Информативно за хомеопатията

  • 419 155
  • 666
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 8 527
А какъв е вариантът да бъде заключена? До тук има достатъчно написано за първоначално бегло запознаване с материята. Може да се допълнят някои линкове или информация за полезни за пациента книги.

# 361
  • Мнения: 1 274
Просто се обърнете към модератор с молба да заключи темата.

# 362
  • Мнения: 3 483
Дари, веднъж заключена, темата няма да може да бъде редактирана. Аз предлагам който има време и му се занимава, да изчисти темата с молба до модераторите за всеки излишен пост, а те са много ,включително и мои постове. Или да бъде оформена чисто нова тема с добре изяснени правила за нея в първия пост.

# 363
  • Мнения: 1 274
Не мисля, че има какво да се чисти. Няма смисъл да се дублират теми.

# 364
  • Мнения: 1 026
Серафима, ако не ме лъже паметта, сегашната официална медицина, биологията, физиката, астрономията и т.н. също са били обявявани за сатанинско дело, със същата увереност, с която Вие и цитираните от Вас източници го правят с хомеопатията. Ама представете си само - един хирург реже тъкани, цапа си ръцете с кръв и бърка в черва, стомаси и прочее пораждащи у вас съмнителност карантии! Има нещо нечисто в тази работа Simple Smile
И от позицията на каква обявявате огромен брой хора в сатанизъм!?
Всъщност, може и да има хомеопати, служещи на Сатаната. Но такива може и да има сред инженерите, шофьорите и учителките в детските градини. На кого служи лекарят, който предписва вредни медикаменти, носещи милиарди печалби на едни чичковци? На кого служи хирургът, който ще те остави да умреш, ако не ти стигнат парите за операцията? (Въобще не генерализирам - да не се засегне някой почтен професионалист).
Аз, макар и лош, съм християнин. Но виждам, че дори и свещениците използват постиженията на цивилизацията, в частност и на медицината - и официалната, и алтернативната.
И какво да правим с постиженията на науката, които не са дело на християни? Цифрите, които пишете, откъде произхождат? Ами тези араби, ако са вплели някакви сатанински енергии в тях Simple Smile

Скрит текст:
По темата за Шуслеровите соли. И аз мисля, че са скъпички, но явно масираната реклама трябва да се избие отнякъде. Намерих си целия комплект в течен вид на смешно ниска цена, така че мога да си ги ползвам и доразреждам докато се пенсионирам.

# 365
  • Мнения: 1 274
Извинете, но да се приравнява хомеопатия с каквито и да било науки е напълно необхосновано.

Вижте поместените материали преди няколко страници - оборва се от УЧЕНИ.

Тези соли ги купих и мислех, че наистина са соли. Въобще не знаех какво е хомеопатията. Почувствах се СТРАННО, меко казано. Разтърсих се и се информирах. И ги изхвърлих всичките на боклука.

# 366
  • Мнения: 1 026
Аааа, значи когато ни е удобно оставяме теологичните аргументи и пак отиваме при "учените". Те повечето учени оспорват и ценените от вас алтернативни методи, ама както и да е...
Пък и той Шуслер какъв учен е бил - някакъв драскач във форуми Simple Smile

# 367
  • Мнения: 1 274
Алтернативните методи - витамини, ензими, фитонутриенти, - това са реални съставки, които присъстват и имат определен химически състав. Дали ще е вино от тревист бъз или билки и храни, които унищожават паразитите, например, всяко нещо си има реално физико-химическо действие.
Не са тръскани и разреждани до безкрай като хомеопатията.
Има много лекари в Европа, които предписват подобни средства, като включвам и България.
Определено съм против рейки, енерготерапевти, уринотерапия и всякакви други нестандартни методи.

# 368
  • Мнения: 3 483
Алтернативните методи - витамини, ензими, фитонутриенти, - това са реални съставки, които присъстват и имат определен химически състав. Дали ще е вино от тревист бъз или билки и храни, които унищожават паразитите, например, всяко нещо си има реално физико-химическо действие.
Не са тръскани и разреждани до безкрай като хомеопатията.
Има много лекари в Европа, които предписват подобни средства, като включвам и България.
Определено съм против рейки, енерготерапевти, уринотерапия и всякакви други нестандартни методи.
И в същото време ни говорите за Бог, Сатана и т.н. прочее НЕДОКАЗАНИ ЕНЕРГИИ #Crazy #Crazy #Crazy Понеже там сте пипнали, видели....има и материално вещество, нещо доказуемо и обяснимо чрез наука. Ох..... ooooh!

Мога да водя аргументирана дискусия, когато имам на какво да стъпя като основа у опонента. При вас няма основа. Моля вложете енергията си да докажете съществуването на Бог в подходяща за целта тема, вместо да се мъчите да развенчавате хомеопатията, след като нищо не ви е ясно от нея. Или изучете хомеопатията, понеже за да отхвърлите нещо, първо трябва да го познавате из основи!

# 369
  • Мнения: 1 274
Според мен в хомеопатията наистина няма здрава основа, на която да се стъпи. Поместила съм различни материали, които не са сътворени от мен, публикувани в различни медийни форуми - само няколко страници назад.

# 370
  • Мнения: 8 527
Серафима, аз не знам някой да идва у вас и да ви кара да вярвате в хомеопатия, рейки или каквито и да е други нестандартни методи. Ако искате - вярвайте, ако не искате - недейте. Това е изцяло ваш избор.
Хубаво е да осъзнаете, че всеки човек има право на личен избор и ако моят избор е различен от вашия, това не е основание той да бъде оплют. Това, че вие не го разбирате не е мой проблем, както и не е проблем на всеки друг, който е предпочел този подход за лично здраве.

# 371
  • Мнения: 1 026
С такова налагане на мнение по-скоро ще отблъснете някой неориентиран от християнството, отколкото да откажете някого от хомеопатията. Чудя се и интернет как сте се престрашили да ползвате - той често се доставя по невидими и нематериални канали.

# 372
  • Мнения: 1 274
Обични братя и сестри, истината се ражда в спора. Останете си със здраве! Желая ви всичко най-добро!

# 373
  • Мнения: 1
Здравейте, много е вероятно да не съм уцелил точната тема, но ровя вече от няколко часа и след като изчетох доста от материалите искам да попитам хората, които са се лекували с хомеопатия. Лекуваме хроничен фарингит, приемах предписаните препарати от хомеопата ми, сутрин и вечер, по определена схема. Вчера приключихме. По време на лечението имаше така наречените лечебни кризи, в които се появяваха различни симптоми, идваха си и си отиваха. И тъкмо си помислих, че гърлото ми се оправи, в момента в който спрях приема на всичко, защото приключи предписаното лечение сякаш гърлото ми пак се скапа. Та за какво питам. Ще кажете отидете при хомеопата си. Ще отида още в понеделник, но той е в София, а аз в Ст.Загора, нито смея да му звънна защото става въпрос за Петко, а човека е страшно зает и не смея да му звъня на личният телефон. След приключване на лечението нормално ли е да има все още симптоми? Аз си го обянявам, че сега тялото ми ще се пребори с фарингита и ще изчезне изцяло...Та това питам, нормално ли е след приключване да имам все още болки от хроничният фарингит. Извинявам се още веднъж ако не е правилното място

Поздрави,
Галин

# 374
  • Мнения: 2 674
Думата схема ме притеснява, но щом вие не виждате проблем, то може би ще е хубаво да прочетете какво прави едно лечение успешно.  Успех!

Общи условия

Активация на акаунт