Градината..., ако имате избор?

  • 3 280
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 164
Нa 3, но го няма отговора, затова гласувах за над 4. Нaд 2 пак ми се вижда малко, макар че аз ще го пусна на 2 и половина.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 242
М/у 3 и 4 г.

# 32
  • Мнения: 7 201
Пробвахме 3пъти през различни периоди,резултата беше ревове и болести...
При нас беше по същия начин и затова си го гледам вкъщи,докато стане за предучилищна.

# 33
  • Мнения: X
Ако майката приема тръгването на детето на градина като форма на наказание и изтезание, то тогава и самото дете ще има усещането, че е изоставено, че е пренебрегнато и подхвърлено при чужди хора, вместо да си е при мама.

Споделям това изказване.
Имах избор.
Дъщеря ми на година и десет месеца тръгна на ясла.А синът ми на две години и девет месеца -на градина.Ако не боледуваше толкова, той също щеше да ходи на ясла.


# 34
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
От септември дъщеря ми тръгва на градина - 3 г. и 4м.
Не гласувах, защото няма такъв отговор.
Мисля си, че детето трябва да тръгне на градина, когато се сформира групата, която ще бъде в този си вид до училището newsm78. Говоря за общия случай, без да се набляга на индивидуалните особености и обстоятелства.
След време ще разбера, дали съм била права Wink....дано не стане като с яслата - там сбърках тотално Cry.

# 35
  • Мнения: 2 950
Всяко дете е индивидуално. Аз я пуснах на 1 г и 6 м. Нямаше травма - обожава си яслата, децата, лелите, играчките. Ако всички деца са като моето, спокойно бих гласувала и за под 2 годишна възраст! Hug

# 36
  • Мнения: 528
АЗ я пускам мойта на ясла на 2 годинки за да свикне с децата и да се научи да е приятелка със всички

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Между 3 и четири за една година на градина, но до обяд ...на 4 на езикова занималня и спорт, на 5- в предучилищна и на 6- на училище ...така планувам, но ще видим

# 38
  • Мнения: 3 456
Всяко дете е различно. Моята дъщеря тръгна на 2.3 години и  обожава да ходи на градина, сърди се за всеки ден, който пропуска там. Така се чувства голяма и важна.

Обаче в крайна сметка я спрях, защото много боледуваше, наистина много. Сега сме й казали, че детската градина е във ваканция и тя мине се, не мине малко време все пита, кога ще свършва ваканцията

# 39
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Много зависи и от детето и от градината. Ако градината отговаря на моите изисквания и на детето му харесва там, бих го пуснала и на 2 г.

И двете ми деца тръгнаха на 3 г. и малко.

# 40
  • Мнения: 6 206
Всяко дете е различно. Моята дъщеря тръгна на 2.3 години и  обожава да ходи на градина, сърди се за всеки ден, който пропуска там. Така се чувства голяма и важна.

Обаче в крайна сметка я спрях, защото много боледуваше, наистина много. Сега сме й казали, че детската градина е във ваканция и тя мине се, не мине малко време все пита, кога ще свършва ваканцията
Това ми е като научна фантастика. Да знаеш как ти завиждам, не минава и ден без да плачем и да се пазарим да не ходи на градина.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До преди 2г. и половина бих казала, че най-добре е направо на предучилищна.
Обаче сега казвам, на 1г. и нещо е добре да си тръгне дечко на ясла.

# 42
  • Мнения: 3 456
Всяко дете е различно. Моята дъщеря тръгна на 2.3 години и  обожава да ходи на градина, сърди се за всеки ден, който пропуска там. Така се чувства голяма и важна.

Обаче в крайна сметка я спрях, защото много боледуваше, наистина много. Сега сме й казали, че детската градина е във ваканция и тя мине се, не мине малко време все пита, кога ще свършва ваканцията
Това ми е като научна фантастика. Да знаеш как ти завиждам, не минава и ден без да плачем и да се пазарим да не ходи на градина.
Моят племенник е така.

# 43
  • Мнения: 5 103
Между 3 и четири за една година на градина, но до обяд ...на 4 на езикова занималня и спорт, на 5- в предучилищна и на 6- на училище ...така планувам, но ще видим

# 44
  • Мнения: 7 837
Под 2 г.
Не работя, можех да го гледам вкъщи, но така решихме. Нямаше проблеми с адаптацията, стана бързо. Сега е на 2 и половина и ходи с огромно желание.  Grinning
Живот и здраве, малкият също ще го пуснем преди да е навършил 2.

Общи условия

Активация на акаунт