Във всяко майчино сърце НОЕМВРИ радост ще внесе

  • 11 207
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 416
Mishunka,честито завръщане! И не се ядосвай толкова за времето,в крайна сметка си се надишала на йодни пари,което е най-важно,пък и в тия месеци бременна вярвай жегите не са никак препоръчителни.
Аз искам да питам мамите раждали със секцио(Дес и още кои бяха newsm78),какви проблеми има наистина след това? Чувала съм за проблеми с червата(не знам точно какви),корема не се прибирал и не можело да се носи колан за след раждане...Вярно ли е и още какво може да ме чака,ако родя така?

# 271
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте  Grinning

Как сте в този дъждовен ден?

caramelche, ще ходя на лекцията в Тина Киркова в петък...аз може и да съм с нашия тати, но не е мн.сигурно дали ще се навие да влезе...няма значение де, това не пречи да се видим там Grinning
shokolad4e, в ТК организират безплатно училище за родители /мисля че е всеки петък от 11часа/ и отделно записват за преглед на ултразвук /към лекцията/. Виж тук за повече инфо http://www.1agb.com/school.php

# 272
Шоколадче, в ТК-то има училище за родители, безплатно, а и имаш право на 1 преглед на 3D. Само, че записват мнооого предварително, аз не помня кога се записвах - май началото на юли беше някъде, а училището за 10-ти, прегледа за 22 ми записаха.
Дора завърнала се Мishunka! Дано няма проблеми с компа, че много неприятно. И у нас се борим сега с лаптоп, че от гръмотевичната буря насам не ще да работи, а дисертацията на милото цялата е там  Praynig дано го оправят някак

# 273
аз докато пиша и Vi  се включи, та малко дублирах инфото  Crazy значи Vi, поне ще се запознаем. Моя тати е на работа и не може да дойде, иначе щеше да стане интересно семейно посещение  Wink

# 274
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте и от мен днес  Hug

За съжаление при нас не може да се каже даже че е лошо времето - около 25 градуса си е и даже слънце се опитва да понапече.

Радвам се Лили че успя да се включиш при нас. А за възрастта ако погледнеш на 1 страничка ще видиш че повечето мами са около тази възраст.

А радвам се и Сладурка е по-добре.

Просто_аз да знаеш че отсега съм фен на поезията ти  Flutter

А за банелите - моите ци... са толкова големи че без банел хич не виждам какво би ги удържало. Но за сметка на това пък как ме боят ребрата - не  е истина просто Naughty

# 275
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Безплатно училище? Не знаех, че и това правят. Но трябва ли да ходиш там на ЖК или да раждаш там? Трябва ли да се запишеш предварително? Звучи ми много добре, въпреки че не знам как бих могла да ходя като съм на работа, но мога да измисля нещо.
А то е нещо като една и съща лекция всеки път или какво? Питам, ако знаете нещо повече, може да се присъединя към вас в петък.

# 276
  • Мнения: 3 205
Аз искам да питам мамите раждали със секцио(Дес и още кои бяха newsm78),какви проблеми има наистина след това? Чувала съм за проблеми с червата(не знам точно какви),корема не се прибирал и не можело да се носи колан за след раждане...Вярно ли е и още какво може да ме чака,ако родя така?

Ами аз нямах никакви проблеми. За мой лош късмет минах през всички упойки - епидурална и после пълна. Секциото ми придърпваше, но без болка известно време - може би около 10-ина дни след раждането. С червата не съм имала проблем (може би става въпрос за хемороиди или запек?). Според моя доктор е много важно да пиеш ябълков сок (за червата) и вода - по два литра и половина дневно след раждането - така хем перисталтиката си работи нормално, хем избягваш главоболието от упойките (мен въобще не ме е боляла глава). Единственото кофти нещо беше системата с окситоцин, която ми сложиха след раждането, бях се зарекла - никога вече деца! Но то е за няколко часа и после явно се забравя, щом се навих толкова бързо на второ  Mr. Green  Коластра си имах обилно, кърмата ми слезе може би седмица след раждането, не знам - но хубавото пък беше, че стана постепенно и не съм се препълвала, нито ми са се запушвали каналчетата. Колан не съм носила, моят корем е отпуснат по принцип и така и не се прибра напълно, но за твое успокоение - имам една приятелка, която месец след секциото, без да носи колан, си беше плоска, та чак вдлъбната на коремчето. Всичко си е до коремни мускули и кожа, много жени, които раждат нормално, също си имат после коремче дълго време.

# 277
  • Мнения: 2 126
Абсолютно същото щях д кажа каквото юл4ето е писала,само дето на мен след раждането не са ми слагали система окситоцин (това за прибиране на матката ли беше newsm78).Мен глава обаче си ме боля,немога да си кривя душата.Хем спазих всички указания на анестезиолога - Солпадейн пиех на няколко часа за главоболие,вода по 2-3 литра на ден и ябълков сок до спукване.Обаче съм чувала за по тежки случаи мен ме болеше на моменти много яко и то само в болницата 3-4 дни,в къщи вече не.Запека си е неизбежен и номално раждалите го имат,така че.....лекове за него има Wink Аз немога да говоря за прибиране на корем,защото кърмих упорито и много от храна не съм се ограничавала,но съм убедена,че който не е пожелал не си го е прибрал Peace Колани не съм носила също,мисля че няма смисъл,коремните преси биха свършили далче по добра работа,разбира се 3 месеца поне след секциото.Друго не се сещам.......
Карамелче,и на мен не са ми удобни сутиените с банели.Слагам си ги понякога,но в къщи си нося само такив които са без.Намерих си един за 3лв който ми пасна толкова добре,че ще си взема още няколко да си имам и след като родя,че за кърмене банелите не са препоръчителни.А преди съм пробвала да махам банели от сутиен и го изхвърлих целият защот оза нищо не ставаше повече и вече хич не ги махам само ги държа да отлежават Wink
За готвенето и аз се научих от доста малка и сега винагги предпочитам нещо което е минало през моите ръце,а и ми доставя удоволствие.Не обичам да ям по ресторанти,а мъж ми хич не екапризен каквото има това ще хапва никога не протестира Grinning

Просто Аз,браво момиче  bouquet На теб стихията ти е поезиата не кухнята Laughing

# 278
sladurka,аз парвото го родих секцио-преди 8 години в ТК-софия.не беше планирано,а по спешност-просто малката си бе6е извартяла глави4ката-лицево прилежание. Thinking
бях с епидорална опоика-от краста на долу ни6то не усештах ,но през цялото време бях в сазнание.след като излязах от упоика не ме боля глава.проблема е 4е при контракциите-за прибиране на матката след като излезе6 от упоика се 4устват по силно,от нормалното.поне така бе6е с мен,но с една инжекциа-аналгин вси4ко мина.после си на диета-на вода и сок от ябалки,на извара итн......аз си носех колан о6те дори в родилния дом.корема ми се прибра сажсем нормално.но се пак това е операция (матката има 6 слоя-вси4ките се шият),после може да има сраствания.,затова аз сега предпо4итам да рода нормално ако вси4ко е наред. Naughtyизжинете ме за лекцията

# 279
  • Мнения: 804
Секцио  Sick
Защо по Дяволите ще трябва да раждам секцио  Sad Нищо де, дано това е най-лошото до края на бременноста, а после да си имам здраво бебче  Praynig

# 280
  • Мнения: 421
Ето малко стихчета за тези,които няма какво да правят и обичат поезията като мен  Flutter

http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21147.0.html
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,25889.msg510729.html#msg510729
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,25888.msg510726.html#msg510726

# 281
  • Мнения: 1 546
ПростоАз, страхотни неща си писала! Много красиви думи, много емоция... Hug

А аз все се каня да те питам - какво прави малкия ти звяр? Wink

# 282
  • София
  • Мнения: 63
страшни работи пише в тоя нет за бременността и раждането, ей /ще спирам да чета вече/.
няма да ви занимавам с подробности, само исках да питам раждалите, че сега се замислих...
правят ли някакви задължителни изследвания малко преди термина за разни гъбички, херпеси и тем подобни, при които има опасност бебето да се зарази /при естествено раждане/?знам, че е рано още за това, но ...  Embarassed сега си мисля, че май никой от познатите ми не е споменавал такова нещо.
и другото: някой лекар води ли ви нещо като картон, в който да пише за промените по време на бременността /килограми, обиколки и т.н/.докато чета, останах с впечатление, че едва ли не при първото посещение, с което е установена бременност, тези неща вече се завеждат.
мен по принцип още никой не ме е мерил на килограми /слава Богу, че ще умра от срам  Embarassed/, само 2 пъти ми премериха обиколката на корема и веднъж кръвното /, но така като не го сравняват с нищо.../.
ох, не знам-колко смотана се чувствам понякога... Embarassed

ще ми мине, де  Laughing, днес ми е малко крив ден, иначе...  Joy Joy

# 283
задължително се превят изследвания преди раждането! а как няма с какво да сравняват, не ти ли водят картон? то ЖК започва точно с това, записват те, и псле всички данни се описват, и мерки и изследвания които ти правят и други неща, ако има.
аз винаги съм казвала, че съм много смотана, ама лошо няма  Wink

# 284
  • Мнения: 3 416
Деси,просто съм изумена! Мислила ли си да издадеш стихосбирка? Но най-честничко си завявявам,че твоите стихове няма да ги чета,поне до края на бременноста-и без това ми е толкова смотано и все ми е депресирано....одеве едва се сдържах да не ревна Cry
А по въпросите за раждането...абе винаги ли има сраствания при сецио и винаги ли трябва да те боли глава? Аз при предишните си операции с пълна упойка не се сещам да ме е боляла глава и ли просто не помня?  newsm78 Но и двата начина ме ужасяват!

Общи условия

Активация на акаунт