи дето научих. Муцки, лека нощ!

# 249
  • Мнения: 1 919
 Peace  Jenna мерси-много е полезно давай още ИНФО bowuu

# 250
  • Мнения: 1 305
Добро утро мамчета
Jenna браво на теб много мерси за подробното инфо  Hug ако има още пиши, че аз както ще ходя до края на работа се ми е чудно да не стане така че да не ги различа тея контракции и да си родя в салона докато правя някоя клиентка  ooooh!.
Bulechka невероятна бременна си, а разказчето ти също е много хубавко.
Да ви кажа преди да забременея се си мислех, че ще съм много весела бременна която се е усмихната и лъчезарна, ще ходи навсякъде няма да си седи се у тях а сега на какво приличам. Мрънкаща, ревяща и смееща се бременна която не знае какво иска се нещо ме боли и се се оплаквам ужасна съм  ooooh! и на вас сигурно ви писна от мен, а за мъжа ми незнам как ме трае  newsm78 Айде докато не съм преклалила да ви оставям
Пожелавам на всички лека седмица само хубави моменти и новинки и се моля Светлето и бебо да са добре, и още доста време да са си 2 в 1  Praynig  Praynig  Praynig    това е за всички тумбачетата   love001

# 251
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ.
Аз съм едно бъдещо мамче.Терминът ми е 10.10.2007г.Очаквам 100%-момченце.Ще се радвам да споделяме заедно оставащото време и след това в отчетени-м.октомври.Лек ден на всички.

# 252
  • Мнения: 27
Jenna требе лекторски да ти плащаме. Требе се разберем какъв процент ще искаш..... hahaha hahaha hahaha
Много е гот ей така на готово да получаваш инфо за неща, които все повече не излизат от главиците ни. Благодаря за което.
Леко да ви е през новата седмичка и нека ви е слънчево, цветно и нежно..... Party

# 253
  • Мнения: 285
Здравейте октомврийска дружина. Да ви се оплача. Вчера си ицпрах една дълга рокля и един панталон, с които ходех напоследък. Днес в дъжда тръгнах да убувам другия панталон за бременни и с ужас установих че не ми става, обувките на бос крак нито хпък с чорап и те, аходех с едни чехли, но вчера и те се намокриха от дъжда и тях изпрах, та.... започнах аз да вадя разните му дрехи от гардероба, добре че успях да се намъкна в един анцунг. Та днес съм много спортна на работа..... ами че то до октомври и тези дрехи, дето сега ги имам няма да ми стават. Казах на мъжа ми че по нощница ще ме изписват и по нощница ще се прибирам........ Голяма Депресия!
Jenna,  страхотни уроци! Давай натам, ще чакаме с нетърпение!
Bulechka, и твоят разказ е страхотен, снимките също. Изглеждаш супер! Чакаме продължение Hug Peace

Момичета, коя седмица влизаме в 8 месец? И коя седмица се очаква бебето да спре да рита? Доколкото четох като съвсем му отеснее мястото се намествало с главата на долу и почти не се усещали движения.

dobra, Супер са дрешките, хайде, като минеш на първата ЖК при Лазарова да се отчетеш Wink

Светле, стискаве ти палци и се молим задружно за теб и бебока!


# 254
  • Мнения: 22 476
Здравейте на всички от мен!

Днес отидох на лекар, зареди ме със сироп и витамин С. )) Надявам се скоро да се оправя. )

dobra, аз също съм с лещи и се чудех какво да правя. За сега си ги нося без проблем, нямам никакви оплаквания и си мислех да си купя от тези, които не се свалят известно време. Но ще се консултирам и аз с моят лекар. Иначе имам очила, с които така и не успях да свикна, но изглежда ще ми се наложи. В болницата едва ли ще имам време да мисля и за това да си слагам и махам лещи, не че не става за секунди.

Bulechka_TS , снимките са страхотни, голяма си красавица. )))
Аз от бременният си период имам само няколко. Но май ще взема да наваксам, като ви гледам вас. )))

Вече за пране на дрешки говорите, но според мен е още рано. Аз мисля чак септември месец да се занимавам с това.


Иначе днес сутринта реших да се претегля и се ужасих. За една седмица 2кг отгоре, какво е това чудо не знам. Ще видя утре пак как са нещата. Но като се има предвид че ми остават още 8седмици, надявам се да не я карам с тази скорост.

Общи условия

Активация на акаунт