зацапване при имплантиране - винаги ли го има?

  • 24 670
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 2 487
Здражейте,скъпи мами,
благодаря ви много за изчерпателната информация, която давате! Имам един въпрос - зацапването при имплантирането винаги ли го има или е възможно то да се случва без да има външни проявления? Благодаря ви предварително за отговора!:)

# 1
  • Мнения: 1 353
Не винаги го има.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 487
Благодаря! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 802
При мен нямаше !

# 4
  • Мнения: 1 209
Зацапването дори мога да кажа, че е по рядко срещаното!!!

Не е задължително при имплантиране да има зацапване... Успех... Praynig

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 487
Благодаря ви, скъпи мами Simple Smile)

# 6
  • Мнения: 133
здравейте и от мен-точно това исках да питам и аз и хоп!попаднах на темата-закъснява ми с 14 дена имам 3 положителни теста и стискам палци да съм бременна.ама като чета за това зацапване а аз го нямам се притеснявам.Но вие ме успокоихте.Благодаря ви!

# 7
И при мен нямаше никакво зацапване,и въпреки това бях бременна Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 309
С първата си бременност не съм имала зацапване при имплантация!

# 9
  • София
  • Мнения: 35 962
Зацапването може да е и от по-нисък прогестерон или от нещо по сериозно, затова е добре да се направи консултация с лекар

# 10
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
И аз имах леко зацапване,около 5 дена след предполагаема овулация.
Хем се притесних ,хем се надявам да е имплантиране. Praynig
Няколко месеца опитваме и не се получава,дано най - накрая се похваля с EFP

# 11
  • Мнения: 1 335
cutesmallcat, зацапването не е задължително. При първата ми бременност имах; при втората не.

здравейте и от мен-точно това исках да питам и аз и хоп!попаднах на темата-закъснява ми с 14 дена имам 3 положителни теста и стискам палци да съм бременна.ама като чета за това зацапване а аз го нямам се притеснявам.Но вие ме успокоихте.Благодаря ви!

След 14 дневно закъснение и 3 (!!!) положителни теста си бременна и още как! Hug Честито! На вагинален ехограф вече можея добре да видиш точицата.

# 12
  • Мнения: 560
Не съм имала.Усетих напрежение в яйчниците като предменструални.

# 13
  • Мнения: 92
Досега не съм имала такова зацапване но този месец ,точно на 5я ден от ову-то ,след като ходих до тоалетната видях кафеникаво течение ,като разтегливата цервикална слуз.май по скоро ми минаха най-лошите мисли от колкото  че може да е имплатиране.дали може да съм изхвърлила оплодената яйцеклетка или е било доста рано за това???

# 14
  • Мнения: 1 335
tsvetelinka, имплантирането на оплодената яйцеклета става 7-10 дни след Ову. Даже да е изпаднала, то ти не би разбрала. Другият вариант за изхвърляне на яйцеклетка е с идването на редовната М. Пак не би разбрала дали е имало или не яйцеклетка. Не ги мисли тези неща, изчакай закъснение

# 15
  • Мнения: 2 422
Зацапването може да е и от по-нисък прогестерон или от нещо по сериозно, затова е добре да се направи консултация с лекар
Така е

# 16
  • Мнения: 133
здравейте пак-ами задължително ли е на вогинален ехограф да се ходи при евентуална бременност?не е ли опасно за бебето?ох това май са глупави въпроси,но незнам... дайте си мнението

# 17
  • София
  • Мнения: 303
Tsvetelinka, при мен положението е подобно!
От 22-я ден,а сега съм вече 24-и имам кафеникафо зацапване и сташно напрежение в гърдите.Пада се да е около 9-11 ден след предполагаемо Ову,но страшно се притеснявам и аз да не би да е от изхвърляне на яйцеклетката.Другото,което ми идва наум е,че може и да е лелката,защото предния месец след лапарото,което направих ми ойде по същи начин с кафеникаво зацапване преди това,но с разликата,че си дойде навреме, на 28-я ден,а сега е 24 и само зацапване.Надявам се скоро да се изяснят нещата, какъвто и да е резултата,дори да се олеля... #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

# 18
  • Мнения: 1 546
здравейте пак-ами задължително ли е на вогинален ехограф да се ходи при евентуална бременност?не е ли опасно за бебето?ох това май са глупави въпроси,но незнам... дайте си мнението

Не е опасно, лекарите си знаят работата, споко Wink
А по въпроса - и при мен не е имало зацапване при имплантирането, само леки болки в яйчниците.

# 19
  • София
  • Мнения: 626
Само много ме болеше коремчето.Друго нищо ми нямаше. Peace

# 20
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
За статистиката - не съм имала зацапване!

# 21
Здравейте момичета!
Прочетах постовете, но все пак ми останаха няколко въпроса.
1.Всички говорят за зацапване при имплантиране, но както чета повечето момичета отчитат такова зацапване едва след  закъснението на М. Не ми е много ясно и за това искам да попитам- имплантирането в кой ден след зачеването се осъществява и дали е еднодневен процес или с продължителсност във времето ?
2. Имам съменение че в възможно да съм забременяла, като съм на ясно и точно в кой ден се е случило, ако наистина има бременност. Но още на следващия ден след  деня на акта при мен се появи такова зацапване и ме държи вече 4 дни. В много малко количество е и е  с мръсно кафяв цвят. Не мога да разбера дали това може да е именно "зацапване при имплантиране" или е твърде рано за такива признаци ?
 Моля Ви момичета, изкажете вашето мнение по въпроса.
 Благодаря Ви предварително !!!
 Желая успех на всички !!!      love001 

# 22
на мен ми закасня 8 дена и на 9 ден почна да ми тече кафява течност,а на 4 ден от закъснението  си направих тест и беше отрицателен,вазможно ли е да сам бременна?моля отговорете ми,защото нейскам бебе!

# 23
  • Мнения: 92
на мен ми закасня 8 дена и на 9 ден почна да ми тече кафява течност,а на 4 ден от закъснението  си направих тест и беше отрицателен,вазможно ли е да сам бременна?моля отговорете ми,защото нейскам бебе!
Ако си обърнала внимание пишиш в форум"Искам бебе"ТУК ВСИчКИ ИСКАМЕ БЕБЕ!!!
След отрицателен тест и това кафеникаво зацапване е по вероятно да започва новия ти цикъл от колкото имплатиране да има!

# 24
Здравейте момичета!
Прочетах постовете, но все пак ми останаха няколко въпроса.
1.Всички говорят за зацапване при имплантиране, но както чета повечето момичета отчитат такова зацапване едва след  закъснението на М. Не ми е много ясно и за това искам да попитам- имплантирането в кой ден след зачеването се осъществява и дали е еднодневен процес или с продължителсност във времето ?
2. Имам съменение че в възможно да съм забременяла, като съм на ясно и точно в кой ден се е случило, ако наистина има бременност. Но още на следващия ден след  деня на акта при мен се появи такова зацапване и ме държи вече 4 дни. В много малко количество е и е  с мръсно кафяв цвят. Не мога да разбера дали това може да е именно "зацапване при имплантиране" или е твърде рано за такива признаци ?
 Моля Ви момичета, изкажете вашето мнение по въпроса.
 Благодаря Ви предварително !!!
 Желая успех на всички !!!      love001 

Моля Ви момичета за коментар ??? Как може да се тълкува такова зацапване ?  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 660
Добре де, сиси, нали в съседната тема се занимахме обстойно с твоето зацапване? Най-вероятно да е хормонален дисбаланс (виж си пролактина) или киста. Зацапването от имплантация не продължава с дни. Съжалявам, всички сме се надявали и познаваме това чувство. Отиди на лекар. Ако имаш проблем, го изчисти, за да можеш следващия месец да си осигуриш добър шанс за забременяване. Препоръчвам ти и да следиш овулация.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 962
При имплантацията може да се разкъсат малки кръвоносни съдове и от там се получава зацапване - НО, това е само 1 причина за зацапване, а има десетки.
Ето ти наглегно, макар рисунките да не са от най-хубавите:


# 27
  • Мнения: 603
Здравйте на всички.

Включвам се и аз в тази тема. При мен нещата са така:

На 24 ден от цикъла - зацапване (само няколко капки), днес - 25 ден от цикъла няма нищо, съвсем чисто. Започнах да се притеснявам като чета тук за това зацапване.

При първата ми бременност нямах такова зацапване.
Започвам да си мисля, че може да съм бременна. (ние по принцип не сме се пазили)
Ще изчакам да видя какво ще стане. Понеделник, вторник ще направя тест. Ще Ви кажа за резултата.

# 28
Аз имах една бременост и имах силни болки и зацапване и се наложи да влезна в болница за задържане и успяха да ми го задържат,но беше кух плод и трябваше да го махна.Сега повечето частни клиники правят всичко възможно за да задържат бебчето така,че няма за какво да се притесняваш.Причините за това зацапване може да са различни.Гледай положително на нещата и всичко ще е наред пожелавам ти успех дано всичко да се оправи.

# 29
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Чела съм, че е по-скоро изключение. Аз имах такова зацапване седмица преди датата, на която трябваше да ми дойде и продължи 3-4 дни, но при мен лигавицата беше по-тънка от нормалното.

# 30
 При първата си бременност/ за съжаление неуспешна, родих преждевременно в 23 седмица в следствие на инфекция/ имах няколко дневно зацапване точно по времето, когато трябваше да ми дойде цикъла, затова си мислех че не съм бременна. Даже няколко дни след това направо си премина в по-тъмна кръв и бях абсолютно сигурна, че ми е започнал цикъла. Когато след 2 седмично закъснение цикълът ми така и не потече, както трябва, си направих тест, положителен. Отидох на вагинален ехограф и се оказа, че бях бременна в 6, 7 седмица с близнаци, едното от които обаче още тогава подозираха, че няма да се развие и така и стана. Казаха ми, че организмът ми се опитва да изхвърли празния плоден сак и едновременно с това да задържи този, в който има бебенце. Така и стана с растежа на бебето спря и зацапването и тялото ми само се справи с помоща и на малко нош-па. Сега се опитвам пак да забременея от няколко месеца и се надявам този път всичко да е наред. Така че причини за зацапването много. Аз например имам от години зацапване овреме на обуто, така и разбирам кога е неподходящия момент. Но не съм имала подобно при първата си бременност 7 дни след секса, така че различни жени, различни симптоми. Пожелавам обаче със или без симптоми  само положителни тестове:)

# 31
  • Мнения: 318
Момичета, здравейте! Надявам се нямате против да се включа... Искам само да кажа, че зацапване по време на имплантация изобщо не е задължително. Обикновено за това кървене се пише като " Възможно е да се забележи леко зацапване, кървене в следствие на имплантацията..." Така че дори и да няма кървене, не значи че не е имало имплантация. Аз например нямах кървене  Peace
Пожелавам на всички ви успех и сладки малки бебчета  Hug

# 32
  • Мнения: 702
Аз също не съм имала такова зацапване,а мисля,че това се случва по рядко

# 33
  • Мнения: 92
При предишните ми 3 бремености съм нямала такова нещо ,но сега на 23ден от цикала ми зацапа за 2дни и си помислих че ще ми дойде по рано,понеже от 1год.насам все ми започва цикъла с зацапване,през ума не ми мина въобще ,че може да е имплатиране,нямах никакви симптоми за нищо,а и бях на доки същия ден и на прегледа ми каза че съм с кървене от вътре,и най вероятно ще ми дойде до седмица...да но не позна май...

# 34
  • Мнения: 701
При мен нямаше...или поне аз е съм видяла

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Не е задължително да има зацапване при имлантиране!

# 36
  • Мнения: 3 092
Да при мен така се получи - нямаше никакво зацапване !
Успех и от мен на всички !  Hug

# 37
  • Мнения: 1 919
при мен го нямаше

# 38
  • Мнения: 14 490
при мен го имаше, но беше толкова бледо, че го констатирах само защото се взирах в бельото си при всяко ходене до тоалетната. беше съвсем бледокафяво, по-скоро по-тъмножълто.

Общи условия

Активация на акаунт